هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص سنگ های ساختمانی ایران ممکن است بداند

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص سنگ های ساختمانی ایران ممکن است بداند

سنگ های ساختمانی یکی از پرکاربردترین و رایج ترین مصالح ساختمانی است که از گذشته تا امروز مورد استفاده قرار گرفته است. در گذشته مردم از سنگ برای احداث خانه استفاده می کردند و اهمیت این متریال نسبت به فلز بالاتر بود.

در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی استخراج سنگ آسان تر شده و کاربرد آن در صنعت ساختمان سازی و هم چنین سنگ کاری ساختمان به طور چشمگیر افزایش یافته است.

سنگ های ساختمانی دارای قابلیت های منحصر به فردی هستند که قابل مقایسه با سایر مصالح ساختمانی نمی باشند. از جمله ویژگی های آن ها می توان به دوام و مقاومت بسیار بالا، جلاپذیری مطلوب، مقاومت سایشی و ضربه ای بالا، قابلیت برش و صیقل خوردن، قابلیت شستشو، ثبات رنگ، مقاومت در برابر حرارت و رطوبت، مقاومت کششی و خمشی مناسب، غیر قابل نفوذ بودن، مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی، سختی و مقاومت فشاری بالا، پایداری در برابر مواد اسیدی و قلیایی و … اشاره نمود.

سنگ ایران

سهم ایران در بازار جهانی سنگ طبیعی به طور میانگین تا ۱۵% در سال می باشد. ایران در رتبه بندی جهانی سنگ‌های ساختمانی و تزئینی در رتبه چهارم قرار دارد، اما از نظر کیفیت، رنگ و تنوع سنگ‌های ساختمانی در رتبه اول جهان قرار دارد.

کارشناسان خارجی، سنگ ایران را جزو با کیفیت ترین سنگ های طبیعی ارزیابی می کنند. کارخانجات ایران همچنان به صادرات محصولات آماده از جنس سنگ نرم طبیعی ادامه می دهند. بخش عمده صادرات محصولات سنگی آماده ایران مربوط به تایل (Tile) و اسلب (Slab) و تراورتن است.

حجم محموله صادراتی ایران بالغ بر ۱۰میلیون متر مربع در سال است. البته از دیگر سنگ ها نیز در حجم کمتر صادر می شود. در ضمن باید توجه ویژه ای به سنگ اونیکس ایران داشت که از زمان های گذشته تاکنون خواهان داشته است. از اونیکس استفاده گسترده ای می شود، از جمله تایل، اسلب و محصولاتی برای دکوراسیون و تزئینات، شومینه و وان حمام.

 

کشور ایران سنگ های مرمریت، گرانیت، تراورتن و مرمر را تولید، فراوری و صادر می کند. این سنگ های ساختمانی از باکیفیت ترین و متنوع ترین سنگ های طبیعی موجود در دنیا می باشند.

 

مهم ترین معادن سنگ ساختمانی

مهم ترین معادن سنگ های ساختمانی ایران شامل ۴۴% سنگ مرمری، ۲۵% سنگ چینی، ۲۰% گرانیت ها، ۱۰% تراورتن و حدودا ۲% سنگ مرمر می باشد. قطب تولید سنگ ایران استان اصفهان است که بیشترین سنگ و بیشترین تنوع سنگ را دارد.

آﻣﺎر ﺗﻮﻟﯿﺪ

 

آﻣﺎر ﺗﻮﻟﯿﺪ ( ﻣﯿﺰان ﺗﻮﻟﯿﺪ : ﻣﯿﻠﯿﻮن ﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑﻊ )
ﺷﺮح ﮐﺎﻻ ۱۳۹۳ ۱۳۹۴ ۱۳۹۵ ۱۳۹۶ ۱۳۹۷ ۱۳۹۸
ﺳﻨﮓ ﺑﺮﯾﺪه ﺷﺪه ۹۰ ۹۰ ۸۵ ۸۵ ۸۰ ۸۰

 

استان های تولیدکننده سنگ خام ( براساس الویت میزان تولید )

سنگ های ساختمانی ﻓﺎرس

سنگ های ساختمانی اﺻﻔﻬﺎن

سنگ های ساختمانی ﻣﺮﮐﺰی

خرما ایران ﮐﺮﻣﺎن

خرما ایران ﻟﺮﺳﺘﺎن

خرما ایران ﺧﺮاﺳﺎن ﺟﻨﻮﺑﯽ

خرما ایران ﺗﻬﺮان

خرما ایران ﯾﺰد

خرما ایران ﻗﻢ

خرما ایران آذرﺑﺎﯾﺠﺎن ﺷﺮﻗﯽ

خرما ایران آذربایجان غربی

خرما ایران زنجان

خرما ایران قزوین

خرما ایران همدان

راﯾﺞ ﺗﺮﯾﻦ ﺳﻨﮓ ﻫﺎی ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻧﯽ ﻋﺒﺎرﺗﻨﺪ از :

سنگ های ساختمانی ﮔﺮاﻧﯿﺖ

سنگ های ساختمانی ﮔﺎﺑﺮو

سنگ های ساختمانی ﻣﺎﺳﻪ ﺳﻨﮓ ﺷﺎﻣﻞ : ﻣﺎﺳﻪ ﺳﻨﮓ آﻫﮑﯽ، ﻣﺎﺳﻪ ﺳﻨﮓ ﺳﯿﻠﯿﺴﯽ، ﻣﺎﺳﻪ ﺳﻨﮓ اﮐﺴﯿﺪ آﻫﻦ، ﻣﺎﺳﻪ ﺳﻨﮓ دوﻟﻮﻣﯿﺘﯽ

سنگ های ساختمانی دﯾﻮرﯾﺖ

سنگ های ساختمانی ﮐﻮارﺗﺰﯾﺖ

سنگ های ساختمانی ﻣﺮﻣﺮﯾﺖ

سنگ های ساختمانی ﻣﺮﻣﺮﻫﺎ

سنگ های ساختمانی ﺗﺮاورﺗﻦ

از سنگ ساختمانی برای پوشش دیوار داخلی ساختمان، نماکاری، زیرسازی جاده ها، دیوار و شالوده، کف خیابان و پیاده رو و تزئینات مختلف استفاده می شود. موادی که از سنگ ها تهیه می شود و کاربرد آن ها متفاوت می باشد که هر کدام با توجه به خصوصیات سنگ ویژگی های خاص خود را دارند. در ادامه به توضیح هریک می پردازیم…

سنگ گرانیت ( Granite )

سنگ گرانیت یکی از انواع پرکاربرد سنگ در ساختمان است که در کف، دیوار، پله کاربرد دارد. این نوع سنگ دارای بافتی با دانه های متوسط تا درشت بوده و کانی های موجود در آن، به رنگ ‌های گوناگونی از صورتی تا خاکستری پررنگ و حتی سیاه یافت می شود. گرانیت جزو سنگین ترین سنگ ها به شمار می رود و دارای استحکام و مقاومت زیادی می باشد و در شهرهایی چون همدان، مشهد، نطنز، گیلان، نهبندان، یزد، زنجان، خرمدره، طوس و غیر یافت شده است.

قابل ذکر است که این سنگ نه تنها می‌ تواند در مقاوم سازی ساختمان نقش مهمی ایفا کند بلکه به دلیل تنوع رنگ، به عنوان عنصری جهت زینت بخشیدن به بناهای مختلف نیز کاربرد دارد. سنگ گرانیت علاوه بر استفاده فراوان در داخل کشور از مهم ترین سنگ های صادراتی ایران هم به حساب می آید.

مزایای سنگ گرانیت
 • استحکام و مقاومت بالا
 • مقاومت در برابر آب و مواد شیمیایی
 • زیبایی و سطح یکدست : این سنگ ها بر خلاف تراورتن دارای سطح با طرح کاملا یکدست هستند.
 • رنگ های سنگ گرانیت
از نظر رنگ می توان گرانیت را به چهار دسته زیر تقسیم کرد :

 

گرانیت های شکلاتی ( رنگ فیلی و شکلاتی بژ ) گرانیت شکلاتی بهاره زنجان و سنگ گرانیت شکلاتی خرمدره
گرانیت مشکی گرانیت مشکی الموت و گرانیت مشکی تویسرکان
گرانیت های قرمز گرانیت قرمز یزد
گرانیت های طوسی ( طوسی روشن ) گرانیت نطنز، گرانیت نهبندان و گرانیت مروارید مشهد

 

قیمت سنگ گرانیت

قیمت سنگ گرانیت مانند سایر سنگ های ساختمانی به عوامل متعددی بستگی دارد. مهم ترین فاکتورهای قیمت گذاری سنگ ها عبارتند از :

 • کیفیت و آنالیز سنگ : مهم ترین پارامتر کیفیت سنگ، آنالیز فیزیکی و شیمیایی آن می باشد. هر چه قدر آنالیز سنگ گرانیت به حد مطلوب نزدیک تر باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است و به مراتب قیمت بالاتری خواهد داشت.
 • قطر و ابعاد سنگ : گاهی اوقات سنگ های گرانیت را بسته به نوع کاربردشان با ضخامت های متفاوت برش می دهند. برای مثال ضخامت سنگ نما به جهت اسکوپ کردن با ضخامت سنگ کف متفاوت است. همچنین ابعاد سنگ، نقش تعیین کننده ای در تعیین قیمت سنگ دارد. همیشه سنگ اسلب گرانتر از سنگ تایل می باشد.
 • سورت دقیق سنگ : سورت بندی سنگ های گرانیت بعد از مرحله ساب و برش سنگ سورت بندی می شوند. سنگ های گرانیت فاقد لکه و یکنواخت، قیمت بالاتری دارد.
 • نوع فرآوری سنگ : نوع فرآوری سنگ نقش تعیین کننده ای در قیمت سنگ گرانیت دارد. دقت در برش و گونیا بودن سنگ، میزان ساب و پولیش سنگ در قیمت آن تاثیر خواهد داشت.
معایب سنگ های گرانیت
 • قیمت نسبتا بالا
 • تشعشعات مضر برای بدن انسان
 • وزن بالا و چسبندگی پایین
 • عایق نبودن برای صدا و حرارت
 • زنگ زدگی در برخی سورت ها

سنگ مرمریت ( Marbel )

این سنگ از دسته سنگ های آهکی دگرگون شده است و به دلیل خلل و فرج کمتری که نسبت به سنگ های تراورتن دارند مقاومت نسبی و وزن بیشتری دارند و نسبت به سنگ های گرانیتی مقاومت و وزن کمتری دارا هستند.

ویژگی های سنگ مرمریت با توجه به معادن فراوان داخل ایران، سنگ مرمریت را با قیمت مناسب و تنوع بسیار می توان یافت. در اغلب مرمریت ها طرح خطوط بسیاری را شاهد خواهید بود که این خطوط به هیچ وجه قابل لمس و حس کردن نیستند و سبب زیباتر شدن آن شده است.

سنگ مرمریت از شبیه ترین سنگ ها به تراورتن هستند که راه تشخیص آن ها برای افراد غیرمتخصص از پشت سنگ ( پشت قسمت ساب خورده ) است.

مجموع معادن مرمریت کشور حدود ۶۵۲ معدن است که بیشترین سهم با ۱۶۳ معدن به استان اصفهان تعلق دارد. استان فارس با ۷۶، خراسان رضوی با ۶۷ و کردستان با ۵۱ معدن در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
بر اساس نقشه پراکندگی معادن می‌توان قطب‌های سنگ‌ مرمریت را مرکز، جنوب، شمال شرق و غرب ایران در نظر گرفت. همچنین استان فارس به لحاظ کیفیت سنگ‌ مرمریت رتبه برتر کشور را بر عهده دارد و عمده سنگ‌های مرمریت این استان به‌طور مستقیم توسط تجار خارجی، خرید انحصاری شده و برای فراوری به خارج از کشور انتقال داده می‌شود.

مزایای سنگ مرمریت
 • زیبایی و تنوع رنگ و طرح
 • سطح تقریبا یکدست و یکنواخت تر نسبت به تراورتن
 • قیمت مناسب
 • مقاوم در برابر شرایط قلیایی
معایب سنگ های مرمریت
 • با قرار گرفتن در معرض رطوبت به صورت مداوم، خوردگی و فرسایش در سطح ایجاد می شود.
 • در برخی از انواع، در صورت استفاده از نوع ساب خورده به عنوان کف پوش، سطح مرمریت در برابر خط و خش مقاوم نخواهد بود.
 • احتمال یخ زدگی و شکست لایه های بیرون در بیشتر سورت ها
 • نا مقاوم در برابر شرایط اسیدی ( باران های اسیدی و مواد شوینده )
کیفیت سنگ های مرمریت

سنگ مرمریت را می توان از جمله سنگ های پرفروش به شمار آورد. قریب به اتفاق سنگ های آهکی در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت پایینی دارند و سنگ های مرمریت نیز در بیشتر سورت ها از این موارد مستثنا نیستند.در صورتی مرمریت بیشترین مقاومت را خواهد داشت که میزان رگه های آن کمتر باشد و به همین دلیل خرید سنگ های با رگه کمتر می تواند مناسب ترین انتخاب باشد.

انواع سنگ های مرمریت

سنگ مرمریت بسته به معادن و سورت های استخراجی در سراسر کشور ایران و تنوع در ساختار و طرح و رنگ می توان در موارد زیر تفکیک کرد :

 

انواع سنگ های مرمریت
مرمریت آباده مرمریت معلی یزد مرمریت دیپلمات مرمریت پرشین سیلک (امپرادور)
مرمریت اسپایدر مرمریت چریکی مرمریت دیاموند مرمریت نظر آباد
مرمریت پرطاووسی ارسنجان مرمریت جیرفت مرمریت چهرک مرمریت روشن بیرجند
مرمریت جوشقان مرمریت دهبید مرمریت بجستان مرمریت گل چشمه محلات
مرمریت مهکام مرمریت سیمکان مرمریت اپرادور مرمریت گل رز
مرمریت هرسین مرمریت نجف آباد مرمریت انارک مرمریت پل پیشه کردستان
مرمریت گوهره مرمریت خوی مرمریت خوبسنگان مرمریت رز بافق
قیمت سنگ های مرمریت

قیمت سنگ مرمریت به موارد متعددی بستگی دارد و نمی توان قیمت دقیقی برای آن در نظر گرفت. قیمت سنگ های مرمریت با رگه های کمتر بالاتر از سایر انواع آن خواهد بود (مانند سنگ دهبید) و در هنگام خرید بهتر است نمونه هایی را انتخاب کنید که میزان رگه های کمتری دارند. چرا که در این صورت میزان مقاومت سنگ نیز افزایش خواهد یافت.

سنگ تراورتن ( Travertine )

سنگ تراورتن از جمله سنگ های رسوبی تشکیل شده از رسوبات چشمه های آب گرم است. این سنگ ظاهری بسیار زیبا داشته و از آن به عنوان سنگ های زینتی و نمای ساختمان های مسکونی و اداری استفاده می گردد و یکی از سنگ های بسیار پرطرفدار و شناخته شده در سراسر جهان است.

در حال حاضر ۵۲ معدن فعال تراورتن در كشور موجود می باشد و معادن فعال تحت پوشش انجمن صاحبان معادن سنگ ۲۴ معدن است. بزرگترین ذخایر تراورتن خاورمیانه در محلات از توابع استان مرکزی است و این شهرستان به‌عنوان کانون تولید سنگ ۵۰ درصد کل ماده معدنی تراورتن ایران را تولید می‌کند

سنگ تراورتن عباس آباد یکی از بهترین انواع این سنگ ها است. این سنگ از نظر وجود معدن و گستردگی در ایران نسبتا فراوان بوده و در رنگ ها و طرح های مختلف مشاهده می گردد. با توجه به نحوه راستای برش، تراورتن در دو نوع کلی موجدار و بدون موج موجود است. بیشترین تنوع این سنگ نیمه شفاف بوده و گونه های شفاف و براق آن بسیار کمیاب هستند.

شکل ظاهری و رنگ تراورتن

سنگ تراورتن در رنگ های سفید، شکلاتی، کرم روشن و تیره، زرد، قرمز، لیمویی در طبیعت یافت شده و در رنگ های قهوه ای و سیاه در صنعت سنگ سازی قابل تولید هستند. تراورتن از حفره ها و تخلخل های بسیار زیادی تشکیل شده و به عنوان یک عایق عالی در برابر اصوات و حرارت عمل می کند.

استفاده از این سنگ به عنوان نمای خارجی ساختمان ها طرفداران بسیار زیادی داشته و از اصلی ترین دلایل آن، مقاومت و استحکام بسیار بالای این سنگ در برابر گرما، باد و باران های شدید است.

معادن موجود سنگ تراورتن

از جمله معادن تراورتن در ایران می توان به معدن عباس آباد، حاجی آباد، آذر شهر، دره بخاری، ابیانه، کاشان، اسک، بوکان، ترشاب، تکاب، تفرش، میاندوآب، ونگوگ همدان، زنجان و… اشاره کرد.

مزایای سنگ تراورتن
 • از اصلی ترین و قابل توجه ترین مزایای خرید سنگ تراورتن، در دسترس بودن و قیمت بسیار مناسب آن است.
 • سطح خارجی این سنگ در برابر سرماهای شدید به شدت مقاوم بوده و ایجاد ترک، خردشدگی و ریزش نخواهد کرد.
 • این سنگ به دلیل نگاه داشتن سرما و خنکی در لایه سطحی خود، انتخابی بی نظیر به منظور پوشاندن فضای داخلی استخرهای بزرگ و کوچک و مکان های نسبتا گرم است.
 • تخلخل و حفره های فراوان در سطح این سنگ، منجر گردیده استفاده از آن به عنوان پوشاننده کف و راهروها بسیار مناسب بوده و احتمال لیز بودن و سرخوردگی را به نزدیک صفر برساند.
 • در برابر ساییدگی، رنگ رفتگی، پریدگی و شکستگی بسیار مقاوم است و استحکام خیلی زیادی دارد.
 • ظاهر بسیار زیبایی دارد.
معایب استفاده از این نوع سنگ
 • مقاومت کم تراورتن در برابر شرایط اسیدی
 • احتمال خردشدگی و شکستگی در سرماهای شدید از دیگر ایرادات اصلی این سنگ است.(البته این مورد با رزین تا حد زیادی برطرف گشته است)
 • یکنواخت نبودن و طیفی بودن رنگ های داخل سنگ از دیگر معایب قابل توجه در تراورتن است.
قیمت این نوع سنگ

قیمت های خرید این نوع سنگ نسبتا پایین و مقرون به صرفه است و تحت تاثیر عواملی مانند وجود موج در سنگ، رنگ سنگ، کیفیت و آنالیز سنگ، درجه کیفی سنگ، میزان تخلخل سنگ، قطر و ابعاد سنگ، نوع فرآوری سنگ و برش آن قیمت گذاری می شود. هر چقدر رنگ تراورتن، روشن تر و شفاف تر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود. تراورتن های سفید و رگه دار از ارزشمندترین و گران قیمت ترین انواع موجود در بازار هستند و تراورتن عباس آباد به همین دلیل از محبوب ترین معادن سنگ است.

سنگ مرمر ( Marbel )

سنگ مرمر از سنگ‌های دگرگونی است که از دگرگونی سنگ آهک تشکیل شده است. این کانی دارای بلورهای درشت و مشخص یا به صورت توده‌های دانه‌ای می‌باشد است که بارزترین مشخصه آن خلوص بالا و شفافیت ( برعکس مرمریت ) است. به همین دلیل قیمت این سنگ نسبت به سنگ های دیگر بالاتر بوده و همچنین از زیبایی، جلاپذیری و شفافیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

سنگ مرمر بهترین و گرانترین سنگ ساختمانی و تزئینی در دنیاست که در رنگ ها و طرح های طبیعی متنوع در معادن ایران موجود است. سنگ مرمر به دلیل زیبایی منحصربه فرد و کیفیت بالا عموما به صورت سنگ های یک تکه بزرگ (اسلب) برش داده می شوند و بخش اعظم آن به کشورهای دیگر صادر می گردد.

خصوصیات برجسته‌ی مرمر
 • حلالیت
 • مقاومت
 • سختی
 • قدرت
 • رنگ
 • بافت
 • تخلخل

سختی سنگ‌های مرمر ۳ الی ۴ می‌باشد. البته ناگفته نماند مرمرهایی که از کوارتز تشکیل شده باشند نسبت به مرمرهای کلسیتی سختی بالاتری دارند.

معادن مرمر موجود در ایران

در مکان‌هایی از ایران معادن مهمی از مرمر وجود دارد که از شاخص‌ترین این مکان‌ها عبارتند از :

 

معادن مرمر موجود در ایران
مرمر سبز آب باریک آذرشهر مرمر صورتی نقده مرمر سبز توران پشت یزد

 

 

معادن مرمر استان فارس

مرمر سبز بورق یزد و تنگویه (تلنگویه) سیرجان مرمر اسفند کرمان مرمر خلج خراسان
مرمر سبز عباس آباد جلفا جوشقان اصفهان ده رستم بم
مرمر پرتقالی کاشمر مرمر سبز شاهین دژ معادن مرمر محلات

 

سنگ دیوریت ( Diorite )

سنگ دیوریت یک سنگ آذرین نفوذی است. سنگ دیوریت، معمولاً به رنگ خاکستری تا خاکستری تیره است و می تواند به رنگ مشکی یا مایل به آبی مایل به خاکستری و خاکستری مایل به سبز باشد. سنگ دیوریت دوام و استحکام بالایی دارد، از این رو اغلب به عنوان یک ماده پایه در ساخت جاده ها و ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ کوارتزیت ( Quartzite )

کوارتزیت نوعی سنگ دگرگون و بسیار سخت است. کوارتزیت معمولاً به رنگ‌های قهوه ای سوخته، سفید تا خاکستری، صورتی تا قرمز، زرد و نارنجی نیز وجود دارد که به دلیل وجود دیگر ناخالصی‌ها است. کوارتزیت از انواع سنگ های ساختمانی با ظاهری شبیه مرمریت ولی مقاومت بالاتر و مشابه گرانیت ولی سخت‌تر از آن است. قیمت سنگ کوارتزیت نسبت به سایر سنگ‌ها پایین‌تر است.

سنگ کوارتزیت در مقایسه با بسیاری از سنگ های دیگر در برابر سرما و گرما، مواد اسیدی و ساییدگی مقاوم بوده و با گذر زمان از بین نمی رود. سنگ کوارتزیت اغلب با سنگ گرانیت اشتباه گرفته می شود، این سنگ از گرانیت بسیار سخت تر است و ظاهری زبر و بلوری دارد. یکی از مزیت های بسیار چشمگیر این سنگ نیز قیمت مناسب و پایین آن می باشد.

سنگ گابرو ( Gabbro )

سنگ گابرو از جمله سنگ هایی است که در ساخت کانتر کابینت، کاشی کف، سنگ نما و سنگ تزئینی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. مقاومت سنگ گابرو در برابر هوازدگی بالا می باشد، به همین دلیل از آن برای نماکاری ساختمان و کفپوش استفاده می کنند.

این سنگ نوعی سنگ آذرین درونی است که دارای رنگ تیره و بافتی درشت می باشد. رنگ گابرو سبز، سیاه و خاکستری مایل به سبز است که با صیقل کاری جلوه ای بی نظیر پیدا می کند.

مهم ترین ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه ﻫﺎی ﺧﺎرﺟﯽ ﻣﺮﺗﺒﻂ

 

مهم ترین ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه ﻫﺎی ﺧﺎرﺟﯽ ﻣﺮﺗﺒﻂ
عنوان نمایشگاه کشور برگزارکننده تاریخ برگزاری
۱ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﻣﺴﮑﻮ ( MosBuild 2020 ) روﺳﯿﻪ ( ﻣﺴﮑﻮ )

۱۱-۱۴ فروردین ۱۳۹۹

۳۱March – 03April 2020

۲ نمایشگاه صنعت ساختمان جاکارتا ( IndoBuildTech2019 ) اندونزی ( جاکارتا )

فروردین-اردیبهشت ۱۳۹۹

April 2020

۳ نمایشگاه صنعت ساختمان آستانه ( AstanaBuild ) قزاقستان ( آستانه )

۳۱ اردیبهشت – ۲ خرداد ۱۳۹۹

۲۰-۲۲May 2020

۴ نمایشگاه ساختمان آتیرائو ( Atyrau Build ) قزاقستان

۵-۸ شهریور ۱۳۹۹

۲۶-۲۸August 2020

۵ نمایشگاه سنگ قطر ( Qatar Stonetech ) قطر ( دوحه )

۷-۱۰ مهر ۱۳۹۹

۲۸Sep – 01Oct 2020

۶ نمایشگاه ﺳﻨﮓ ﺷﯿﺎﻣﯿﻦ ﭼﯿﻦ ( Stone Xiamen Fair ) چین

۶-۹ آبان ۱۳۹۹

۲۷-۳۰Oct 2020

۷ نمایشگاه ( Middle East Stone ) امارات متحده عربی

۳-۶ آذر ۱۳۹۹

۲۳-۲۶November 2020

۸ نمایشگاه ﺳﻨﮓ ﻧﻮرﻧﺒﺮگ ( Stone+tec ) آلمان

دی ۱۳۹۹

June 2021

 

جمع بندی و نکات مورد توجه در خرید سنگ

 • هر سنگ با توجه به ویژگی فیزیکی و شیمیایی که دارد مانند سختی، مقاومت در برابر شرایط جوی، دوام، ثبات رنگ، ویژگی‌های ظاهری و… مناسب مکان خاصی است. لذا در خرید سنگ باید به محلی که سنگ را برای آن تهیه می‌کنیم توجه بیشتری داشته باشیم. به عنوان مثال تراورتن برای نمای خارجی، مرمر برای تزئین نمای مجلل داخلی، مرمریت برای کف فرش و نمای داخلی، گرانیت برای کف‌فرش و پله و پاگرد بسیار مناسب است.
 • ظاهر سنگ باید بدون ترک، درز، خلل و فرج، پوسیدگی و رگه‌های سست باشد.
 • با ضربه زدن روی سنگ با استفاده از جسم فلزی می‌توان تا حدودی به وجود ترک و شیار آن پی برد. صدای شیشه مانند، حاکی از عدم وجود ترک در بافت سنگ دارد.
 • در هنگام خرید و بارگیری و حمل نیاز به نظارت است چرا که در بسیاری از موارد، سنگ در یکی از این مراحل آسیب می‌بیند.

شرکت های اﺻﻠﯽ ﺻﺎدراﺗﯽ

 

              شرکت های اﺻﻠﯽ ﺻﺎدراﺗﯽ
۱
ﺳﻨﮓ ﭘﺮﻓﯿﻤﺎن
۲
ﮐﺎﻧﯽ ﮔﺴﺘﺮ اﺳﮑﻮ ﺳﻨﮓ
۳
ﺻﻨﺎﯾﻊ ﺗﺒﺪﯾﻠﯽ ﻓﺮاز
۴
ﮐﺎوش ﺳﻨﮓ
۵
راد اﺳﺘﻮن

 

ﺗﺸﮑﻞ ﻫﺎی اﺻﻠﯽ ذﯾﺮﺑﻂ

 

ردیف
ﻋﻨﻮان ﺗﺸﮑﻞ
ﻧﺎم رﺋﯿﺲ
ﺷﻤﺎره ﺗﻤﺎس ﺗﺸﮑﻞ
۱
ﮐﻤﯿﺘﻪ ﺻﺎدرات ﺳﻨﮓ علیجانی ۲۲۰۹۲۰۵۷-۶۰
۲
اﻧﺠﻤﻦ ﺳﻨﮓ اﯾﺮان اﺑﻮاﻟﻘﺎﺳﻢ ﺷﻔﯿﻌﯽ ۸۸۰۸۸۶۶۸
۳
اﺗﺤﺎدﯾﻪ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن و ﺻﺎدر ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن ﻣﺤﺼﻮﻻت ﻣﻌﺪﻧﯽ ﻣﯿﺮ ﻣﺤﻤﺪ ﺻﺎدﻗﯽ ۸۸۸۱۰۵۲۲
۴
اﻧﺠﻤﻦ ﺻﺎدرﮐﻨﻨﺪﮔﺎن ﺻﻨﻌﺘﯽ و ﻣﻌﺪﻧﯽ و ﺧﺪﻣﺎت ﻓﻨﯽ و ﻣﻬﻨﺪﺳﯽ ﻋﺒﺎس ﻣﻨﺼﻮرﯾﺎن ۸۸۸۳۲۵۲۸

 

برای مشاهده و دانلود فایل pdf شناسنامه کالایی سنگ های ساختمانی ، کلیک کنید

 

مقالات مرتبط

گیاهان دارویی ایران هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص خرمای ایران ممکن است بداند

گیاهان دارویی ایران هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص پسته ایران ممکن است بداند

گیاهان دارویی ایران هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص خشکبار ایران ممکن است بداند

گیاهان دارویی ایران هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص سنگ های قیمتی ایران ممکن است بداند

گیاهان دارویی ایران هر آنچه که یک خریدار خارجی در خصوص گیاهان دارویی ایران ممکن است بداند

 

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + سیزده =