مقالات صادرات

مقالات واردات

بخشنامه ضرورت ارسال مستمر آمار کالاهای متروکه در پایان هر ماه ۱۴۰۱/۰۵/۱۱

بخشنامه در خصوص ضرورت ارسال مستمر آمار کالاهای متروکه در پایان هر ماه ۱۴۰۱/۰۵/۱۱

پیرو بخشنامه شماره ۲۴۰۷۵ /مورخ ۱۴۰۱/۱/۱۴ و با توجه به تاکید مجدد ریاست کل محترم گمرک ایران مبنی بر تعیین تکلیف کالاهای مهلت منقضی موضوع ماده ۲۴ قانون امور گمرکی و ماده ۵۴ آیین نامه اجرایی آن و همچنین پیگیری مستمر وضعیت رسوب کالا ها در اماکن گمرکی توسط مراجع محترم قضایی و نظارتی و علیرغم تاکید ارسال مستمر آمار کالاهای متروکه موضوع بند یک بخشنامه مزبور توسط حوزه های نظارت گمرکات استان و یا اداره کل گمرکات استان ، لیکن براساس بررسی های بعمل آمده مشاهده می گردد صرفا تعداد معدودی از گمرکات اجرایی نسبت به ارسال آمار اقدام نموده اند .

لذا ارسال آمار مستمر کالاهای متروکه در پایان هر ماه با ذکر تاریخ و اقدامات ذیل مورد انتظار و تاکید می گردد. بدیهی است گمرکاتی که نسبت به ارسال آمار در پایان هرماه اقدام ننمایند به منزله عدم وجود کالای متروکه و اقدامات مقتضی مطابق مقررات تلقی خواهد شد و مسئولیت این امر متوجه بالاترین مقام آن گمرک اجرائی خواهد بود.

سازمان : گمرک جمهوری اسلامی ایران تاریخ : ۱۴۰۱/۰۵/۱۱                    شماره : ۱۴۰۱/۶۵۰۵۲۲
 
 
بخشنامه در خصوص ضرورت ارسال مستمر آمار کالاهای متروکه در پایان هر ماه ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
 

 

نویسنده:محسن پورقاسمی
محسن پورقاسمی مشاور بازاریابی و استراتژی بین المللی و دبیر اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی در خصوص رفع تعهد و مشاوره استراتژی و بازاریابی آماده راهنمایی و مشاوره تجار به صورت رایگان می باشد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رفع تعهد ارزی محصولات دانش‌بنیان برداشته شد به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت رفع تعهد ارزی محصولات.دانش‌بنیان برداشته شد....
تاریخ انتشار : 3 ساعت قبل
مجاز شدن صادرات هگزان توسط شرکت شیمیایی فرشید شهرضا مطابق با تصریح نامه های مذکور صادرات هگزان با کد تعرفه...
تاریخ انتشار : 1 روز قبل
الزام استفاده از شناسه‌کالا در ثبت سفارش واردات ۶۸ ردیف تعرفه 📣 قابل توجه بازرگانان محترم سامانه جامع تجارت؛ ⏪...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
ثبت درخواست گواهی بازرسی (IC) در سامانه جامع تجارتسامانه جامع تجارت:🔹از این پس ثبت درخواست‌های اخذ گواهی بازرسی (IC) بایستی...
تاریخ انتشار : 3 روز قبل
قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور ابلاغ شد قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور ابلاغ شد محمد مخبر سرپرست ریاست...
تاریخ انتشار : 4 روز قبل
نحوه فعال‌سازی گوشی‌های تلفن همراه مسافرانی که موفق به ثبت نهایی نشدند  
تاریخ انتشار : 4 روز قبل

تماس با ما

عراق

افغانستان

امارات متحد عربی

عمان

قطر

روسیه

اتحادیه اورسیا

ترکیه

سوریه

چین

ژاپن

هند

پاکستان

ایتالیا

فرانسه

آلمان

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

تماس با ما