افزایش مهلت پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز تاخیر در ارائه اسناد حمل/ترخیص کامیون های کشنده

افزایش مهلت پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز تاخیر در ارائه اسناد حمل/ترخیص کامیون های کشنده

اطلاعیه بانک سپه موضوع افزایش مهلت پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز تاخیر در ارائه اسناد حمل/ ترخیص کامیون های کشنده

به موجب نامه شماره ٠٢/٢١١۴٩۶مورخ ١۴٠٢/٠٩/٠١ اداره تدوین مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با اشاره به تصویبنامه شماره ٩٢۵٢۳/ت ۶١۳۶٧هـ مورخ ١۴٠٢/٠۵/٢۸ هیئت.محترم وزیران و نامه های.منتهی به شماره ۵١۸۵١/١۳۸۵١۸ مورخ ١۴٠٢/٠۸/٠۶ معاون محترم هماهنگی و برنامه ریزی امور حقوقی دستگاه های.اجرایی رئیس جمهور و نامه های.منتهی به شماره ٩٠۸/ص/ ١۴٠٢ مورخ ١۴٠٢/٠۶/٠٩ رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه و نامه شماره ١٢٢۵٢٩/٧۴ مورخ ١۴٠٢/٠٧/٢۳ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، موارد ذیل با رعایت سایر.ضوابط و مقررات ارزی.برای اجرا ابلاغ میگردد:

  1. افزایش مهلت پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز بابت تأخیر در ارائه اسناد حمل/ ترخیص کالای ثبت.سفارش های انجام شده به منظور واردات کامیونهای کشنده به مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ.نامه بانک مرکزی ج.ا.ا. (١۴٠٢/٠٩/٠١) امکانپذیر میباشد.
  2. طی مهلت تعیین شده در بند فوق از معرفی واردکنندگان به سازمان تعزیرات حکومتی بابت.عدم پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز ناشی از تأخیر در ترخیص کالا (و یا عدم ارائه اسناد حمل) اجتناب گردد. همچنین در صورت.معرفی به سازمان تعزیرات حکومتی درخواست شود برای مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ نامه فوق (١۴٠٢/٠٩/٠١)، اقدامی در این زمینه.صورت نپذیرد. بدیهی است پس از پایان مهلت تعیین شده.مذکور، در موارد مشمول پرداخت مابه التفاوت.نرخ ارز لازم است.ضمن معرفی واردکننده به سازمان تعزیرات حکومتی، مراتب را از طریق این اداره.کل به ادارات تخصیص ارز و اداره رسیدگی به تعهدات.صادراتی و وارداتی آن بانک نیز منعکس.نموده تا از تخصیص و تأمین ارز برای موارد آتی جلوگیری گردد.
  3. حسب توافقات به عمل آمده در جلسه منعقده در تاریخ ١۴٠٢/٠۸/٠۶ در معاونت.حقوقی رئیس جمهور، لازم است در صورت درخواست واردکننده بابت موارد مشمول پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز ناشی از تأخیر در ارائه اسناد حمل/ ترخیص کالا، نسبت به ارسال اطلاعات در قالب فایل اکسل پیوست و به صورت.مکتوب از طریق مدیریت.شعب.منطقه/شعبه ممتاز.مستقل به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اقدام شود.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به کلیه واحدهای ارزی و شعب.ذیربط ابلاغ و برحسن.اجرای آن.نظارت نمایند

افزایش مهلت پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز تاخیر در ارائه اسناد حمل/ترخیص کامیون های کشنده

 

تعیین میزان تخفیف در سود بازرگانی کالاهای وارداتی از بنادر کشور تصویب نامه هیأت وزیران درخصوص الحاق متنی به عنوان...
تاریخ انتشار : 14 ساعت قبل
لغو ممنوعیت صادرات کاغذ تیشو، ام دی اف خام، مداد و دفترچه مشق و کاغذ کپی ابلاغ رفع ممنوعیت صادرات...
تاریخ انتشار : 15 ساعت قبل
شرایط اعتبار کالاهای اظهار شده به گمرک با ثبت سفارش منقضی ابلاغ مصوبه هیات وزیران در خصوص اعلام شرایط.اعتبار کالاهای...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
فهرست جدید ردیف تعرفه های مشمول %۱۰ کرایه حمل از صادرات و واردات مایعات نفتی و گازی پیرو بخشنامه شماره...
تاریخ انتشار : 3 روز قبل
ایجاد امکان اظهار کالاهای فاقد تخصیص ارز نامه رئیس اتحادیه ملی کارگزاران گمرکی و رئیس کمیسیون گمرک اتاق ایران به...
تاریخ انتشار : 5 روز قبل
لغو ممنوعیت صادرات کره، حبوبات و برخی از محصولات کشاورزی به پیوست تصویر نامه شماره ۲۰۷۸۹۳ مورخ ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ معاونت توسعه...
تاریخ انتشار : 5 روز قبل
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.