الزام تعیین رشته فعالیت در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی برای کلیه کارت های بازرگانی

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

الزام تعیین رشته فعالیت در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی برای کلیه کارت های بازرگانی

 

قابل توجه کاربران محترم تجارت خارجی : تعیین رشته فعالیت در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی برای کلیه کارت های بازرگانی الزامی شد .

 

جهت ثبت نام / ورود به سامانه جامع تجارت کلیک کنید.

برای مشاهده اطلاعات تماس با مرکز پشتیبانی سامانه جامع تجارت کلیک کنید.

 

تعیین رشته فعالیت در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی به اطلاع می رساند در گام دوم از اجرای ماده ۴ آیین نامه اجرایی مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تصویب نامه شماره ۱۳۰۷۲۲/هـ۵۵۷۴۳ت مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۴ مبنی بر تعیین تعداد و نوع رشته فعالیت بر اساس اطلاعات سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی ،  بازرگانان کلیه استان‌ها به غیر از تهران تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ و بازرگانان استان تهران ( کارت های صادره از تهران ) تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲فرصت دارند نسبت به تعیین و ثبت نهایی رشته فعالیت های کارت بازرگانی خود در سامانه مذکور اقدام نمایند.

بدیهی است از تاریخ مذکور به بعد، ملاک عمل در بررسی کالاهای ثبت سفارش‌ کلیه کارت‌های بازرگانی، رشته فعالیت های ثبت شده در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی خواهد بود. 

تعیین رشته فعالیت در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی شایان ذکر است که پیش از این سه استان کرمان، گیلان و یزد ملزم به ثبت رشته فعالیت در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی شده اند. 

تعیین رشته فعالیت در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی بازرگانان محترم به منظور مشاهده، انتخاب یا ویرایش رشته فعالیت های خود می توانند در سامانه تجارت با نقش بازرگان حقیقی / حقوقی از بخش عملیات رتبه بندی و مالی – مدیریت رتبه بندی وارد سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی شده و از طریق گزینه « رشته فعالیت های مجاز » اقدام نمایند. پس از ثبت رشته فعالیت به صورت فوق الذکر، امکان به روز رسانی رشته فعالیت در سامانه جامع تجارت از طریق بخش بارگذاری صلاحیت ها وجود خواهد داشت.

تعیین رشته فعالیت در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی لازم به ذکر است بازرگانانی که رشته فعالیت های خود را در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی ثبت کرده‌اند، ملاک استعلام رشته فعالیت بر اساس اطلاعات از سامانه مذکور بوده و رشته فعالیت های انتخابی ، جایگزین رشته فعالیت های موجود خواهد شد. جهت مشاهده فایل راهنمای انتخاب رشته فعالیت های کارت بازرگانی در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی اعتباری وارد شوید.

فیلم آموزشی راهنمای انتخاب رشته فعالیت های کارت بازرگانی در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی اعتباری

 

 

مطالب بیشتر در خصوص سامانه

 

جهت مشاهده و ثبت نام در دوره های آموزشی صادرات و واردات و ترخیص کالا کلیک کنید.

 

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دو =