سبد خرید

مقالات صادرات

مقالات واردات

قانون معافیت صادرات کالا و خدمات از پرداخت عوارض

‌قانون معافیت صادرات کالا و خدمات از پرداخت عوارض

‌قانون معافیت صادرات کالا و خدمات از پرداخت عوارض

لایحه شماره 10372/20942 مورخ 1378/09/28 دولت در مورد معافیت صادرات غیر نفتی (اعم از کالا و خدمات ) از پرداخت عوارض که در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ 1379/12/10 مجلس شورای اسلامی ایران با اصلاحاتی در ‌قانون معافیت صادرات کالا و خدمات از پرداخت عوارض تصویب و به تائید شورای نگهبان رسیده است.

‌ماده واحده – از تاریخ تصویب این قانون، صادرات کالا و خدمات از پرداخت هر گونه عوارض معاف است و هیچ یک از وزارتخانه‌ها، سازمانها،‌نهادها، دستگاههای اجرائی، شهرداری ها و شوراهای محلی، استانی و کشوری که بر طبق قوانین و مقررات حق وضع و اخذ عوارض را دارند، مجاز‌ نیستند از کالاها و خدماتی که صادر می‌شوند عوارض اخذ نمایند یا مجوز اخذ آن را صادر کنند.

‌تبصره 1

آئین‌نامه اجرائی این قانون به پیشنهاد وزارت بازرگانی ظرف مدت دو ماه پس از تاریخ ابلاغ این قانون به تصویب هیأت وزیران خواهد‌رسید.

‌تبصره 2

مرجع تأیید کالاها و خدمات یاد، گمرک جمهوری اسلامی ایران است.

‌تبصره 3

از تاریخ تصویب این قانون ، کلیه قوانین و مقررات مغایر لغو می‌گردد. ‌قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و سه تبصره در.جلسه علنی روز چهارشنبه.مورخ دهم اسفند ماه یکهزار و سیصد و هفتاد و نه مجلس شورای اسلامی‌ تصویب و در تاریخ 1379.12.17 به تأیید شورای نگهبان.رسیده است.

 ‌                                                                                                     رئیس مجلس شورای اسلامی – مهدی کروبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *