مقالات صادرات

مقالات واردات

ثبت سفارش از گمرک امیر آباد

ثبت سفارش از گمرک امیر آباد

قابل توجه کاربران محترم تجارت خارجی بندر امیرآباد

به اطلاع. می‌رساند، از تاریخ 98/09/13 ، ثبت‌سفارش‌هایی .که گمرک مقصد آن‌ها، منطقه ویژه. اقتصادی امیرآباد .می‌باشد، تنها با انتخاب. بارنامه خود از فهرست. دریافت شده از.سامانه وزارت راه و .شهرسازی ، امکان. تعیین منشا ارز در .سامانه جامع تجارت. و ادامه فرایند واردات .را خواهند داشت.
به این صورت که به جای درج اطلاعات بارنامه حمل بین الملل به صورت دستی توسط بازرگان، اطلاعات دریافتی از سامانه وزارت راه و شهرسازی مبنای عمل خواهد بود.

:eight_spoked_asterisk: بارنامه‌های حمل بین‌الملل دریافتی در بخش عملیات لجستیک خارجی > مدیریت بارنامه‌های بین‌الملل، برای بازرگانان محترم قابل مشاهده می‌باشد، لذا بازرگان‌هایی که نمی‌توانند بارنامه‌های خود را در بخش مذکور مشاهده نمایند، می‌بایست از شرکت حمل بین‌الملل مربوطه پیگیری نمایند تا اطلاعات بارنامه حمل بین المللی را در سامانه‌ مربوطه ثبت نماید.

:warning: تذکرات:

:one: در مرحله اول، این تغییر تنها برای محموله‌هایی که گمرک مقصد آن‌ها در ثبت‌سفارش، منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد باشد، اعمال خواهد شد.
:two: بارنامه حمل بین الملل باید به نام خود بازرگان باشد (Consignee در بارنامه به نام بازرگان باشد) تا توسط سامانه جامع تجارت قابل دریافت شود.
:three: در خصوص بارنامه‌هایی که در وجه شرکت بارفرابر (Forwarder) صادر می‌شوند، ابتدا می‌بایست شرکت بارفرابر (Forwarder) با مراجعه به سامانه بارفرابران (متعلق به وزارت راه و شهرسازی) نسبت به انتقال اطلاعات بارنامه در وجه بازرگان اقدام نماید و سپس بازرگان می‌تواند بارنامه خود را در سامانه جامع تجارت در مسیر مذکور مشاهده و از آن در ثبت منشاء ارز خود استفاده نماید.
:four: درصورتی‌که بازرگان بارنامه خود را معامله کرده و مالکیت آن را به بازرگان دیگری منتقل نموده است لازم است با مراجعه به شرکت حمل‌ونقل دریایی یا شرکت بارفرابر طرف قرارداد خود، نسبت به انتقال اطلاعات بارنامه اقدام نماید. پس از ثبت معامله. در شرکت .حمل و نقل (تغییر مالکیت) لازم .است تغییر مالک. کالا در سامانه‌های. سازمان بنادر و یا .سامانه بارفرابران (بسته به. اینکه طرف قرارداد بازرگان شرکت حمل‌ونقل دریایی یا شرکت بارفرابر باشد) ثبت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *