منابع اطلاعاتی کشور آلمان

منابع اطلاعاتی کشور آلمان

منابع اطلاعاتی کشور آلمان

 

وب سایت های سازمان های دولتی آلمان و وزارتخانه ها

در این بخش لیستی از وب سایت های دولتی ، وزارتخانه ها و سازمان های کشور آلمان می باشد که شما را به صورت مستقیم به وب سایت‌های رسمی دولت آلمان هدایت می کند . وب سایت های سازمان های دولتی آلمان و وزارتخانه ها جهت راحتی فرایند کار و کمک به شما گردآوری شده و در اختیارتان قرار گرفته است و امیدواریم که کمک تان باشد .

 

سفارت خانه آلمان در ایران

 

تلفن سفارت خانه آلمان در ایران
39991920 – 39991140 – 39990000 (021)
آدرس سفارت خانه آلمان در ایران
 تهران ، خيابان فردوسي، روبروي بانک مرکزي، پلاک 320-324 
سفیر سفارت خانه آلمان در ایران
میشائیل کلور
روز و ساعت کاری سفارت خانه آلمان در ایران
يکشنبه تا پنجشنبه 
پست الکترونیکی
 info@teheran.diplo.de
نشانی اینترنتی
http://www.teheran.diplo.de
فکس
39991890 (021)

 

سفارت خانه ایران در آلمان

 

تلفن سفارت خانه ایران در آلمان
0049-30-843530
آدرس سفارت خانه ایران در آلمان
Botschaft der islamischen republik iran, podbielskialle, 67,14195 berlin
سفیر ایران در سفارت خانه آلمان
محمود فرازنده
روز و ساعت کاری سفارت خانه ایران در آلمان
دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:30 الی 17 به غیر از روزهای تعطیل
پست الکترونیکی
info@iranbotschaft.de
نشانی اینترنتی
https://germany.mfa.gov.ir
فکس
0049-30-832229133
 

————-    منابع اطلاعاتی کشور آلمان   ————-

 

اطلاعات مفید تماس ها

کد بین المللی تلفن ۰۰۴۹
اختلاف ساعت با ایران ۳۰/۲-
تعطیلات عمومی ۱ ژانویه (۱۲ دی) آغاز سال میلادی، ۶ ژانویه (۱۷ دی) Good Friday، عید پاک، Epiphany، اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت) روز جهانی کارگر، ۱۵ اوت (۲۵ مرداد) روز عروج، ۳ اکتبر (۱۲ مهر) روز وحدت آلمان، ۱ نوامبر (۱۱ آبان) روز قدیسان، ۲۵ و ۲۶ دسامبر (۵ و ۶ دی) کریسمس
ساعات کار بانک ها
ساعات کار فروشگاه ها
دوشنبه تا چهارشنبه و جمعه ۱۳-۳۰/۸ و۱۶-۳۰/۱۴ ، پنجشنبه ۱۳-۳۰/۸ و ۳۰/۱۷- ۳۰/۱۴
دوشنبه تا چهارشنبه و جمعه ۳۰/۱۸-۹، روزهای شنبه ۱۳-۹، پنجشنبه ۳۰/۲۰- ۳۰/۸
اتاق بازرگانی ایران و آلمان تهران: خیابان آفریقا، شماره ۲۴۴، ساختمان ناوک، طبقه های اول و دوم . تلفن: ۹-۸۷۷۹۰۶۶. فکس: ۸۷۹۰۰۸۱
موسسه استاندارد آلمان (DIN) Deutsches Institute Fuer Normung E. V. Beuth Verlag Gmbh Buggrafenstrasse ۶-D-۱۰۷۸۷ Berlin , Germany Tel: ۰۰۴۹۳۰۲۶۰۱۰ Fax: ۰۰۴۹۳۰۲۶۰۱۱۲۳۱
اتحادیه اتاقهای بازرگانی و صنایع آلمان Deutscher Industrie und Handelstag (DIHT), Adenauer ۱۴۸, Postfach ۱۴۴۶, ۵۳۰۰۴ Bonn l , Germany. Tel: ۰۲۲۸/۱۰۴۰ Fax: (۴۹۲۲۸)۱۰۴۱۵۸
اتاق بازرگانی و صنایع برلین Industrie -und Handelskammer ZU Berlin , Hardenbergstr . ۱۶-۱۸ , D- ۱۰۶۲۳ Berlin Germany . Tel: (۰۳۰) ۳۱۵۵۱۰۰ Fax: (۰۳۰)۳۱۵۱۰۳۱۶
اتاق بازرگانی و صنایع بن Industrie -und Handelskammer Bonn , Bonner Talweg ۱۷ Postfach ۱۸۲۰ , D-۵۳۰۰۸ Bonn, Germany. Tel: (۰۲۲۸) ۲۲۸۴۰ Fax: (۰۲۲۸)۲۲۸۴۱۷۰
اتحادیه صنایع شیمیایی آلمان Varband der Chemistchen Industrie , Karlstrasse ۲۱ , D-۶۰۳۲۹ Frankfurt am Main , Germany Tel: +۴۹-۶۹۲۵۵۶۰ Fax: +۴۹۶۹۲۵۵۶۱۴۷۱
اتحادیه صنایع خودروسازان آلمان Verband der Automobilindustrie , Westendstrasse ۶۱ Postfach ۱۷۰۵۶۳, D-۶۰۰۷۹ Frankfurt am Main , Germany Tel: +۴۹۶۹۰۷۵۷۰-۰ Fax: +۴۹۶۹۷۵۷۰۲۶۱

 

————-    منابع اطلاعاتی کشور آلمان   ————-

 

مهم ترین بانک های آلمان به منظور افتتاح حساب برای ثبت شرکت و اقامت در کشور آلمان

در مقاله ” لیست بانک های مهم کشور آلمان ” ، اطلاعات بیشتری را در خصوص بانک های آلمان در اختیار شما گذاشته ایم ، لطفا مطالعه نمایید . برای ورود به وب سایت هر بانک میتوانید با کلیک بر روی هر لینک به صورت مستقیم وارد سایت بانک موردنظرتان شوید .

 

————-    منابع اطلاعاتی کشور آلمان   ————-

 

ثبت شرکت در آلمان

انواع حالاتی که شما برای ثبت شرکت در آلمان می توانید اقدام کنید به شرح زیر می باشد :


ثبت شرکت مستقل

تمامی کسانی که می خواهند یک شرکت مستقل در المان یه ثبت برسانند باید به این نکته توجه داشته باشند که این شرکت هیچ گونه وابستگی به شرکت اصلی داخلی نداشته و تماما قوانین کشور آلمان در مورد آن اعمال خواهد شد.
ولی راهی هم برای این گونه شرکت ها وجود دارد و آنهم این است که در میزان سهام و افراد سهامدار کشور آلمان هیچ دخالتی ندارد و در فعالیت های آن به دلیل خارجی بودن این اشخاص محدودیتی قائل نشده و شما می توانید از لحاظ تجاری و نه حقوقی به ثیت شرکت در آلمان اقدام کنید.


ثبت شعبه مستقل

اگر شما مایل به ثبت شرکت در آلمان نیستید و فقط خواستار داشتن شعبه در آنجا می باشید باید بدانید که از دیدگاه قانونی تاسیس یک شرکت ایرانی وابسطه به همان شرکت ایرانی خواهد بود و قانون آلمان به دلیل اعمال تفکیک بین حوزه فعالیتی و ساختاری شعب مستقل و وابسطه به شما امکان ثبت شعبه با به عنوان اشخاص حقوقی را نمی دهد.


ثبت شعب وابسته

ثبت یک شعبه وابسطه در آلمان از لحاظ حقوقی دقیقا مانند شعب داخل ایران می باشد و تنها تفاوت آن موقعیت مکانی و جغرافیایی آن است و زمانی که قراردادی با این شعبه بسته میشود عملا خود شرکت اصلی در ایران است که این قرارداد را بسته و شعبه آن ذینفع نخواهد بود که تفاوت اصلی شعب وابسته از مستقل است؛ پس تا زمانی که کارخانه، دفتر و سایر اماکن متعلق به یک شرکت ایرانی باشند یک شعیه وابسته قلمداد می شود.


ثبت دفاتر نمایندگی

در این مدل از ثبت شرکت باید با یک فرد آلمانی ارتباط برقرار کند تا ان شخص به نمایندگی از شرکت ایرانی به بازار آلمان شناسانده شود. دفاتر نمایندگی همان طور که از نام آن نیز بر می آید از اختیارات محدودتری نسبت به شعب دارد و فقط در حوزه های تبلیغات، کسب اطلاعات و یا تحقیقات است و بیشتر به تبلیغ در زمینه های فعالیتی شرکت ایرانی و همچنین رابط تجار و شرکت های هدف با شرکت ایرانی است.

 

انواع شرکت در آلمان

انواع فرم های حقوقی شرکت درآلمان شامل سه دسته ی عمده می شوند:

 1. شرکت های سهامی
 2. شرکت های تضامنی و مشارکت
 3. شعبه و نمایندگی

 

شرکت های سهامی

عبارتند از نهاد های حقوقی که در آن دارنده حقوق و تعهدات خود شرکت می باشد وشرکت بعنوان شخص حقوقی دارای دارایی است، طرف قرارداد است و متعهد به پرداخت مالیات می باشد و مسئولیتش محدود به دارایی و سرمایه سهام آن است و دارای روند حسابرسی گسترده تر نسبت به فرم های حقوقی دیگر می باشد.

این نوع شرکت ها با هر تعداد سهامدار قابل تاسیس می باشند و سرمایه آن ها می تواند نقدی یا غیر نقدی باشد و نحوه توزیع سهم و تعداد سهامداران باید در اساسنامه شرکت قید شودومورد تایید دفتر اسناد رسمی قرارگیرد.

مسئولیت محدود شرکت از زمان ثبت نام تجاری شرکت رسما موثر واقع می شود و فرم درخواست ثبت نام تجاری توسط مدیر عامل شرکت یا وکیل وی در حضور دفتر دار رسمی که خود حقوقدان است، امضا می شود و توسط وی تایید و بصورت فرم الکترونیکی ثبت تجاری می شود.

 

انواع این دسته از شرکت ها عبارتند از:
 • شرکت با مسئولیت محدود (GMBH)
  ۱. حداقل سرمایه مورد نیاز ۲۵۰۰۰ یورو می باشد.
  ۲. هنگام ثبت این نوع از شرکت ابتدا ۱۲۵۰۰ یورو یعنی نیمی از سرمایه اصلی، از متقاضی ثبت شرکت اخذ می شود.
 • شرکت با مسئولیت محدود کارآفرینی (MINI- GMBH)، حداقل سرمایه مورد نیاز ۱ یورو می باشد.
 • شرکت سهامی(AG)، حداقل سرمایه مورد نیاز ۵۰۰۰۰ یورو می باشد.
 • مشارکت محدود با سهام(KGAA)، حداقل سرمایه مورد نیاز ۵۰۰۰۰ یورو می باشد.

 

شرکت های تضامنی و مشارکت

(OFFENE HANDELSGESELLSCHAFT – OHG) (PARTNERGESELLSCHAFT)

ویژگی مهم مشارکت، تعهد شخصی شرکا در قبال کار خود می باشد و حداقل باید دو شریک برای تشکیل این نوع شرکت وجود داشته باشد و انواع مختلف این دسته از شرکت ها عبارتند از:

 • مشارکت قانون مدنی(GBR)
 • مشارکت تجاری عمومی(OHG)
 • مشارکت محدود(KG)
 • شرکت با مسئولیت و مشارکت محدود (GMBH & CO . KG)

تفاوت اصلی این شرکت ها درمیزان مسئولیت شرکا و میزان تعهدات مورد نیاز برای مشارکت است و در واقع مشارکت شکلی از شراکت است که بطور خاص به منظورانجام همکاری های دو یا چند جانبه برای فعالیت های آزاد حرفه ای طراحی شده است.

بر خلاف شرکت های سهامی مشارکت نهاد حقوقی مستقلی نیست بلکه تشکلی از صاحبان حرفه و کسب و کار است که در آن هر کدام از شرکا مسئول بدهی ها و دیون شرکت حتی از دارایی های شخصی خود می باشند و حداقل سرمایه مورد نیاز نمی باشد .

ایجاد مشارکت می تواند در چندین گام ساده انجام گردد وحداقل دو شریک مورد نیاز است و حداقل سرمایه با افزایش تعداد شرکا افزایش نمی یابد و مدیریت شرکت تنها مختص شرکای شرکت است .

برای ثبت تجاری شرکت نیز فرم درخواست ثبت باید توسط تمامی شرکا امضا و توسط دفتر دار رسمی آلمانی به صورت فرم الکترونیکی معتبر بایگانی گردد.

 

شعبه و نمایندگی (ZWEIGNIEDERLASSUNG)

هر شرکت خارجی‌ که در خارج از آلمان دارای دفتر مرکزی و کسب و کار ثبت شده باشد، می‌‌تواند شعبه‌ای در داخل آلمان داشته باشد. در آلمان دو نوع شعبه وجود دارد که تفاوت آنها اساسا از میزان درجه استقلال آنها نسبت به دفتر مرکزیشان در خارج از آلمان نشأت می‌گیرد:

 1. شعبه مستقل (SELBSTÄNDIGE ZWEIGNIEDERLASSUNG)
 2. شعبه وابسته (UNSELBSTÄNDIGE ZWEIGNIEDERLASSUNG)

شعبه نسبت به دفترمرکزی خصیت مستقلی ندارد و از نظر حقوقی بخشی از دفتر مرکزی است و مشمول قوانین کشوری می شود که شعبه اصلی در آن جا است و نیاز به حداقل سرمایه ندارد . دفتر مرکزی مسئول تمامی دعاوی و یا تعهدات و بدهی هایی است که در آلمان بوجود می آید.

بر اساس توافقنامه مالیات دوگانه یک شعبه چنانچه به عنوان یک نهاد دائمی در آلمان مستقر شود، مشمول پرداخت مالیات دوگانه می‌‌باشد ( این مساله به وضعیت اقامتی شخص مدیرعامل بستگی دارد، در این حالت معمولا مدیرعامل با اقامتی غیر از آلمان فعالیت می ‌کند ).

شعبه مستقل از لحاظ حقوقی به عنوان یک نهاد دائمی در نظر گرفته می‌‌شود درحالیکه شعبه وابسته تنها بر اساس شرایط خاصی‌ به عنوان نهاد دائمی به حساب می‌‌آید.

 

————-    منابع اطلاعاتی کشور آلمان   ————-

 

صادرات به آلمان

مجموع واردات کالا کشور آلمان در سال ۲۰۱۷ ، 1.08 تریلیون دلار بود که همین امر این کشور را به 3 مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرده است.

مقاله ” صادرات به آلمان ” شامل اطلاعات کاملی در خصوص برترین کالاهای وارداتی آلمان ، کشورهای صادرکننده به آلمان ، بیشترین مبدا واردات از قاره ها به کشور آلمان ، به همراه نمودار های کاربردی و … می باشد.

برای مطالعه و بررسی بازار واردات آلمان از بخش ” صادرات به آلمان ” سایت ixport دیدن فرمایید.

 

————-    منابع اطلاعاتی کشور آلمان   ————-

 

واردات از آلمان

مجموع صادرات کالا ی کشور آلمان در سال ۲۰۱۷ ، ۱.۳۳ تریلیون دلار بود که همین امر این کشور را به ۲ مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرده است .

مقاله ” واردات از آلمان ” شامل اطلاعات کاملی در خصوص برترین کالاهای صادراتی آلمان ، کشورهای واردکننده از آلمان ، بیشترین مبدا صادرات به قاره ها ، از کشور آلمان ، به همراه نمودار های کاربردی و … می باشد.

برای مطالعه و بررسی بازار صادرات آلمان از بخش ” واردات از آلمان ” سایت ixport دیدن فرمایید.

 

————-    منابع اطلاعاتی کشور آلمان   ————-

 


راهنمای جامع تجارت با آلمان

راهنمای جامع صادرات ، واردات ، بازرگانی و تجارت کشور آلمان با ایران و دیگر کشورهای جهان را به صورت جامع در لینک زیر مطالعه و آموزش ببینید .

 

درباره کشور آلمان بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات در خصوص کشور آلمان به لینک زیر مراجعه نمایید :

 


مقالات مرتبط با منابع اطلاعاتی کشور آلمان

 

بررسی کلی کشور آلمان

بررسی بازار واردات از کشور آلمان

بررسی بازار صادرات به کشور آلمان

سیاست و اقتصاد آلمان

گمرک ، قوانین و مقررات و استانداردهای کشور آلمان

تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور آلمان

لیست با بانک های مهم کشور آلمان

اتاق بازرگانی ایران و آلمان

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها