برگزاری دوره آموزش صادرات واردات

 

راهنمای جامع تجارت با عراق

 

                             تجارت با عراق

                                       تحلیل بازار صادراتی کشور عراق    

                                                بررسی کالاهای صادراتی به عراق                  

تجارت با عراق

 

 

 

 

 

 

 
 

تجارت و بازرگانی کشور عراق

عراق به عنوان ۴۳ امین اقتصاد صادراتی در جهان شناخته می شود. در سال ۲۰۱۷ ، کشور عراق ۶۰.۸ میلیارد دلار صادر و ۲۹.۷ میلیارد دلار وارد کرد و منجر به تعادل تجاری معادل ۳۱ دلار شد. در سال ۲۰۱۷ ، تولید ناخالص داخلی عراق ۱۹۲ میلیارد دلار بود و سرانه هر فرد ۱۶.۹ دلار بود.

 
 

بررسی کلی کشور عراق

در این بخش از سایت اطلاعات کلی در خصوص کشور عراق در اختیار شما قرار داده خواهد شد . مشخصات کشور عراق شامل : موقعیت جغرافیایی عراق ، مساحت عراق ، همسایگان عراق ، جمعیت عراق ، زبان رسمی عراق ، دین و مذهب عراق ، پایتخت عراق ، شهرهای مهم عراق  ، واحد پول عراق و …

بررسی بازار واردات از کشور عراق

مجموع صادرات کشور عراق در سال ۲۰۱۷ ، ۱۶۶ میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به ۲۷ مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرد. در این بخش از سایت مجموع صادرات کشور عراق در سال ۲۰۱۷ و نمودار کالاهای صادراتی عراق همراه با اطلاعات در خصوص هر کالا میتوانید مشاهده کنید.

بررسی بازار صادرات به کشور عراق

مجموع واردات کشور عراق در سال ۲۰۱۷ ، ۲۱۴ میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به ۲۰ مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرد . در این بخش از سایت مجموع واردات کشور عراق در سال ۲۰۱۷ و نمودار کالاهای وارداتی عراق همراه با اطلاعات در خصوص هر کالا میتوانید مشاهده کنید. همچنین در این قسمت می توانید مطالبی همچون : کشورهای صادرکننده به عراق ، کالاهای صادر شده به عراق از ایران و دیگر کشورهای جهان ، راهنمای تجارت کاربردی با کشور عراق ، تبلیغات و بازاریابی در عراق ، فروش مستقیم در عراق ، گمرکات صادرات به عراق ، مشکلات صادرات به عراق ، ممنوعیت برخی کالاها برای صادرات به عراق + دلایل ممنوعیت ، شرایط صادرات به عراق ، مشاوره صادرات به عراق ، بسته بندی کالا برای صادرات به عراق ، سود صادرات به عراق ، صادرات میوه به عراق ، صادرات پوشاک به عراق ، مدارک و مجوز های لازم برای صادرات به عراق و … را نیز مشاهده و آموزش ببینید.

سیاست و اقتصاد عراق

در این بخش از سایت به بررسی و تحلیل محیط سیاسی و اقتصادی کشور عراق می پردازیم.

گمرک ، قوانین و مقررات و استانداردهای کشور عراق

در این بخش از سایت به بررسی قانون و مقررات تجارت و بازرگانی کشور عراق که شامل : قانون اساسی عراق و دیگر قوانین عراق همانند : قانون گمرکی عراق ، قانون ارزی عراق ، قانون بانکی عراق ، قانون مالیاتی عراق ، حقوق مالکیت عراق ، ثبت شرکت در عراق ، استانداردهای کشور عراق و … می پردازیم. 

تحلیل فرهنگ و اجتماع کشور عراق

در این بخش از سایت به بررسی و تحلیل محیط فرهنگی و اجتماعی کشور عراق می پردازیم.

منابع اطلاعاتی کشور عراق

در این بخش از سایت به بررسی وب سایت های سازمان های دولتی عراق و وزارتخانه ها و همچنین آشنایی با بانک های مهم کشور عراق  و لیست تجار و بازرگانان عراق  و آموزش بازاریابی در عراق و بررسی صفحه های نمایش تبلیغات بغداد در عراق می پردازیم. در ادامه می توانید لیست کاملی از مراکز عمده فروشی در بغداد پایتخت عراق را مشاهده کنید.

اتاق بازرگانی ایران و عراق

در این بخش از سایت اطلاعات جامعی در خصوص اعضا و آدرس و شماره تلفن و سایر اطلاعات تجاری مفید و … اتاق مشترک ایران و عراق در اختیار شما گذاشته می شود .

چالش های بازار عراق

در این بخش از سایت اطلاعات جامعی در خصوص چالشهای بازار کشور عراق در اختیار شما گذاشته می شود ، چالش هایی هم چون مشکلات صادرات به عراق و … .

فرصتهای بازار کشور عراق

در این بخش از سایت به بررسی فرصت های بازار کشور عراق می پردازیم . مباحثی هم چون بهترین راه صادرات به عراق ، بهترین کالا برای صادرات به عراق و …

اخبار و اطلاعیه های کشور عراق

 

در این بخش از سایت آخرین و جدیدترین اخبار و اطلاعیه های کشور عراق را مشاهده می نمایید.

 

فیلم های آموزش تجارت با عراق

 

 

برای مشاهده ویدیوهای آموزشی بیشتر در خصوص تجارت با کشور عراق به لینک های زیر مراجعه کنید:

فیلم آموزش راهنمای جامع تجارت بخش دوم ” واردات از عراق

فیلم آموزش راهنمای جامع تجارت بخش سوم ” منابع اطلاعاتی کشور عراق

فیلم آموزش راهنمای جامع تجارت بخش چهارم ” گمرک ، قوانین و مقررات و استانداردهای کشور عراق “

 

دانلود فایل آموزشی تجارت با عراق (pdf)

 

کاربران گرامی توجه داشته باشید این فایل به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. لطفا برای تهیه این محصول ابتدا ثبت نام کنید، سپس فرایند خرید را طی کرده و در نهایت فایل را دانلود کنید. این فایل شامل موضوعاتی همچون : بررسی کلی کشور عراق ، نقشه کشور عراق ، استان های کشور عراق ، وضعیت صادرات ایران به عراق ، فهرست اقلام صادراتی ایران به عراق ، تولیدات مهم کشور عراق ، امور گمرکی و استاندارهای کشور عراق ، گمرکات کشور عراق ، گمرکات کشور عراق با ایران ، فهرست گمرکات و بازارچه های مرزی ، شرکت های بازرسی بین المللی ، امور بانکی ، تبلیغات در کشور عراق ، سایت های پربیننده کشور عراق ، فروشگاه های زنجیره ای کشور عراق ، تعطیلات رسمی و ساعات کاری ادارات ، سلیقه مصرف کنندگان ، کانال های توزیع ، اتحادیه های مهم عراق و … می باشد.

لینک دانلود : راهنمای جامع تجارت با عراق

 

لیست کالاهای صادراتی به عراق

سوخت های معدنی، روغن های معدنی؛ مواد قیری؛ موم های معدنی – مواد پلاستیکی – سبزیجات، نباتات – چدن، آهن و فولاد – شير و محصولات لبنی؛ تخم پرندگان؛ عسل طبیعی – میوه های خوراکی؛ پوست مرکبات – محصولات سرامیکی – راکتورهای هسته ای، دیگ های بخار و آبگرم، ماشین آلات و وسایل مکانیکی – سبزیجات، میوه ها – غلات، آرد، نشاسته، فکول یا شیر؛ نان های شیرینی ادامه مطلب

تبلیغات و بازاریابی در عراق

تحقیق و ارزیابی مداوم بازار به صاحبان کسب و کار کمک می کند توسط بازار (رفتار مشتریان) غافلگیر نشوند. برای نفوذ کالا به بازار کشور عراق علاوه بر قیمت به شاخص تولید برای بازار عراق، مکان یابی توزیع ، نوع و شکل قابل ارائه محصول ، انجام روش های ترویجی و تبلیغاتی و انجام سرمایه گذاری مشترک ، توجه ویژه می شود که در صادرات ایران به عراق این موضوع نیاز به برنامه ریزی خاص دارد.

براساس تحقیقات میدانی انجام شده مناسب ترین کانال های تبلیغاتی در بازار عراق عبارتند از : کانال های تلویزیونی ، روزنامه های کثیر الانتشار ، تبلیغات پیامکی ، بیلبردهای خیابانی و … ادامه مطلب

کانال های توزیع کشور عراق

بزرگترین مرکز پخش و توزیع انواع کالاها در عراق همچنان در پایتخت در بغداد صورت می پذیرد. دومین مرکز توزیع کالا در عراق شهر اربیل در اقلیم کردستان است . هنوز در کشور عراق سیستم یک پارچه توزیع شکل نگرفته است که خود یک فرصت مافیایی اقتصادی می باشد . درحال حاضر توزیع از مراکز مده فروشی فوق الذکر همچنان بصورت سنتی به استانهای سراسر کشور عراق صورت می گیرد .

کانالهای ورودی کالا در عراق اول در اقلیم کردستان شامل سه شهر به ترتیب دهوک ، سلیمانیه و اربیل می باشد. دومین کانال ورودی کالا به عراق از شهر بصره و بند ر ام القصر است به دلبل همجواری با دو کشور ایران و کویت و نیز دسترسی به آبهای آزاد . سومین کانال ورودی از استان الانبار در غرب به دلیل همجواری با دو کشور سوریه و اردن بویژه بندر عقبه اردن به لحاظ آبراه بین المللی مورد استفاده اهل تسنن عراق می باشد . بخش کوچکی از کالاهای عراق نیز مرز زمینی زرباطیه در استان واسط که همجوار با استان ایلام و مرز مهران ما می باشد وارد می گردد.

ممنوعیت صادرات به عراق

برای مشاهده بخشنامه ها و اطلاعیه ها در خصوص ممنوعیت صادرات به عراق به بخش ” اخبار و مقررات عراق ” مراجعه نمایید.

تولیدات مهم کشور عراق

تولیدات مهم بخش کشاورزی عراق : گندم ، جو ، برنج ، سبزیجات ، خرما ، پنبه ، احشام ، ماکیان

تولیدات مهم بخش صنعت و معدن عراق : نفت خام ، مواد شیمیایی ، فرآورده های صنایع غذایی ، گوگرد ، مواد معدنی خام ، نساجی ، چرم ، مصالح ساختمانی ، کود ، فلزات

بهترین کالا برای صادرات به عراق

انتخاب بهترین کالا برای صادرات به عراق مستلزم شناخت بازار آن کشور می باشد. با بررسی و تحلیل دقیق از بازارهای کشور عراق میتوان فهمید که بهترین کالا برای صادرات به عراق ، چه کالایی می باشد.

بهترین راه صادرات به عراق

بیش ترین میزان صادرات از گمرکات خسروی ، مهران ، غرب تهران ، باشماق ، کرمانشاه و پیرانشهر بوده . بصره عراق نزدیک ترین بازار صادراتی به ایران می‌باشد و فاصله آن تا آبادان ۲۰ کیلومتر است ،که نزدیکی مرز بصره به ایران ، صادرات به عراق را تسهیل می‌نماید . این امر باعث اهمیت در بحث تامین مواد غذایی بازار عراق شده است و جزء مزیت های مهم صادراتی به عراق از سوی ایران محسوب می‌شود. ادامه مطلب

سود صادرات به عراق

سود صادرات به عراق یکی از مهم ترین سوالاتی است که در ذهن فعالان بازار صادرات به عراق وجود دارد. مطمئنا شروع هر کسب و کاری باید منطقی و با برنامه ریزی شروع شود و پایه گذاری چنین امری با دانش کافی میسر خواهد شد. در ادامه نحوه محاسبه سود در بازار عراق را آموزش ببینید. ادامه مطلب

مشاوره صادرات به عراق

وجود مشکلات زیاد در امر صادرات به عراق باعث شده تا بسیاری از صادرکنندگان‌ از مشاوران استفاده کنند. در این زمینه، علاوه بر شرکت‌های خصوصی مشاوره‌ ، یکی از نهادهای رسمی برای تجارت با عراق ، اتاق مشترک ایران و عراق است. ولی دسترسی به این نهادها و گرفتن مشاوره مشکل می باشد.از اینرو شما می توانید مشاوره با متخصصان حرفه ای سایت ixport را تجربه کنید. ادامه مطلب

 


آموزش صفر تا صد فرایند صادرات کالا

سایت ixport در حوضه صادرات کالا ، مقالات جامعی را در خصوص تجارت و بازرگانی بین المللی ، در بخش راهنمای جامع صادرات ارائه کرده است. این بخش شما را با مفاهیم و فرایند صادرات آشنا می کند. بخش آموزش صادرات شامل : پکیج آموزش جامع صادرات و طرح کسب و کار صادرات ( Business Plan ) و همچنین گالری فیلم های آموزش صادرات می باشد. بخش تحلیل بازارهای صادراتی کشورها نیز شما را برای ورود به بازار کشورهای مختلف آماده می سازد ، ما در این بخش ، به تفکیک ، به بررسی کشورها پرداخته ایم.

 

تحلیل بازارهای صادراتی

برای ورود به بازار کشورهای مختلف شما می بایست اطلاعات کاملی در خصوص حجم ، وضعیت رقابت ، قوانین مقررات ، فرهنگ ، اقتصاد ، محیط سیاسی ، میزان واردات و صادرات و … داشته باشید . در این بخش از سایت ixport به تفکیک به بررسی کشورهای مختلف میپردازیم .

 

 

به دنبال راهی برای تجارت آسان و بی دغدغه هستید؟

برای انجام تجارت موفق ، تنها کافیست با تیم حرفه ای ایکسپورت مشورت کنید تا از جدیدترین و کاربردی ترین متدهای صادرات و واردات مطلع شوید و با خیالی اسوده به تجارت کالای خود بپردازید. برای دریافت مشاوره روی لینک زیر کلیک کنید.

"" مشاوره تلفنی در حوزه صادرات و واردات ""