راهنمای اخذ شناسه فروشنده خارجی در سامانه جامع تجارت

راهنمای اخذ شناسه فروشنده خارجی در سامانه جامع تجارت

راهنمای اخذ شناسه فروشنده خارجی در سامانه جامع تجارت

آذرماه – 1401

1- ورود به سامانه

پس از ثبت نام در سامانه جامع تجارت به آدرس اینترنتی www.ntsw.ir و بارگذاری صلاحیت ها، جهت ثبت پرونده ثبت سفارش ابتدا باید اقدام.به اخذ شناسه فروشنده خارجی نمایید. برای ورود به سامانه جامع تجارت، از منوی اصلی گزینه «ورود» را انتخاب نمایید، سپس نام کاربری (کد ملی)، کلمه عبور (رمز) و تصویر امنیتی را وارد نمایید.  (تصویر 1)

راهنمای اخذ شناسه فروشنده خارجی در سامانه جامع تجارت

نکته: اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت نام و ورود به سامانه جامع تجارت در سند «راهنمای آموزش عملیات پایه» در صفحه اصلی سامانه در دسترس کاربران است.

2- اخذ شناسه فروشنده خارجی

برای دریافت شناسه فروشنده خارجی نقش «بازرگان حقوقی/ حقیقی» را از لیست نقش ها انتخاب نمایید سپس از منوی سمت راست، «مدیریت فروشندگان خارجی» و گزینه «اخذ شناسه فروشنده خارجی جدید» را انتخاب نمایید (تصویر 2).

فروشنده خارجی

فیلد جستجوی فروشندگان برای استفاده و جستجوی.فروشندگانی که قبلا توسط کاربر ثبت شده است مورد استفاده قرار میگیرد. درصورتیکه.در قسمت جستجوی فروشنده شناسه ای انتخاب و در قسمت.ثبت پرونده نمایش داده نمیشود باید اطلاعات فروشنده دوباره توسط شما ثبت شود و قادر به استفاده از شناسه ثبت شده توسط دیگران نیستید.

نکته: توجه داشته باشید که برای واردات از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به سرزمین اصلی نیاز به اخذ شناسه فروشنده خارجی نیست و هنگام ثبت پرونده باید در قسمت اطلاعات فروشنده خارجی شناسه شرکت یا کد ملی را وارد نمایید.

نکته: توجه داشته باشید که فرآیند اخذ شناسه فروشنده خارجی، نیازمند استفاده از گواهی امضای الکترونیکی (توکن) هست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راهنمای دریافت و نصب گواهی امضای الکترونیکی به بخش «مستندات عمومی» سامانه جامع تجارت مراجعه نمایید.

2-1 اخذ شناسه فروشنده خارجی (شخص حقیقی)

با انتخاب اخذ شناسه فروشنده خارجی حقیقی جدید، فیلدهای زیر نمایش.داده میشود (تصویر 3).

اخذ شناسه فروشنده خارجی

اطلاعات فیلدها را تکمیل و در انتها تصاویر مورد نیاز مانند تصویر پیش فاکتور را با حجم کمتر از 100 کیلوبایت و با فرمت jpg بارگذاری نمایید.

2-2 اخذ شناسه فروشنده خارجی (شخص حقوقی)

با انتخاب اخذ شناسه فروشنده خارجی.حقوقی جدید، فیلدهای زیر نمایش داده میشود (تصویر 4).

اخذ شناسه

اطلاعات فیلدها را تکمیل و در انتها تصاویر موردنیاز مانند تصویر پیش فاکتور را با حجم کمتر از 100 کیلوبایت و با فرمت jpg بارگذاری نمایید.

نکته: در هر فیلد اگر اطلاعات.خواسته شده وارد نشود، پیغام قرمز رنگی مبنی بر صحیح نبودن اطلاعات نمایش داده میشود.

نکته: در قسمت «تصاویر مدارک» باید تصویر مدرک موردنظر خود را برای صحت اطلاعات واردشده بارگذاری کنید. برای مثال میتوانید تصویر پیش فاکتور خود را بارگذاری کنید.

پس از ثبت موفقیت آمیز درخواست، در صفحه مدیریت فروشندگان خارجی ردیف درخواستی اضافه میگردد و پس از گذشت 2 الی 24 ساعت (غیر از روزهای تعطیل) نتیجه صدور یا عدم تأیید درخواست مشخص میشود. در صورت تائید درخواست، شناسه از صفحه اصلی «مدیریت فروشندگان خارجی» قابل مشاهده است. در صورت مشاهده تأخیر بیش از زمان ذکرشده میتوانید با شماره 02182425555 تماس حاصل فرمایید.

3- رد شناسه فروشنده خارجی

اگر به هر دلیل فروشنده تأیید نشود، وضعیت درخواست شما.رد شده و میتوانید.در ستون «توضیحات» دلیل رد درخواست را مشاهده نمایید. همچنین امکان ویرایش.درخواست های رد شده وجود ندارد و باید.فرآیند اخذ شناسه فروشنده خارجی را تکرار و همه.اطلاعات را مجدد وارد نمایید (تصویر 5).

رد شناسه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها