مقالات صادرات

مقالات واردات

تمدید ۲ ماهه رفع تعهد ارزی سال ۹۹ و ۱۴۰۰

تمدید ۲ ماهه رفع تعهد ارزی سال ۹۹ و ۱۴۰۰

مدت زمان رفع کوتاژ صادراتی سال های ۹۸ تا ۱۴۰۰ دو ماه تمدید شد

📌مهلت زمان قانونی صادرکنندگان تمدید رفع تعهد ارزی  برای ایفای تعهدات ارزی سالهای ۹۸ تا ۱۴۰۰ به مدت دو ماه تمدید شد.

🔹به گزارش روابط عمومی کنفدراسیون صادرات ایران، مهلت زمان قانونی صادرکنندگانی که اقدام به انجام صادرات در فاصله سالهای ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ نموده و تاکنون موفق به بازگشت ارز صادراتی خود نشده اند، تا ۳۱ مردادماه امسال تمدید شد.

🔸بر این اساس. صادرکنندگان تا پایان مردادماه.مهلت خواهند داشت.تا با انجام مراحل قانونی.و فرآیندهایی که سازمان توسعه تجارت ایران. پیش روی آنها قرار داده است، نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود اقدام کنند.

🔹شایان ذکر است.تا پیش از این، مهلت ایفای تعهدات. ارزی صادرکنندگان ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ پایان.خردادماه (۳۱ خرداد ۱۴۰۱) تعیین شده بود.

جزیات مصوبه کمیته اقدام ارزی برای تمدید مهلت بازگشت ارز صادراتی تا پایان مردادماه ۱۴۰۱ متعهدین ارزی سال ۹۸ حق واگذاری پروانه به دیگران را ندارند

۳۱ خرداد ۱۴۰۱
کمیته اقدام ارزی در .مصوبه ای به متعهدین ارزی. سالهای ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ مهلت داد. تا پایان مردادماه سال. ۱۴۰۱ نسبت به ایفای تعهدات. ارزی خود اقدام کنند؛ ضمن اینکه حق. واگذاری پروانه صادراتی .برای صادرکنندگان سال. ۹۸ که تاکنون رفع .تعهد ارزی نکرده اند. نیز سلب شده و باید. صرفا به روش ریال دوم. ارز خود را در سامانه نیما. عرضه کنند.

کمیته اقدام ارزی در مصوبه ای به متعهدین ارزی سالهای ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ مهلت داد تا پایان مردادماه سال ۱۴۰۱ نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود اقدام کنند.

بر این اساس، پیرو مصوبه. شصت و هفتمین نشست. کمیته اقدام ارزی و به استناد .بند (۲) و بند (۷) مصوبات نهمین .جلسه کمیته موضوع. ماده (۲) مصوبات چهاردهمین. جلسه شورای عالی هماهنگی. اقتصادی، به متعهدین ارزی .سالهای ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و معوقه های. سال ۱۴۰۰ مهلت داده میشود. تا پایان مردادماه .سال ۱۴۰۱ نسبت به ایفای .تعهدات ارزی حاصل. از صادرات اقدام .نمایند. بدیهی است. تمدید مهلت ایفای. تعهدات صادرکنندگان .سالهای ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ مشمول. برخورداری از تسهیلات مندرج. در بسته سیاستی برگشت. ارز حاصل از صادرات .نخواهند بود.

تبصره ۱ :

متعهدین ارزی سال ۱۳۹۸ حق واگذاری پروانه به دیگران را ندارند و در صورت عرضه ارز در سامانه نیما صرفاً به روش ریال دوم مجاز میباشند.

تبصره ۲ : در جلسه آتی کمیته اقدام ارزی با حضور نمایندگان دستگاه قضایی و دستگاههای نظارتی در خصوص سازوکار معرفی متعهدین ارزی در پایان مهلت مقرر به مراجع قضایی تصمیمگیری خواهد شد.

رفع تعلیق و تمدید اعتبار کارت بازرگانی صادرکنندگان دارای تعهدات ارزی ایفا نشده سال ۱۳۹۸ تا پایان ۱۴۰۰، در صورت ورود کالا به کشور و ارائه قبض انبار تا پایان مرداد ماه ۱۴۰۱ منوط به ارائه تعهد محضری به اداره کل صمت استان صادرکننده کارت بازرگانی، دال بر عدم انجام صادرات تا ایفای کامل تعهدات ارزی معوقه به روش واردات در مقابل صادرات خود، به منظور ثبت سفارش، اظهار و ترخیص کالا مجاز خواهند بود.

پیرو مصوبه نشست ۶۵ کمیته اقدام ارزی، پرداخت ارز/معادل ارزی وجوه موضوع مواد (۱۳)، (۱۴) و (۱۵) قانون حمایت و تشویق سرمایه‌گذار خارجی مندرج در مجوز انتقال مورد تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی از محل ارز حاصل از صادرات، به عنوان برگشت ارز و ایفای تعهدات صادراتی شرکت‎های اعلامی محسوب می‎شود و نیازی به ارجاع درخواست و مستندات به کمیته اقدام ارزی نمی باشد و بانک مرکزی مجاز است راساً پس از دریافت درخواست و مستندات ذیربط اقدامات لازم را به عمل آورد.

نویسنده:محسن پورقاسمی
محسن پورقاسمی مشاور بازاریابی و استراتژی بین المللی و دبیر اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی در خصوص رفع تعهد و مشاوره استراتژی و بازاریابی آماده راهنمایی و مشاوره تجار به صورت رایگان می باشد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رفع تعهد ارزی محصولات دانش‌بنیان برداشته شد به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت رفع تعهد ارزی محصولات.دانش‌بنیان برداشته شد....
تاریخ انتشار : 3 ساعت قبل
مجاز شدن صادرات هگزان توسط شرکت شیمیایی فرشید شهرضا مطابق با تصریح نامه های مذکور صادرات هگزان با کد تعرفه...
تاریخ انتشار : 1 روز قبل
الزام استفاده از شناسه‌کالا در ثبت سفارش واردات ۶۸ ردیف تعرفه 📣 قابل توجه بازرگانان محترم سامانه جامع تجارت؛ ⏪...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
ثبت درخواست گواهی بازرسی (IC) در سامانه جامع تجارتسامانه جامع تجارت:🔹از این پس ثبت درخواست‌های اخذ گواهی بازرسی (IC) بایستی...
تاریخ انتشار : 3 روز قبل
قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور ابلاغ شد قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور ابلاغ شد محمد مخبر سرپرست ریاست...
تاریخ انتشار : 4 روز قبل
نحوه فعال‌سازی گوشی‌های تلفن همراه مسافرانی که موفق به ثبت نهایی نشدند  
تاریخ انتشار : 4 روز قبل

تماس با ما

عراق

افغانستان

امارات متحد عربی

عمان

قطر

روسیه

اتحادیه اورسیا

ترکیه

سوریه

چین

ژاپن

هند

پاکستان

ایتالیا

فرانسه

آلمان

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

تماس با ما