مقالات صادرات

مقالات واردات

شرایط تصدیق گواهی بهداشت مورد پذیرش برای کالاهای وارداتی

شرایط تصدیق گواهی بهداشت مورد پذیرش برای کالاهای وارداتی

‌🔵 سازمان غذا و دارو دستورالعمل جدید لگالایز.کالاهای وارداتی را اعلام کرد

🔸متن کامل نامه دکتر محمود آل بویه سرپرست اداره کل.امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی در خصوص.شرایط تصدیق گواهی بهداشت مورد پذیرش.برای کالاهای.وارداتی به شرح زیر است:

در راستای اجرای ماده ۱۶ قانون مواد خوردنی و آشامیدنی.آرایشی و بهداشتی مصوب ۱۳۴۶ مبنی بر لزوم ارائه.گواهی بهداشت به منظور ترخیص.مواد غذایی و به استناد ماده ۷ تصویب نامه.شماره  ۹۹۳۳۳/ت ۵۵۸۰۰۶ مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ هیات محترم وزیران با عنوان تعیین تعرفه خدمات.کنسولی.گواهی بهداشت ممهور به مهر و امضای سفارت.جمهوری اسلامی ایران لگالایز شده.مورد پذیرش می باشد.

بنابراین ضمن ابطال بخشنامه های شماره ۶۷۵/۴۶۳۷۶ مورخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ ۶۷۵/۹۳۷۴۳ د مورخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ ، ۶۷۵/۸۰۱۰۸ مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۲۷ و ۶۵۵/۵۲۰۵۵ مورخ ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ و رعایت مفاد دستورالعمل.اجرایی ساخت و ورود.مواد غذایی آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی مصوب ۱۳۸۷ مقام وزارت.که به شرح ذیل به قوت خود باقی است اعلام می دارد در صورت.ارائه.مستندات مبنی بر وجود شرایط تحریم برای تصدیق لگالایز گواهی.بهداشت در کشور مبداء بند ۴ و ۵ می تواند.مورد بهره برداری قرار گیرد.

۱- در صورت وجود کشور ذینفع یا واسط ارائه تصویر.گواهی.بهداشت کشور تولید کننده.که الصاق شده به اصل.گواهی بهداشت صادر شده از کشور.ذینفع یا واسط با تائید سفارت.جمهوری.اسلامی ایران در آن کشور باشد، مورد قبول می باشد.

۲- تصدیق سفارت جمهوری اسلامی ایران در هر یک از کشورهای.اتحادیه اروپا برای گواهی.بهداشت صادره در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا قابل قبول است. از دومین.محموله وارد شده.گواهی بهداشت.قابلیت مصرف در کشور.مبدا.صادره و یا تایید شده توسط مقام ذیصلاح کشور.تولید کننده در طول.مدت اعتبار پروانه.بهداشتی ورود نیاز به تصدیق.سفارت.جمهوری اسلامی ایران در کشور مبداء را ندارد.

۳- در مواردی که به طور مستند.اعلام شود امکان انجام فرآیند.لگالایز در کشور مبدا.میسر نمی باشد به استناد.رای شماره ۶۸۸/۸۶۹۰۵ مورخ ۹۹/۷/۱۴ کمیته فنی و قانونی و پیرو.هماهنگی بعمل آمده با اداره.کل.امور.کنسولی.وزارت امور خارجه تا اطلاع ثانوی.متقاضیان می توانند سند.گواهی.بهداشت.ارائه شده را با معرفی.نامه از سوی انجمن.واردکنندگان.مواد غذایی و آشامیدنی مجمع.واردات و یا معاونت های.غذا و دارو سراسر.کشور برای انجام تصدیق لگالایز) به اداره کل.مذکور ارائه نمایند.

۴- در مواردی که به طور مستند.اعلام شود امکان انجام.فرآیند لگالایز در کشور مبدا.میسر نمی باشد به استناد رای.شماره ۶۸۸/۱۶۶۳۵۹ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ در صورت.ارائه اصل.گواهی بهداشت به معاونت.غذا و دارو یا اداره کل امور.فرآورده های غذایی و آشامیدنی اصالت گواهی بهداشت از طریق.ایمیل به مرجع صادر کننده گواهی.اخذ و در صورت اطمینان از صحت آن ضمن اعلام کتبی به متقاضی، سند.قابل پذیرش و قابل بارگذاری در سامانه.مجوز مصرف می باشد.

شرایط تصدیق گواهی بهداشت مورد پذیرش برای کالاهای وارداتی

نویسنده:عطیه ناصری
کارشناس ارشد بازرگانی خارجی / مدیر روابط عمومی اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی خراسان رضوی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عدم شمول مالیات علی الحساب واردات شمش طلا تا اطلاع ثانوی پیرو بخشنامه ١٤٠٢/٩٧١٧٦٢مورخ ١٤٠٢/٧/١٨ با موضوع عدم.دریافت دو درصد...
تاریخ انتشار : 11 ساعت قبل
الزام استفاده از شناسه‌کالا هنگام ثبت‌سفارش 📣 قابل توجه بازرگانان محترم؛ ⏪ به اطلاع کاربران محترم می‌رساند، درج شناسه‌کالا جهت...
تاریخ انتشار : 11 ساعت قبل
ممنوعیت فروش طلا توسط صادرکنندگان پتروشیمی در مرکز مبادله ممنوعیت فروش طلا توسط صادرکنندگان پتروشیمی در مرکز مبادله دستور بانک مرکزی مبنی...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
آخرین مهلت رفع تعهد ارزی سال 1402 🔴 یادآوری مهم آخرین مهلت رفع تعهد ارزی سال 1402 تا پایان تیرماه...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
فهرست 750 قلم کالای اولویت واردات اعلام شد ⏪ به اطلاع کاربران محترم می‌رساند بر اساس مصوبات جدید وزارت صنعت،...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
تعیین سود بازرگانی ۹۶درصد برای آیفون به شرط لغو منع واردات ♦️ ممنوعیت واردات آیفون در آستانه لغو 🔹«محمد مخبر»،...
تاریخ انتشار : 3 روز قبل

تماس با ما

عراق

افغانستان

امارات متحد عربی

عمان

قطر

روسیه

اتحادیه اورسیا

ترکیه

سوریه

چین

ژاپن

هند

پاکستان

ایتالیا

فرانسه

آلمان

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

تماس با ما