پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

 

راهنمای جامع تجارت با ترکیه

 

                             تجارت با ترکیه

                                       تحلیل بازار صادراتی کشور ترکیه    

                                                بررسی کالاهای صادراتی به ترکیه                  

 

 


بررسی کلی کشور ترکیه

در این بخش از سایت اطلاعات کلی در خصوص کشور ترکیه در اختیار شما قرار داده خواهد شد . مشخصات کشور ترکیه شامل : موقعیت جغرافیایی ترکیه ، مساحت ترکیه ، همسایگان ترکیه ، جمعیت ترکیه ، زبان رسمی ترکیه ، دین و مذهب ترکیه ، پایتخت ترکیه ، شهرهای مهم ترکیه ، واحد پول ترکیه و …

بررسی بازار صادراتی  کشور ترکیه

مجموع صادرات کشور ترکیه در سال ۲۰۱۷ ، ۱۶۶ میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به ۲۷ مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرد. در این بخش از سایت مجموع صادرات کشور ترکیه در سال ۲۰۱۷ و نمودار کالاهای صادراتی ترکیه همراه با اطلاعات در خصوص هر کالا میتوانید مشاهده کنید.

بررسی بازار وارداتی  کشور ترکیه

مجموع واردات کشور ترکیه در سال ۲۰۱۷ ، ۲۱۴ میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به ۲۰ مین وارد کننده بزرگ جهان تبدیل کرد . در این بخش از سایت مجموع واردات کشور ترکیه در سال ۲۰۱۷ و نمودار کالاهای وارداتی ترکیه همراه با اطلاعات در خصوص هر کالا میتوانید مشاهده کنید. این بخش شامل موضوعاتی همچون کشورهای صادرکننده به ترکیه ، کالاهای صادر شده به ترکیه از ایران و دیگر کشورهای جهان ، راهنمای تجارت کاربردی با کشور ترکیه و … می باشد.

سیاست و اقتصاد ترکیه

در این بخش از سایت به بررسی و تحلیل محیط سیاسی و اقتصادی کشور ترکیه می پردازیم.

گمرک ، قوانین و مقررات و استانداردهای کشور ترکیه

در این بخش از سایت به بررسی قانون و مقررات تجارت و بازرگانی کشور ترکیه که شامل : قانون اساسی ترکیه و دیگر قوانین ترکیه همانند : قانون گمرکی ترکیه ، قانون ارزی ترکیه ، قانون بانکی ترکیه ، قانون مالیاتی ترکیه ، حقوق مالکیت ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه ، استانداردهای کشور ترکیه و … می پردازیم. 

تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور ترکیه

در این بخش از سایت به بررسی و تحلیل محیط فرهنگی و اجتماعی کشور ترکیه می پردازیم.

منابع اطلاعاتی کشور ترکیه

در این بخش از سایت به بررسی وب سایت های سازمان های دولتی ترکیه و وزارتخانه ها ، لیست تجار و بازرگانان ترکیه و همچنین آشنایی با بانک های مهم کشور ترکیه می پردازیم.

اتاق بازرگانی ایران و ترکیه

در این بخش از سایت اطلاعات جامعی در خصوص اعضا و آدرس و شماره تلفن و سایر اطلاعات تجاری مفید و … اتاق مشترک ایران و ترکیه در اختیار شما گذاشته می شود .

چالشهای بازار کشور ترکیه

 

فرصتهای بازار کشور ترکیه

 

اخبار و اطلاعیه های کشور ترکیه

در این بخش از سایت آخرین و جدیدترین اخبار و اطلاعیه های کشور ترکیه را مشاهده می نمایید.

 

 

فیلم های آموزش تجارت با ترکیه و صادرات به ترکیه

 
 
برای مشاهده ویدیوهای آموزشی بیشتر در خصوص تجارت با ترکیه و صادرات به ترکیه به لینک های زیر مراجعه کنید:

 

مشاهده فیلم های آموزشی کشور ترکیه

برای مشاهده و دانلود ” فیلم های آموزش تجارت با ترکیه ” کلیک کنید.

دانلود فایل آموزشی تجارت با ترکیه (pdf)

 

کاربران گرامی توجه داشته باشید این فایل به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. لطفا برای تهیه این محصول ابتدا ثبت نام کنید، سپس فرایند خرید را طی کرده و در نهایت فایل را دانلود کنید.

لینک دانلود : راهنمای جامع تجارت با ترکیه

 

نكات مهم در صادرات به تركيه

 1. كليه كالاهاي وارداتي به تركيه بايد از استاندارد اروپايي برخوردار باشند
 2. با ورود به بازار تركيه برند و مارك تجاري به ثبت برسد
 3. پس از انعقاد هر قرارداد يا موافقتنامه، نسخه هاي طرفين به ترتيب به تاييد سه دستگاه ذيل برسند:
  * ثبت در دفاتر اسناد رسمي تركيه موسوم به Noter
  * تاييد و امضاي وزارت امورخارجه تركيه و در صورت لزوم اتاق بازرگاني شهر مورد نظر
  * تاييد و مهر و امضاي بخش كنسولي سفارت ايران
  * يك نسخه يا كپي قرارداد به رايزن بازرگاني سفارت ارائه گردد.
 4. به هنگام هر نوع عمل تجاري رسمي و اموري چون ثبت شركت، ترخيص گمركي و غيره با هماهنگي رايزني بازرگاني سفارت ايران در آنكارا از مشاور مورد نظر كه مقيم و يا تبعه تركيه باشد ، بهره مند شويد.

 

صادارت کدام کالا به ترکیه سودآورتر است؟

صادرات مواد غذایی به ترکیه سود بالایی دارد. در زیر کالاهایی را آورده ایم که تنها از نظر گمرکی بهترین کالا برای صادرات به ترکیه می باشند. برای صادرات به ترکیه باید تمامی جوانب رو بررسی کنیم تا بتوانیم صادرات پرسودتری به ترکیه داشته باشیم.

نمونه محصولات برای صادرات به ترکیه :
 • صادرات فرش دستباف ایرانی به ترکیه
 • صادرات خاویار به ترکیه
 • صادرات زعفران ایرانی به ترکیه
 • صادرات پسته به ترکیه
 • صادرات خرما به ترکیه
 • صادرات صنایع دستی به ترکیه

 

صادرات زعفران به ترکیه

زعفران یا همان طلای سرخ یکی از ادویه های محبوب در جهان است و ایران به عنوان یکی از بزرگ ترین کشورهای تولید کننده زعفران در جهان شناخته شده است. سالانه مقادیر زیادی زعفران به دیگر نقاط جهان صادر می شود و صادرات زعفران یکی از تجارت های مهم در ایران و دارای درآمد ارزی بسیار بالایی است.

صادرات زعفران به ترکیه در سال های گذشته رونق بسیار خوبی داشته است. کشور ترکیه به سبب همسایگی و دسترسی و همچنین داشتن اقتصاد گردشگری رو به رشد، بازار خوبی برای انواع مواد غذایی است و بازرگانان ایرانی نیز توانسته اند وارد این بازار بزرگ شوند. ادامه

 

صادرات پسته به ترکیه

پسته یکی از انواع خشکبار محبوب در جهان است و ایران به عنوان یکی از بزرگ ترین کشورهای تولید کننده پسته در جهان شناخته شده است. سالانه مقادیر زیادی پسته به دیگر نقاط جهان صادر می شود و صادرات پسته یکی از تجارت های مهم در ایران و دارای درآمد ارزی بسیار بالایی است. صادرات پسته به ترکیه در سال های گذشته رونق بسیار خوبی داشته است.

کشور ترکیه به سبب همسایگی و دسترسی و همچنین داشتن اقتصاد گردشگری رو به رشد، بازار خوبی برای انواع مواد غذایی است و بازرگانان ایرانی نیز توانسته اند وارد این بازار بزرگ شوند. ترکیه در سالهای گذشته بر روی ترویج کشت پسته سرمایه گذاری کرده و هم اکنون در جمع کشور های تولید کننده پسته قرار دارد اما حجم تولیدی این کشور نمی تواند جواب گوی بازار مصرف این کشور باشد و به واردات هم چنان نیاز دارد. ادامه

 

مراحل صادرات به ترکیه

 • شناخت بازار
 • کسب مجوزهای لازم
 • تعیین قیمت صادراتی توسط کمیسیون نرخ گذاری
 • صدور پروفرما
 • تهیه، تدارک و بسته بندی
 • دریافت گواهی بازرسی کالا
 • صدور فاکتور و اخذ گواهی مبدا
 • عقد قرارداد حمل و بیمه
 • اظهار کالا به گمرک
 • ارسال کالا
 • دریافت واریزنامه یا گواهی صدور

 

کالاهای صادراتی ایران به ترکیه

پرطرفدارترین کالاهای ایران در بازارهای ترکیه ، پسته ، خرما ، کشمش ، هندوانه و آبمیوه از جمله اقلام صادراتی ایران به ترکیه هستند ، اما اقلام عمده‌ای که ایران به این کشور صادر می‌کند ، محصولات پتروشیمی ، فرآورده‌های نفتی و گازی و همچنین آهن ، فولاد ،‌ آلومینیوم و روی هستند.

 

آمار صادرات ایران به ترکیه در سال ۲۰۱۸

خرما به ارزش بیش از ۶ میلیون دلار، بیشترین میزان صادرات ترجیحی ایران به ترکیه در سال ۲۰۱۸ بوده است. بعد از خرما کالاهایی همچون : هنوانه ، آب سیب ، الکل اتیلیک تقلیب نشده ، کیوی ، چای سیاه ، گردو بدون پوست سخت ، بادام بدون پوست و … بیشترین میزان صادرات ایران به ترکیه را به خود اختصاص داده است. ادامه

 

آمار واردات ایران از ترکیه در سال ۲۰۱۸

در آمار واردات اقلام ترجیحی ایران از ترکیه ، بیشترین میزان واردات کالایی، تخته فیبری از چوب یا از سایر مواد چوبی با کد کالای ۴۴۱۱۱۴ بوده است. ادامه

 

قوانین صادرات به ترکیه

کشور ترکیه از سال ۲۰۱۵ تخفیف‌هایی را در زمینه گمرک در نظر گرفت و همین امر سبب شد که لیست کالاهای صادراتی از ایران به ترکیه تغییر کند. بیشترین تخفیف‌های گمرکی در این زمینه به بخش کشاورزی تخصیص یافت. واضح است که ایران نیز از این مورد بی‌نصیب نماند و صادرات ایران به ترکیه نیز افزایش یافت. بنابراین بازرگانان و تاجران ایرانی باید برای موفقیت در کار صادرات خود به ترکیه با اقتصاد، قوانین، قیمت‌ها، مالیات و تخفیف‌های ترخیص گمرکی آشنا شده و در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشند. برای مشاهده قوانین و مقررات ترکیه کلیک کنید.

 

تجارت چمدانی زعفران به ترکیه

با وجود بازار مناسب برای زعفران در ترکیه برخی اقدام به تجارت چمدانی زعفران به ترکیه کرده اند که به نوبه خود بسیار جالب است . البته محدودیتهایی برای خروج زعفران در گمرکات ایران ایجاد شده است که هر شخص به اندازه مشخصی حق به همراه داشتن زعفران را دارد و از خروج بیش از اندازه مشخص شده زعفران جلوگیری می شود

 


آموزش صفر تا صد فرایند صادرات کالا

سایت ixport در حوضه صادرات کالا ، مقالات جامعی را در خصوص تجارت و بازرگانی بین المللی ، در بخش راهنمای جامع صادرات ارائه کرده است. این بخش شما را با مفاهیم و فرایند صادرات آشنا می کند. بخش آموزش صادرات شامل : پکیج آموزش جامع صادرات و طرح کسب و کار صادرات ( Business Plan ) و همچنین گالری فیلم های آموزش صادرات می باشد. بخش تحلیل بازارهای صادراتی کشورها نیز شما را برای ورود به بازار کشورهای مختلف آماده می سازد ، ما در این بخش ، به تفکیک ، به بررسی کشورها پرداخته ایم.

 

تحلیل بازارهای صادراتی

برای ورود به بازار کشورهای مختلف شما می بایست اطلاعات کاملی در خصوص حجم ، وضعیت رقابت ، قوانین مقررات ، فرهنگ ، اقتصاد ، محیط سیاسی ، میزان واردات و صادرات و … داشته باشید . در این بخش از سایت ixport به تفکیک به بررسی کشورهای مختلف می پردازیم .

 

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا