خدمات تخصصی

مقالات تخصصی

سامانه جامع انبارها

تمام اشخاصی که از انبار های سرتاسر کشور برای نگهداری کالا استفاده می کنند با توجه به اقدامی که از سوی دولت برای پیشگیری از جرایم قاچاق و احتکار صورت گرفته است می بایست اطلاعات هویتی و واحد خود را در سامانه جامع انبار ها nwms.ir ثبت نمایند. هدف اصلی از پیاده سازی سامانه جامع انبارها، استانداردسازی و تعیین دقیق اطلاعات مربوط به انبارها و محل های ذخیره و نگهداری کالا و گنجایش آن ها و همچنین اطلاعات مربوط به کالا های ذخیره شده در آنها اعم از مقدار و اطلاعات صاحبان آن ها و … است.

اهداف بلندمدت و کلیدی این پروژه به طور خلاصه عبارتند از:

راهنمای ثبت نام در سامانه جامع مدیریت کالا

 1. راهنمای ثبت‌نام در سامانه جامع مدیریت کالا : ثبت اطلاعات مرتبط با محصول و مواد اولیه در سامانه “مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص ” به آدرس” wms.ir ” برای کلیه واحدهای تولیدی الزامیست و مبنای ارائه تسهیلات و انجام فرایند و رویه های مرتبط با این واحدها و محصولات تولیدی تنها با انجام کلیه مراحل ثبت نام ، ثبت محصولات و مواد اولیه در سامانه مذکور امکان پذیر خواهد بود. همچنین کلیه واحدهایی که عملیات ثبت نام آنها بدون تعیین محصولات و مواد اولیه صورت پذیرفته میبایست نسبت به تکمیل اطلاعات لازم مطابق راهنمای پیوست اقدام نمایند.

ثبت انبار در سامانه جامع انبارها و راهنمای آن

 1. فلسفه ی به وجود آمدن این سامانه برای جلوگیری از قاچاق کالا و ارز و همچنین برای جلوگیری از احتکار ( کسی اقدام به انبار کردن کالاها و گران فروشی آن ها نکند ) می باشد. به همین دلیل تمامی انبارها می بایست در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا ، ثبت نام کنند.
 2. ابتدا باید به سایت nwms.ir ( سایت سامانه جامع انبارها ) مراجعه کنید. این سایت تهیه دیده شده تا انبارها در این سایت ثبت شده و شناسه خود را دریافت کنند ، تا زمانی که بار وارد گمرک می شود ، در زمان ترخیص مشخص شود که بار قرار است ، به کدام انبار در سطح کشور ارسال شود.

جدول تعرفه سازمان بنادر

این مجموعه شامل تعرفه های خدمات بندری و دریایی بوده و برای کالاها و شناورهایی که از تاریخ اجرای تعرفه های مندرج در این کتابچه وارد بنادر جنوبی کشور می شوند، ملاک محاسبه و صدور اسناد مالی می باشد. اعداد و ارقام مندرج در این مجموعه سقف تعرفه های قابل ارائه به خدماتگیرندگان بوده و شرکت های فعال در بنادر کشور ( ارائه دهندگان خدمات ) حق دریافت مازاد را ندارند.

استفاده از شناسه قبض انبارها

به منظور یکپارچه سازی فرایندهای تجاری و پیرومصوبات شورای اجرایی فناوری اطالعات مقرر گردیده است کلیه قبوض انبار در سامانه جامع انبارهای کشور ثبت و کد رهگیری دریافت نمایند. بدین منظور اسناد صادره توسط سازمان بنادر و دریانوردی، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، شرکت انبارهای عمومی، اموال تملیکی و … توسط دستگاه متولی انبارداری به سامانه جامع انبارها ارسال و شناسه یکتای قبض انبار ( کدرهگیری( دریافت مینمایند.

آموزش سامانه انبارها

راهنمای ثبت اظهار ورود کالا در سامانه جامع تجارت
راهنمای ثبت اظهار ورود کالا در سامانه جامع تجارت ویرایش چهارم ۱۳۹۸ فایل راهنمای ثبت اظهار ورود کالا در سامانه...
راهنمای کاربری واگذاری پروانه صادراتی
.راهنمای کاربری واگذاری پروانه صادراتی طبق مصوبه بانک مرکزی. یکی از روش های. بازگردانی ارز حاصل.از صادرات، روش واگذاری.راهنمای کاربری.واگذاری...
راهنمای ثبت نام واحدهای تولیدی در سامانه مدیریت کالا
راهنمای ثبت نام واحدهای تولیدی در سامانه مدیریت کالا در راستا توسعه زیرساختهای فناوری در سازمان گمرک پنجره تجارت فرامرزی...

سوالات متداول سامانه انبارها

براساس بند ۵ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز افراد متخلف حقیقی تا یکسال محروم از فعالیت و افراد متخلف حقوقی تا شش ماه محروم از فعالیت تجاری می باشند .

 • امکان صدور بارنامه برخط برای کد پستی انبار ثبت شده در سامانه
 • توانایی ثبت بیمه های مورد نیاز برای انبارثبت شده از قبیل بیمه آتش سوزی
 • ارسال پیام برخط ورود و خروج کالا از انبار برای صاحبین انبار و جلوگیری از سوء استفاده ها
 • استفاده بهره برداران انبارها از امکانات سامانه از قبیل ثبت کالا و صورت وضعیت های تفکیک کالا
 • امکان استعلام انبارها و صحت موجودی آنها
 • میسر بودن جستجو ظرفیت خالی انبارها و مکان یابی آنها

این سامانه صرفا در جهت شناسایی و پیگیری از قاچاق کالا زیرسامانه جامع تجارت می باشد و هیچ گونه ارتباطی با سازمان امورمالیاتی و سازمان گمرک و سامانه های آنها ندارد .

شما می توانید از کد پستی ثبت شده در سامانه انبارها در اسناد و مدارک بارنامه استفاده نمایید و با ثبت نام در این سامانه صرفا اطلاعات شما برای سامانه گمرک ارسال می گردد اما تایید آنها منوط به طی روال کاری در سامانه جامع امور گمرکی می باشد.

این اطلاعات ثبت شده انبارها در سامانه بصورت استعلامی در سازمان راهداری و بیمه مرکزی و سامانه جامع تجارت در مرحله استعلام قابل رویت می باشد.

اطلاعات زیر می بایست در زمان ثبت نام در سامانه وارد شود:

 • نام واحد
 • نوع فعالیت
 • حوزه فعالیت
 • آدرس و کدپستی انبار
 • نام و کدملی صاحب انبار
 • شماره موبایل صاحب انبار
 • ثبت تمامی ورودی و خروجی کالاهای مشمول در انبار

فرد یا شرکتی است که یا مالک انبارمی باشد و خود استفاده می کند و یا انبار را از فردی دیگر طی یک قرارداد اجاره می نماید

مسئولیت کامل حقوقی و کیفری انبار به عهده بهره بردار انبار می باشد.

هرنوع کالایی که در مسیر خرید و فروش برای آن بارنامه صادرمی گردد و در انباری ذخیره می گردد می بایست در سامانه انبارها ثبت گردد.

مکان هایی اعم از انبار مستقل یا کارخانه که دارای محل ذخیره سازی کالا می باشد می بایست بعنوان انبار ثبت گردد.

بدیهی است ثبت آدرس دفتر مرکزی یا اداری به عنوان انبار غیرقانونی می باشد و در صورت ثبت می بایست آن را حذف نموده و آدرس و کدپستی انبار خود را وارد نمایید.

اطلاع از ثبت انبار شما در سامانه از طریق دریافت پیامک حاوی اطلاعات انبار

استعلام واحد ثبت شده از سامانه جامع انبارها به نشانی https://www.nwms.ir/

این شرکت ها می بایست در سامانه جامع انبارها ثبت نام نمایند اما نیازی به ثبت نام در سامانه جامع تجارت ندارند.

در صورتی که شرکت های خارجی محل نگهداری کالاهای تجاری داشته و کالا وارد یا خارج می گردد می بایست به نام نماینده ( حقوقی یا حقیقی ) خود با عنوان نماینده بهره بردار ثبت نام نمایند در غیراین صورت امکان پذیر نیست.

نکته مهم:

هنگامی که یک انبار را چند نفر یا قراردادهای جداگانه اجاره نموده اند و مسولیت بخش خود را بعهده دارند می بایست به استناد قرارداد خود همان مکان را با همان کدپستی به نام خود ثبت نمایند و اگر که مسولیت ورود و خروج کالا بعهده آنها نیست نیازی به ثبت ندارند .

حداکثر مقدار کالایی که امکان ذخیره سازی در انبار را دارند می گویند این ظرفیت اسمی می باشد .

خیر ترکیب کد ملی و کدپستی در سامانه برای یک انبار فقط یک بارد قابل ثبت شده می باشد .

در مرحله اول اطلاعات هویتی به نام مدیرعامل و در مرحله بعد می توانند شناسه ملی شخصیت حقوقی را وارد نمایند .

نویسنده:محسن پورقاسمی
محسن پورقاسمی مشاور بازاریابی و استراتژی بین المللی و دبیر اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی در خصوص رفع تعهد و مشاوره استراتژی و بازاریابی آماده راهنمایی و مشاوره تجار به صورت رایگان می باشد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اصلاح دستورالعمل ضمانت نامه های بانکی 🟠تعدیل حد ضمانتنامه های بانکی به جهت تأمین حقوق ورودی به مبلغ بیش ۱.۵...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
آیین نامه اجرایی واردات خودروهای کارکرده 🔹سن خودروها باید بین ۳ تا ۵ سال باشد. 🔹خودرو بدون ثبت سفارش اجازه...
تاریخ انتشار : 3 روز قبل
ممنوعیت صادرات آرد ذرت و بلغور ذرت با توجه به شمولیت ارز حمایتی برای واردات ذرت، به استناد مفاد بند...
تاریخ انتشار : 5 روز قبل
*شماره تعرفه های مجاز برای ثبت‌سفارش توسط بازرگانان و واحدهای تولیدی وزارت صمت* 📣 قابل توجه کاربران محترم.سامانه جامع تجارت...
تاریخ انتشار : 6 روز قبل
فهرست ماشین آلات راهسازی معدنی دارای تاییدیه – ویرایش تیر ماه ۱۴۰۳ یادآوری ۱ – در صورتی که ماشین راه...
تاریخ انتشار : 6 روز قبل
اعمال شماره‌تعرفه‌ها و مجموعه‌ اعداد سال جدید (۱۴۰۳) بر روی خدمت “طقبه‌بندی سیستم هماهنگ‌شده تعرفه” و “نگاشت شماره تعرفه” 📢...
تاریخ انتشار : 1 هفته قبل
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x

تماس با ما

عراق

افغانستان

امارات متحد عربی

عمان

قطر

روسیه

اتحادیه اورسیا

ترکیه

سوریه

چین

ژاپن

هند

پاکستان

ایتالیا

فرانسه

آلمان

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

تماس با ما