معرفی سامانه متمرکز تجارت خارجی وزارت جهاد کشاورزی

بخشی از اهداف و راهبردهای طرح هوشمند سازی کشاورزی

سامانه متمرکز تجارت خارجی وزارت جهاد کشاورزی در راستای دستیابی به امنیت غذایی و کشاورزی پایدار، دانش بنیان، تاب آور و نقش آفرینی در عرصه اقتصاد ملی و بین المللی و همگام با سیر تحولات و دیدگاه های نوین توسعه کشاورزی در جهان مبتنی بر پیوند داده و فناوری نوآورانه در نظام کشاورزی، ضرورت حکمرانی مطلوب و اجرای ضوابط فنی و اجرایی توسعه الکترونیک هدف اصلی تدوین سند راهبردی کشاورزی هوشمند ایران می باشد.

امکانات سامانه متمرکز تجارت خارجی

  • صدور مجوز های حوزه ثبت سفارش
  • اعطای مجوزهای صادرات
  • تکمیل بخش مجوزهای ثبت سفارش (دریافت و پاسخگویی به درخواست های مجوزهای یارانه ارزی)
  • دریافت و پاسخگویی به درخواست های مجوز های تخصیص ارز گروه کالاهای ۱ و ۲ و ۳
  • تبادل اطلاعات با سامانه جامع تجارت وزارت صمت
راهنمای نحوه استفاده از سامانه
  • در گام نخست با استفاده از مرورگر Google chrom وارد درگاه وب سایت سامانه متمرکز تجارت خارجی به آدرس اینترنتی https://etrade.maj.ir/ شوید.
  • نام کاربری و کلمه عبوری که قبلا از سازمان جهاد کشاورزی دریافت نموده اید را وارد نموده و بعد از وارد نمودن تصویر امنیتی وارد سامانه شوید.

نکته: اگر که هنوز نام کاربری و کلمه عبور دریافت ننموده اید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به سازمان جهاد کشاورزی مراجعه نموده و اطلاعات کاربری خود را دریافت نمایید.

توجه: شما می بایست جهاد انجام هرگونه عملیات تجارت خارجی از قبیل واردات یا صادرات حتما کارت بازرگانی فعال داشته و در سامانه جامع تجارت ثبت نام نمایید.

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید با ورود به بخش مورد نظر و با استفاده از ایمیل یا شماره همراه خود اقدام به بازیابی رمز عبور نمایید.

صدور مجوز صادرات نهاده‏ ها، محصولات و فرآورده‏ های کشاورزی

اعطای مجوز صادرات نهاده ها، محصولات و فرآورده های (فرآوری مرحله اول) در راستا سیاست ها و برنامه های وزارت جهاد کشاورزی برخی محصولات و فرآورده های کشاورزی را مانند صادرات کود کشاورزی، محصولات مرتعی، دام، گیاهان دارویی، اسب، شتر و گاو که نیاز به اخذ مجوز از وزارت جهاد کشاورزی در بر می گیرد.

مراحل کاری اخذ مجوزات صادرات:

صدور مجوز صادرات نهاده‏ ها، محصولات و فرآورده‏ های کشاورزی

این مجوز در جهت تشویق واردکنندگان معتبر جهت واردات اقلام مورد نیاز کشور بر مبنا سیاست و برنامه های کشاورزی و نیاز داخلی کشور صادر می گردد.

فرآیندهای انجام کار در دستگاه های مرتبط و بر مبنا درخواست کتبی، فاکتور معتبر خرید( دارای سریال، مهر و کد اقتصادی), کارت بازرگانی، تصویر پیش فاکتور، شماره اعتبار اسنادی یا کد هشت رقمی ثبت سفارش انجام می گردد.

در این مجوز واردکننده می تواند از منابع ارز ترجیحی و نیمایی برای واردات خود در راستا قوانین و مقررات ارزی کشور استفاده نماید.

صدور مجوز معافیت گمرکی ماشین ‏آلات، ادوات، تجهیزات و صنایع تبدیلی و غذایی کشاورزی

برای توسعه بخش کشاورزی و استفاده از فناوری و ماشین آلات نوین در این حوزه واردکنندگان ماشین آلات بخش کشاورزی جهت استفاده از معافیت گمرکی واردات ماشین آلاتی که در این ساخته نمی شود. می توانند ضمن انجام امور ثبت سفارش کالای خود در سامانه جامع تجارت به سازمان صمت استان خود مراجعه نموده و درخواست کتبی خود را در سربرگ و مهر به منظور بررسی ارائه نماید.

سازمان صمت ضمن  بررسی جامع و حصول اطمینان از عدم ساخت ماشین آلات درخواستی در داخل کشور طی ارسال نامه ای به دفتر صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی عدم ساخت ماشین آلات درخواستی در کشور را تایید نمود. در ادامه دفتر صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی بر مبنا این تاییدیه ترخیص گمرکی ماشین آلات درخواست و همچنین استفاده از معافیت از حقوق گمرکی واردات این ماشین آلات را در چند مرحله تنظیم و به اتاق بازرگانی و امور بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ارائه می نماید. و مجوز درخواستی برای هر مرحله صادر و تمدید می گردد. 

مستندات جهت ارائه به شرح زیر می باشد:

صدور مجوز معافیت گمرکی ماشین ‏آلات، ادوات، تجهیزات و صنایع تبدیلی و غذایی کشاورزی

برای توسعه بخش کشاورزی و استفاده از فناوری و ماشین آلات نوین در این حوزه واردکنندگان ماشین آلات بخش کشاورزی جهت استفاده از معافیت گمرکی واردات ماشین آلاتی که در این ساخته نمی شود. می توانند ضمن انجام امور ثبت سفارش کالای خود در سامانه جامع تجارت به سازمان صمت استان خود مراجعه نموده و درخواست کتبی خود را در سربرگ و مهر به منظور بررسی ارائه نماید.

سازمان صمت ضمن  بررسی جامع و حصول اطمینان از عدم ساخت ماشین آلات درخواستی در داخل کشور طی ارسال نامه ای به دفتر صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی عدم ساخت ماشین آلات درخواستی در کشور را تایید نمود. در ادامه دفتر صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی بر مبنا این تاییدیه ترخیص گمرکی ماشین آلات درخواست و همچنین استفاده از معافیت از حقوق گمرکی واردات این ماشین آلات را در چند مرحله تنظیم و به اتاق بازرگانی و امور بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ارائه می نماید و مجوز درخواستی برای هر مرحله صادر و تمدید می گردد. 

مستندات جهت ارائه به شرح زیر می باشد:

فهرست جدید ردیف تعرفه های مشمول %10 کرایه حمل از صادرات و واردات...
فهرست جدید ردیف تعرفه های مشمول %۱۰ کرایه حمل از صادرات و واردات مایعات نفتی و گازی پیرو بخشنامه شماره...
ایجاد امکان اظهار کالاهای فاقد تخصیص ارز
ایجاد امکان اظهار کالاهای فاقد تخصیص ارز نامه رئیس اتحادیه ملی کارگزاران گمرکی و رئیس کمیسیون گمرک اتاق ایران به...
لغو ممنوعیت صادرات کره، حبوبات و برخی از محصولات کشاورزی
لغو ممنوعیت صادرات کره، حبوبات و برخی از محصولات کشاورزی به پیوست تصویر نامه شماره ۲۰۷۸۹۳ مورخ ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ معاونت توسعه...
تفویض اختیار ورود موقت و تمدید کانتینر خالی تا سقف سه سال
تفویض اختیار ورود موقت و تمدید کانتینر خالی تا سقف سه سال تفویض اختیار ورود موقت و تمدید کانتینر خالی...
ممنوعیت صادرات کالاهای اساسی و یارانه ای
ممنوعیت صادرات کالاهای اساسی و یارانه ای سازمان توسعه تجارت ایران در بخشنامه‌ای موضوع ممنوعیت صادرات اقلام یارانه‌ای مشمول ارز...
فهرست کالاهای وارداتی با تعرفه صفر گمرکی به جمهوری ازبکستان
فهرست کالاهای وارداتی با تعرفه صفر گمرکی به جمهوری ازبکستان دانلود فایل 
دموراژ کانتینر چیست؟
  دموراژ به چه معناست؟ دموراژ (Demurrage) به معنای کرایه معطلی، خسارت بیکارماندگی و یا حق توقف است. به معنایی.دیگر...
لزوم ارسال آمار مجوزها و پروانه های ورود موقت موضوع ماده 51 قانون...
لزوم ارسال آمار مجوزها و پروانه های ورود موقت موضوع ماده ۵۱ قانون امور گمرکی تاکید بر ارسال آمار مجوزها...
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.