پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

درباره ما – سایت آیکسپورت

نام سایت Ixport بر گرفته از دو واژه صادرات (Export) و واردات (Import) است. در این واژه های انگلیسی صادرات و واردات، بخش Port مشترک است از این رو اولین حرف واردات (I) و دومین حرف صادرات (X) با یکدیگر ترکیب شده و واژه IXport را تشکیل داده اند. این واژه از نظر ما در بر گیرنده هر دو حوزه واردات و صادرات است.

چشم انداز


سایت آیکسپورت می خواهد محلی باشد برای آموزش و انتقال تجربه و همکاری در توسعه فعالیتهای صادرات و واردات. ما بر آنیم هر آنچه که شما نیاز دارید در حوزه تجارت بدانید و یا استفاده نمایید در سایت آیکسپورت راائه نماییم.

ماموریت

همیاری در پیشگامی در توسعه تجارت کشور با استفاده از ظرفیتهای موجود و توسعه ظرفیت های جدید و بهره مندی از متخصصان نامدار و ارائه آنلاین تمامی سرویسها در بستر سایت از ماموریتهای ماست. ما برآنیم روشهای نوین تجارت را با هم بیاموزیم و توسعه دهیم و به عنوان یک اجتماع همپا به توسعه فعالیتهای صادراتی خود بپردازیم.

شعار ما

تسهیم دانش، انتقال تجربه، همکاری در توسعه صادرات و واردات

اهداف

  1. اولین هدف ایجاد محیطی تعاملی برای تبادل دانش پیرامون قوانین، مقررات و رویه های تجارت فرامرزی کشور است. نویسندگان سایت آخرین قوانین و مقررات در حوزه صادرات و واردات را در سایت منتشر کرده و به تبادل نظر با خوانندگان می پردازند.
    با سوال و جواب پیرامون هر موضوع بنظر می توانیم دانش عمق تری نسبت به مقررات پیدا کرده و همچنین موانع اجرایی، راهکارها و آموخته های خود را در حوزه بکارگیری و اجرای آن به اشتراک بگذاریم.

لازم به ذکر است که بگویم ما مرجع رسمی و یا تایید شده برای استناد در حوزه قوانین و مقررات نیستیم و همچنین اطلاعات منتشر شده، نظرات و پاسخ ها را برای استفاده در حوزه های کاری شما را تایید نمی کنیم. لذا این سایت را مطالعه نمایید و لیکن تصمیم گیری و مذاکره و اجرا بر عهده خودتان است.

معنای جملات بالا این نیست که ما اطلاعات غلط می دهیم. نه ما تمامی تلاش خود را می کنیم بهترین و کامل ترین اطلاعات را ارائه نماییم.

۲. دومین هدف ایجاد محیطی برای معرفی زنجیره تامین صادرات کلا و واردات کالا همچون مشاوران صادرات، ترخیص کاران و حق العمل کاران، شرکتها فعالی در حوزه لجستیک و حمل و نقل، مشاوران امور حقوقی و قرارداد، مشاور امور بانکی و ارزی و …

۳. سومین هدف آموزش جامع صادرات و واردات است. در این بخش ضمن ارائه محتواهای آموزشی مناسب در این حوزه ها، سعی داریم شما را با دوره های تخصصی صادرات که توسط متخصصان مختلف برگزار می شود نیز آشنا نماییم.

۴. چهارمین هدف: ایجاد محیطی برای تعامل و همکاری با متخصصان و بازرگانان در سایر کشورها است. بازرگانان می توانند به معرفی توانایی های خود در حوزه های تولیدی و تجاری بپردازند و از طریق ارتباط با دیگر متخصصان به توسعه میزان فروش خود صادرات کالا و واردات کالا بیاندیشند.

محدوده فعالیتهای سایت در حوزه های مختلف شامل بخش های زیر است

در سایت ایکسپورت، اطلاعات مرتبط با موارد زیر ارائه می شود:

آشنایی با قوانین و مقررات هر کشور جزء نیاز اصلی در تجارت خارجی است. برای این منظور پیشنهاد می شود بازرگانان محترم حداقل مقررات زیر را مطالعه نمایند:
مقررات صادرات و واردات
آیین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات
قانون امور گمرکی
آیین نامه اجرایی امور گمرکی

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا