سبد خرید

مقالات صادرات

مقالات واردات

رتبه بندی بازرگانان ویرایش مرداد 1401

 رتبه بندی بازرگانان ویرایش مرداد 1401

 

قابل توجه کاربران محترم تجارت خارجی : نسخه گذاری ویرایش مرداد 1401 رتبه بندی بازرگانان ابلاغ شد.

 

جهت ثبت نام / ورود به سامانه جامع تجارت کلیک کنید.

برای مشاهده اطلاعات تماس با مرکز پشتیبانی سامانه جامع تجارت کلیک کنید.

 رتبه بندی بازرگانان ویرایش مرداد 1401

قابل توجه کاربران محترم سامانه جامع تجارت

به اطلاع‌ می‌رساند با توجه به به‌روزرسانی رتبه‌بندی بازرگانان از تاریخ 1401/06/01 در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری، لطفاً نسبت به مشاهده و بررسی ویرایش جدید رتبه، شاخص‌ها و رشته فعالیت‌های مجاز خود از طریق سامانه جامع تجارت (بخش عملیات رتبه‌بندی و مالی- مدیریت رتبه‌بندی) اقدام فرمایید. همچنین. در صورت اعتراض. به رتبه یا مقدار. هر یک از شاخص‌ها، صرفاً. از طریق سامانه. یکپارچه اعتبارسنجی. و رتبه‌بندی (بدون نیاز به مراجعه. حضوری یا تماس. تلفنی) اقدام. به ثبت درخواست. بازبینی و بارگذاری. اسناد مثبته کرده. تا کارشناسان. سامانه مذکور. در اسرع وقت. نسبت به بررسی. و اعمال آن اقدام. نمایند.

نسخه گذاری ویرایش اردیبهشت 1400 رتبه بندی بازرگانان بازرگانان می‌توانند صرفا یکبار در هر ویرایش رتبه‌بندی، رشته فعالیت‌های خود را انتخاب نمایند و پس از ثبت نهایی تا ویرایش بعدی رتبه‌بندی امکان تغییر هیچ کدام از رشته فعالیت‌های انتخابی را نخواهند داشت.

نسخه گذاری ویرایش اردیبهشت 1400 رتبه بندی بازرگانان پیرو اطلاع‌رسانی‌های قبلی مبنی بر لزوم ثبت اطلاعات صورت‌های مالی حسابرسی شده در سامانه جام برای اشخاص مشمول حسابرسی سال 1400، بازرگانانی که اقدام به ثبت اطلاعات خود در موعد مقرر نکرده‌اند، امکان رتبه‌بندی آنها میسر نبوده و سقف وارداتشان ۵۰۰ هزار دلار لحاظ شده است.

نسخه گذاری ویرایش اردیبهشت 1400 رتبه بندی بازرگانان بازرگانان مشمول لازم است نسبت به ثبت صورت‌های مالی در سامانه جام اقدام نموده تا پس از تایید حسابرس مربوطه، اطلاعات مالی به طور سیستمی برای سامانه رتبه‌بندی ارسال و فرآیند رتبه‌بندی و تعیین سقف واردات مبتنی بر آن به صورت خودکار انجام پذیرد.

جهت آشنایی سامانه اعتبارسنجی و رتبه بندی اینجا وارد شوید

نسخه گذاری ویرایش اردیبهشت 1400 رتبه بندی بازرگانان

همچنین در مورد شاخص‌های کسب‌وکار- کیفی که نیازمند دریافت اسناد و مدارک و ارزیابی‌های خبره‌محور است، بازرگانان می‌توانند از طریق مؤسسات رتبه‌بندی دارای مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام نمایند که طبق تفاهم انجام‌شده با آن سازمان، نتایج ارزیابی شاخص‌های مورد نظر پس از ثبت در سامانه کدال توسط هر یک از مؤسسات و تأیید سازمان مذکور، مستقیماً در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری اعمال خواهد شد.

نسخه گذاری ویرایش اردیبهشت 1400 رتبه بندی بازرگانان لازم به ذکر است که در هر دوره سه‌ماهه (فصلی) فقط یک بار ارزیابی شاخص‌های کسب‌وکار- کیفی برای هر بنگاه اقتصادی مورد پذیرش قرار گرفته و صرفاً اولین خروجی مؤسسات رتبه‌بندی در سامانه اعمال خواهد شد و اعتبار آن حداکثر یک سال پس از ثبت و ارسال اطلاعات توسط مؤسسه رتبه‌بندی است.  

ارائه مشاوره در زمینه رتبه بندی و نحوه ارزیابی.شاخص های کسب و کار – کیفی توسط واحد مشاوره سازمان مدیریت صنعتی
( imiconsulting.ir ) انجام می‌گیرد.

 

مؤسسات رتبه بندی قابل قبول برای دوره سه ماهه تابستان سال1401  عبارتند از :

اعمال سقف واردت مبتنی بر رتبه بندی سامانه اعتبارسنجی و رتبه بندی در سامانه جامع تجارت  رتبه بندی اعتباری پارس کیان ( www.parscrc.ir )

اعمال سقف واردت مبتنی بر رتبه بندی سامانه اعتبارسنجی و رتبه بندی در سامانه جامع تجارت  رتبه بندی اعتباری پایا ( www.payacr.ir )

اعمال سقف واردت مبتنی بر رتبه بندی سامانه اعتبارسنجی و رتبه بندی در سامانه جامع تجارت  ر.تبه بندی اعتباری برهان ( www.bcr.ir )

 

مطالب بیشتر در خصوص سامانه

 

جهت مشاهده و ثبت نام در.دوره های آموزشی صادرات و واردات و ترخیص کالا کلیک کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *