پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

 

راهنمای جامع تجارت با عمان

 

                             تجارت با عمان

                                       تحلیل بازار صادراتی کشور عمان

                                                بررسی کالاهای صادراتی به عمان                  

 

 


 

بررسی کلی کشور عمان

در این بخش از سایت اطلاعات کلی در خصوص کشور عمان در اختیار شما قرار داده خواهد شد . مشخصات کشور عمان شامل : موقعیت جغرافیایی عمان ، مساحت عمان ، همسایگان عمان ، جمعیت عمان ، زبان رسمی عمان ، دین و مذهب عمان ، پایتخت عمان ، شهرهای مهم عمان ، واحد پول عمان و …

بررسی بازار صادراتی کشور عمان

 

مجموع صادرات کشور عمان در سال ۲۰۱۷ ، ۳۱٫۲ میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به ۵۸ مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرد. در این بخش از سایت مجموع صادرات کشور عمان در سال ۲۰۱۷ و نمودار کالاهای صادراتی عمان همراه با اطلاعات در خصوص هر کالا میتوانید مشاهده کنید.

بررسی بازار وارداتی  کشور عمان

 

مجموع واردات کشور عمان در سال ۲۰۱۷ ، ۲۹٫۵ میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به ۶۴ مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرد . در این بخش از سایت مجموع واردات کشور عمان در سال ۲۰۱۷ و نمودار کالاهای وارداتی عمان همراه با اطلاعات در خصوص هر کالا میتوانید مشاهده کنید.

سیاست و اقتصاد عمان

در این بخش از سایت به بررسی و تحلیل محیط سیاسی و اقتصادی کشور عمان می پردازیم.

گمرک ، قوانین و مقررات و استانداردهای کشور عمان

 

در این بخش از سایت به بررسی قانون و مقررات تجارت و بازرگانی کشور عمان که شامل : قانون اساسی عمان  و دیگر قوانین عمان همانند : قانون گمرکی عمان ، قانون ارزی عمان ، قانون بانکی عمان ، قانون مالیاتی عمان ، حقوق مالکیت عمان ، ثبت شرکت در عمان ،استانداردهای کشور عمان و … می پردازیم. 

تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور عمان

در این بخش از سایت به بررسی و تحلیل محیط فرهنگی و اجتماعی کشور عمان می پردازیم.

منابع اطلاعاتی کشور عمان

در این بخش از سایت به بررسی وب سایت های سازمان های دولتی عمان و وزارتخانه ها ، لیست تجار و بازرگانان عمان و همچنین آشنایی با بانک های مهم کشور عمان می پردازیم.

اتاق بازرگانی ایران و عمان

در این بخش از سایت اطلاعات جامعی در خصوص اعضا و آدرس و شماره تلفن و سایر اطلاعات تجاری مفید و … اتاق مشترک ایران و عمان در اختیار شما گذاشته می شود .

چالشهای بازار کشور عمان

 

فرصتهای بازار کشور عمان

 

اخبار و اطلاعیه های کشور عمان

 

در این بخش از سایت آخرین و جدیدترین اخبار و اطلاعیه های کشور عمان را مشاهده می نمایید.

 

 

فیلم های آموزش تجارت با عمان

  

برای مشاهده ویدیوهای آموزشی بیشتر در خصوص تجارت با کشور عمان به لینک های زیر مراجعه کنید:
 

دانلود فایل آموزشی تجارت با عمان (pdf)

 

کاربران گرامی توجه داشته باشید این فایل به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. لطفا برای تهیه این محصول ابتدا ثبت نام کنید، سپس فرایند خرید را طی کرده و در نهایت فایل را دانلود کنید. این فایل شامل موضوعاتی همچون : بررسی کلی کشور عمان ، نقشه کشور عمان ، استان های کشور عمان ، وضعیت صادرات ایران به عمان ، فهرست اقلام صادراتی ایران به عمان ، تولیدات مهم کشور عمان ، امور گمرکی و استاندارهای کشور عمان ، گمرکات کشور عمان ، گمرکات کشور عمان با ایران ، فهرست گمرکات و بازارچه های مرزی ، شرکت های بازرسی بین المللی ، امور بانکی ، تبلیغات در کشور عمان ، سایت های پربیننده کشور عمان ، فروشگاه های زنجیره ای کشور عمان ، تعطیلات رسمی و ساعات کاری ادارات ، سلیقه مصرف کنندگان ، کانال های توزیع ، اتحادیه های مهم عمان و … می باشد.

لینک دانلود : 

 

آمار صادرات به عمان در سال ۲۰۱۸

آمارهای جهانی نشان می‌دهد که در ۱۰ سال اخیر روند صادرات کشورمان به عمان رو به رشد بوده است. به گونه‌ای که از حدود ۲۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۰۷ به حدود ۶۰۰ میلیون ریال در سال ۲۰۱۸ رسیده است. این موضوع نشان از روند رو به رشد حجم تجارت با عمان را دارد.

 

قیمت صادرات میوه به عمان

اگرچه در حال حاضر روابط اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان از میزان رشد و توسعه متوازن با روابط سیاسی برخوردار نیست اما با امضای اسناد همکاری میان ایران و عمان بسترهای لازم جهت صادرات به عمان و بهره مندی از ظرفیتهای موجود به منظور بالا بردن سطح همکاری های تجاری و اقتصادی فراهم شده است.

قیمت میوه در عمان در مقایسه با ایران بسیار بالاتر است که فرصت بسیار مناسبی برای صادرات میوه به عمان را فراهم کرده است. باید خاطر نشان کرد که کشاورزی در عمان در فصل زمستان وجود دارد و حتی برخی از محصولات این کشور به دیگر کشورهای عربی صادر می شود. در فصل تابستان و وجود گرما در این کشور کشاورزی در بیشتر مناطق این کشور تعطیل شده و واردات انجام می شود.

 

نحوه صادرات به عمان

موافقت نامه بازرگانی صادرات ایران به کشور عمان، موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری های صادراتی ایران ، موافقت نامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تعرفه صادرات ، موافقت نامه کشتیرانی بازرگانی ، موافقت نامه همکاری حمل و نقل هوایی، و موافقت نامه بین المللی تاسیس کریدور بین المللی ترانزیت کالا و مسافر که در اردیبهشت ۱۳۹۰ بین پنج کشور ایران – عمان – ازبکستان – ترکمنستان و قطر ) به امضا رسید و یادداشت تفاهم های زیادی در زمینه های همکاری بین اتاق های بازرگانی دو کشور ایران و عمان خصوص صادرات به عمان ، مبادله اطلاعات فناوری و آمار صادرات به عمان ، گردشگری و همکاری در زمینه منابع آب ، بعلاوه تشکیل کمیته های تخصصی در حوزه های نفت و گاز ، همکاری های علمی ، امنیتی و سیاسی ، گردشگری و کمیته پیگیری اجلاس های کمیسیون مشترک بين دو کشور حاکی از وجود اراده قاطع مقامات بلند پایه دو کشور برای گسترش روابط در زمینه های گوناگون می باشد.

 

عمده ترین اقلام صادراتی ایران به عمان

  • انواع میوه و سبزیجات
  • مس خام
  • قیر و آسفالت
  • میلگرد
  • موادغذایی
  • سیمان
  • کلینکر

 

صادرات ایران به عمان 

در سالهای گذشته وضعیت اقتصادی کشور سلطنتی عمان همراه با رشد فزاینده بوده است و میزان مبادلات تجاری این کشور با دیگر کشور های جهان مانند حجم صادرات ایران به عمان دارای افزایش بوده است. کشور های مختلف با برگزاری نمایشگاه های تجاری به دنبال نفوذ در بازار عمان و در حال رقابت می باشند. 

از مهم ترین کالاهایی که به عمان صادر می شوند می توان به مواد غذایی و فراورده های کشاورزی و دامی ، مصالح و تجهیزات ساختمانی ، ماشین الات راه سازی و حمل و نقل ، خدمات فنی و مهندسی در بخش های مختلف اشاره کرد. امید است که با برنامه ریزی های دقیق و اصولی در این موارد شاهد افزایش صادرات مانند صادرات میوه به عمان توسط بازرگانان ایرانی باشیم.

 


آموزش صفر تا صد فرایند صادرات کالا

سایت ixport در حوضه صادرات کالا ، مقالات جامعی را در خصوص تجارت و بازرگانی بین المللی ، در بخش راهنمای جامع صادرات ارائه کرده است. این بخش شما را با مفاهیم و فرایند صادرات آشنا می کند. بخش آموزش صادرات شامل : پکیج آموزش جامع صادرات و طرح کسب و کار صادرات ( Business Plan ) و همچنین گالری فیلم های آموزش صادرات می باشد. بخش تحلیل بازارهای صادراتی کشورها نیز شما را برای ورود به بازار کشورهای مختلف آماده می سازد ، ما در این بخش ، به تفکیک ، به بررسی کشورها پرداخته ایم.

 

تحلیل بازارهای صادراتی

برای ورود به بازار کشورهای مختلف شما می بایست اطلاعات کاملی در خصوص حجم ، وضعیت رقابت ، قوانین مقررات ، فرهنگ ، اقتصاد ، محیط سیاسی ، میزان واردات و صادرات و … داشته باشید . در این بخش از سایت ixport به تفکیک به بررسی کشورهای مختلف میپردازیم .

 

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا