مشاوره جهت رفع تعهد ارزی 09125511849

                             تجارت با پاکستان

آشنایی با کشور پاکستان

کشور پاکستان در بخش جنوب آسیا قرار دارد و مساحت این کشور ۸۸۱۹۱۳ کیلومتر مربع با مرکزیت اسلام آباد است. کشور پاکستان از بخش شمالی با افغانستان و چین همسایه است و از بخش شمال غربی نیز با افغانستان مرز مشترک دارد. این کشور از سمت شمال و شمال شرقی با هند و از سمت مغرب با ایران مرز مشترک دارد. در کشور پاکستان میزان ذخایر گازی وسیعی وجود دارد که به ۱۵۷۰۶ میلیارد فوت مکعب تخمین زده شده است.

 

منابع و اقتصاد کشور پاکستان 

اقتصاد کشور پاکستان بر مبنا 4 رکن اساسی پایه گذاری شده است . 

معدن : 

کشور پاکستان دارای معادن بسیار غنی زغال سنگ و سنگ آهک می باشد . 

نفت و گاز :

کشور پاکستان با در اختیار داشتن منابع نفتی و گازی توانسته است درآمدهای سرشاری را به دست بیاورد . 

فولاد و کشتی سازی :

کشور پاکستان در سالهای اخیر در حوزه تولید فولاد و ورق فولادی و همچنین کشتی سازی بسیار موفق بوده است . 

صنایع دستی :

کشور پاکستان در حوزه صنایع دستی رشد بسیار خوبی داشته و محصولات خود را به اروپا و امریکا صادر می نماید . 

 

 

شاخص های مهم تجاری کشور پاکستان

بخش خالی. برای افزودن محتوا صفحه را ویرایش کنید.
بخش خالی. برای افزودن محتوا صفحه را ویرایش کنید.
بخش خالی. برای افزودن محتوا صفحه را ویرایش کنید.

پنبه خام – منسوجات – برنج – چرم – محصولات آبزی – میوه – لوازم ورزشی

سوخت و مشتقات وابسته – ماشین آلات – مواد غذایی – محصولات پتروشیمی و شیمیایی

آمارهای صادرات و واردات کشور پاکستان

 

پاکستان به عنوان 68 امین اقتصاد صادراتی در جهان شناخته می شود. در سال 2017 ، کشور پاکستان 24.8 میلیارد دلار صادر و 55.6 میلیارد دلار وارد کرد و منجر به تعادل تجاری معادل 30.9 میلیارد دلار شد. در سال 2017 ، تولید ناخالص داخلی پاکستان 304 میلیارد دلار بود و سرانه هر فرد 5.53 هزار دلار بود.

 


بررسی کلی کشور پاکستان

در این بخش از سایت اطلاعات کلی در خصوص کشور پاکستان در اختیار شما قرار داده خواهد شد . مشخصات کشور پاکستان شامل : موقعیت جغرافیایی پاکستان ، مساحت پاکستان ، همسایگان پاکستان ، جمعیت پاکستان ، زبان رسمی پاکستان ، دین و مذهب پاکستان ، پایتخت پاکستان ، شهرهای مهم پاکستان ، واحد پول پاکستان و …

بررسی بازار واردات از کشور پاکستان

مجموع صادرات کشور پاکستان در سال 2017 ، 24.8 میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به 68 مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرد. در این بخش از سایت مجموع صادرات کشور پاکستان در سال 2017 و نمودار کالاهای صادراتی پاکستان همراه با اطلاعات در خصوص هر کالا میتوانید مشاهده کنید.

بررسی بازار صادرات به کشور پاکستان

مجموع واردات کشور پاکستان در سال 2017 ، 55.6 میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به 47 مین وارد کننده بزرگ جهان تبدیل کرد . در این بخش از سایت مجموع واردات کشور پاکستان در سال 2017 و نمودار کالاهای وارداتی پاکستان همراه با اطلاعات در خصوص هر کالا میتوانید مشاهده کنید.

سیاست و اقتصاد پاکستان

در این بخش از سایت به بررسی و تحلیل محیط سیاسی و اقتصادی کشور پاکستان می پردازیم.

گمرک ، قوانین و مقررات و استانداردهای کشور پاکستان

در این بخش از سایت به بررسی قانون و مقررات تجارت و بازرگانی کشور پاکستان که شامل : قانون اساسی پاکستان و دیگر قوانین پاکستان همانند : قانون گمرکی پاکستان ، قانون ارزی پاکستان ، قانون بانکی پاکستان ، قانون مالیاتی پاکستان ، حقوق مالکیت پاکستان ، ثبت شرکت در پاکستان ، استانداردهای کشور پاکستان و … می پردازیم.

تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور پاکستان

در این بخش از سایت به بررسی و تحلیل محیط فرهنگی و اجتماعی کشور پاکستان می پردازیم.

منابع اطلاعاتی کشور پاکستان

در این بخش از سایت به بررسی وب سایت های سازمان های دولتی پاکستان و وزارتخانه ها و همچنین آشنایی با بانک های مهم کشور پاکستان می پردازیم.

اتاق بازرگانی ایران و پاکستان

در این بخش از سایت اطلاعات جامعی در خصوص اعضا و آدرس و شماره تلفن و سایر اطلاعات تجاری مفید و … اتاق مشترک ایران و پاکستان در اختیار شما گذاشته می شود .

چالشهای بازار کشور پاکستان

 

فرصتهای بازار کشور پاکستان

 

 


تجارت با پاکستان

آموزش صفر تا صد فرایند صادرات کالا

سایت ixport در حوضه صادرات کالا ، مقالات جامعی را در خصوص تجارت و بازرگانی بین المللی ، در بخش راهنمای جامع صادرات ارائه کرده است. این بخش شما را با مفاهیم و فرایند صادرات آشنا می کند. بخش آموزش صادرات شامل : پکیج آموزش جامع صادرات و طرح کسب و کار صادرات ( Business Plan ) و همچنین گالری فیلم های آموزش صادرات می باشد. بخش تحلیل بازارهای صادراتی کشورها نیز شما را برای ورود به بازار کشورهای مختلف آماده می سازد ، ما در این بخش ، به تفکیک ، به بررسی کشورها پرداخته ایم.

 

 


 

تحلیل بازارهای صادراتی

 

برای ورود به بازار کشورهای مختلف شما می بایست اطلاعات کاملی در خصوص حجم ، وضعیت رقابت ، قوانین مقررات ، فرهنگ ، اقتصاد ، محیط سیاسی ، میزان واردات و صادرات و … داشته باشید . در این بخش از سایت ixport به تفکیک به بررسی کشورهای مختلف می پردازیم .

 

 


رویداد های تخصصی تجارت بین المللی

واسطه های بازاریابی بین المللی

با عضویت ویژه در خانواده آیکسپورت از خدمات ویژه ما بهره مند شوید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =