قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان

قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان

باعنایت به نامگذاری سال ١٤٠١ به عنوان << تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین>>توسط مقام محترم معظم رهبری و در راستای تحقق شعار سال و حمایت از تولید

به منظور تسهیل و تسریع در ترخیص کالاهای شرکت های تولیدی و دانش بنیان و بهبود فضای کسب و کار موارد زیر جهت حمایت از شرکتهای دانش بنیان ابلاغ می گردد:

واردات شرکتهای دانش بنیان

ترخیص اقلام وارده توسط شرکت های دانش بنیان (مرتبط با زمینه فعالیت). بدون اخذ ثبت سفارش و با تائید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بلامانع می باشد.

نمونه های تجاری

نمونه های تجاری و تولیدی از نظر گمرک و مصادیق مربوطه طبق مفاد مواد ٣ و ٨ قانون مقررات صادرات و واردت و مواد ٥ و ١٠ آیین نامه اجرایی قانون مربوطه. تجاری، تولیدی و نمونه برای بررسی و آزمایش، در حدی که می تواند نمونه تلقی می شود. به تشخیص گمرک ایران، بدون اخذ ثبت سفارش و با اخذ حقوق ورودی متعلقه قابل ترخیص می باشد.

قطعات و تجهیزات مورد نیاز

اجزاء قطعات، و لوازم مورد نیاز خط تولید واحدهای تولیدی داخلی که بر اساس قرارداد فروش از طرف فروشندگان خارجی بصورت رایگان به نام واحد تولیدی ارسال می گردد به تشخیص وزارتخانه های تولید ذیربط و موافقت وزارت صنعت، معدن و تجارت قابل ترخیص خواهد بود .

پذیرش ضمانتنامه بانکی معتبر بابت کالاهای وارده

پذیرش ضمانتنامه بانکی معتبر بابت کالاهای وارده توسط واحدهای تولیدی و شرکت های دانش بنیان و همچنین اخذ ضمانت نامه بانکی بابت مالیات برارزش افزوده کالاهای واحدهای تولیدی باستنادبخشنامه ١١٠٦٠٢٠٨  بلامانع می باشد.

مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز واحدهای تولیدی

کالاهای وارده مورد نیاز واحدهای تولیدی دارای مجوز فعالیت معتبر ، پروانه بهره برداری یا جواز تاسیس از مراجع قانونی ذیربط از پرداخت ٤% مالیات علی الحساب واردات معاف می باشند .

لیست فعالان مجاز اقتصادی سازمان گمرک

ارائه تسهیلات مربوط به شرکت های دانش بنیان و واحد های تولیدی که باستناد ابلاغ گمرک ایران بعنوان فعالان اقتصادی مجاز شناخته شده و یا خواهند شد. براساس سطوح تعیین شده در نامه های ابلاغی بلامانع می باشد .

در صورت درخواست شرکت های مزبور با ترخیص نسیه ، بررسی و اقدام لازم بر اساس بخشنامه ابلاغی صورت پذیرد.

ترخیص کالاهای فوری

ترخیص کالاهای فوری مورد نیاز شرکتهای دانش بنیان بر اساس تسهیلات ماده ٤٢ قانون امور گمرکی قابل بررسی و اقدام می باشد که در هر مورد توسط دفتر واردات و پس از موافقت ریاست کل محترم به گمرک اجرایی مربوطه ابلاغ می گردد.

جهت دانلود بخشنامه کلیک کنید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها