معرفی سامانه تجارت

از اردیبهشت ماه سال نود و هفت، همه فعالیت های مربوط به ثبت سفارش واردات کالا، باید از طریق سامانه جامع تجارت ایران به نشانی ntsw.ir انجام شود. این سامانه توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و وزارت صنعت و معدن و تجارت راه اندازی شده است. در نتیجه آن با قاچاق به صورت هوشمندانه مقابله شده است. به علاوه، مبادلات تجاری در بستری قانونی و شفاف، رهگیری شود.ntsw در راستای اجرا ماده هشت قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار مصوب سال نود، اساسنامه مرکز توسعه تجارت الکترونیک راه اندازی شد. این سامانه مصوب وزرای عضو کارگروه ماده چهار اساسنامه مرکز توسعه تجارت، ماده شش قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سال نود و دو و ماده سه آیین نامه اجرایی مواد پنج و شش قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب تیر ماه نود و پنج هیئت وزیران راه اندازی شده است و استفاده از آن برای متقاضیان واردات، الزامی است. سامانه تجارت به عنوان درگاه واحد تجارت ایران قدم اولیه انجام تجارت می باشد

سایت ixport در حوزه سامانه ntsw مطالب جامع و مفیدی را ارائه می دهد که این موارد، در دو بخش تجارت فرامرزی و تجارت داخلی هستند. بخش اول، تجارت فرامرزی است که شامل، فرآیندهای مربوط به اخذ شناسه فروشندگان خارجی و ثبت پیش فاکتور، اخذ مجوزهای ورود و مجوز ارزی، ثبت سفارش، تامین ارز و همچنین حمل بین المللی کالا و حمل و نقل داخلی کالا میباشد. علاوه بر این، بخش دوم تجارت داخلی است. که شامل، فرآیند های حمل و نقل داخلی، انبار های داخلی و انتقال مالکیت ( خرید و فروش ) می شود. سامانه تجارت به عنوان درگاه واحد تجارت ایران قدم اولیه انجام تجارت می باشد. در این ویدئوها فرآیند واردات از ثبت نام، ثبت سفارش، امور بانکی و غیره به تفصیل توضیح داده شده است.

سامانه های فرعی سامانه جامع تجارت

معرفی سامانه تجارت داخلی ( طرح افق )

معرفی سامانه تجارت فرامرزی

معرفی سامانه جامع انبارها

معرفی سامانه رهگیری

معرفی سامانه شناسه کالا

معرفی کامل سامانه جامع تجارت

سامانه جامع تجارت در بخش های مختلف و سامانه های فرعی نیاز به آموزش های تخصصی دارد ، فعالین اقتصادی برای استفاده بهینه و درست از این سامانه می توانند آموزش های کاربردی و تخصصی خود را در وب سایت ایکسپورت دریافت نمایند و در صورتی که به هرگونه مشاوره و پاسخ به سوالات نیاز داشته باشند می توانند از مشاوره تخصصی وب سایت ایکسپورت استفاده نمایند .

راهکارهای صادرات ( آخرین بخشنامه های حوزه صادرات )

تماس با ما

عراق

افغانستان

امارات متحد عربی

عمان

قطر

روسیه

اتحادیه اورسیا

ترکیه

سوریه

چین

ژاپن

هند

پاکستان

ایتالیا

فرانسه

آلمان

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

تماس با ما