نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۱۳۹۹ و رفع تعهد ارزی سال ۱۳۹۸

نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۱۳۹۹ و رفع تعهد ارزی سال ۱۳۹۸

نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات : در اجرای جزء (۱) بند (ک) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور که مقرر می دارد : هرگونه نرخ صفر و معافیت های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالا و خدمات از جمله کالا های غیر نفتی، مواد خام و همچنین استرداد مالیات و عوارض موضوع ماده (۱۳) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۳۸۷/۲/۱۷ با اصلاحات بعدی، در مواردی که ارز حاصل از صادرات طبق مقررات اعلامی بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور برگردانده نشود، برای عملکرد سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ قابل اعمال نیست.

صادرات بخش کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی از شمول شروط این بند مستثنی هستند. مدت زمان استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده موضوع ماده (۳۴) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور از طرف سازمان امور مالیاتی کشور یک ماه از تاریخ ورود ارز به چرخه اقتصادی کشور مطلق مقررات یاد شده می باشد.

به پیوست تصویر نامه شماره ۹۹/۲۴۳۵۴ مورخ ۱۳۹۹/۲/۶ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در خصوص نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۱۳۹۹ و نحوه رفع تعهد ارزی سال ۱۳۹۸ جهت اجرا ابلاغ می گردد.

 

سازمان : وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور
تاریخ : ۱۳۹۹/۲/۹
شماره : ۲۰۰/۹۹/۵۰۳

تصاویر دستورالعمل جزء (۱) بند (ک) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۹

نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات

 

 

جهت مشاهده آخرین اخبار و بخشنامه های بانک مرکزی و وزارت امور اقصاد و دارایی به لینک های زیر مراجعه نمایید

بانک مرکزی

وزارت امور اقصاد و دارایی

 

مقالات مرتبط

رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

6 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها