مقالات صادرات

مقالات واردات

نحوه افزودن دستگاه در سامانه همتا

نحوه افزودن دستگاه در سامانه همتا

افزودن دستگاه در سامانه همتا

 

جهت ثبت نام / ورود به سامانه همتا کلیک کنید.

برای مشاهده اطلاعات تماس با مرکز پشتیبانی سامانه همتا کلیک کنید.

 

 

افزودن دستگاه در سامانه همتا : در این آموزش، مراحل انجام فرآیند افزودن دستگاه، با استفاده از سایت اینترنتی www.hamta.ntsw.ir و کد دستوری #۷۷۷۷* ارائه می‌شود.

 

قابل استفاده برای دستگاه‌ های روشن قبل از شروع طرح رجیستری

اگر دستگاهی دارید که پیش از شروع طرح رجیستری ، روشن بوده، می توانید به کمک فرآیند افزودن دستگاه، آن را تحت مالکیت قطعی سیم کارت خود درآورید و سپس می‌توانید فرآیندهای سامانه همتا ، از قبیل انتقال مالکیت و … را برای آن انجام دهید. ( مشاهده تاریخ مشمولیت هر برند )

انجام فرآیند افزودن دستگاه با سیمکارت قبلی روی دستگاه

دقت داشته باشید، برای انجام موفقیت آمیز افزودن دستگاه، حتما باید با سیم کارتی که پیش از شروع طرح رجیستری روی دستگاهتان بوده، این فرآیند را انجام دهید، نه با هیچ سیم کارت دیگری.

دستگاه دوسیم کارته با یک اسلات روشن قبل از شروع طرح

اگر دستگاه دو سیم کارته‌ای ( دارای دو شکاف برای قرار دادن سیم کارت ) دارید که پیش از شروع طرح رجیستری ، تنها از یکی از اسلات‌های آن استفاده می‌کرده‌اید، در صورتی که الان در اسلات دوم، سیم کارت قرار دهید، پیامک هشدار غیر قانونی بودن دستگاه برای شما ارسال می‌شود.

برای حل مشکل و ثبت شناسه ( IMEI ) اسلات دوم دستگاهتان، فرآیند افزودن دستگاه را با سیم کارتی که پیش از شروع طرح رجیستری روی دستگاهتان بوده، انجام دهید.

جهت افزودن دستگاه، ابتدا لازم است تا به سامانه همتا متصل شوید.

 
از سه روش زیر می‌توان با سامانه همتا ارتباط برقرار نموده و فرآیند افزودن دستگاه را انجام داد :

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر سایت اینترنتی به آدرس www.hamta.ntsw.ir

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر کد دستوری #۷۷۷۷*

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر اپلیکشین همتا

افزودن دستگاه از طریق وبسایت اینترنتی hamta.ntsw.ir

مرحله یک :

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر  در ابتدا به سایت اینترنتی سامانه همتا مراجعه نمایید.

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر برای ورود به سامانه می‌توان از شماره سیم کارت استفاده نمود و یا اینکه ابتدا در سامانه ثبت‌ نام کرد و سپس با استفاده از کد ملی وارد سامانه شد.

در اینجا ما قصد داریم تا با شماره سیم کارت وارد سامانه شویم.

نحوه «افزودن دستگاه» در سامانه همتا

مرحله دوم :

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر در این مرحله شماره سیم کارتی که پیش از شروع طرح روی دستگاهتان بوده را وارد نموده و دکمه ورود را انتخاب نمایید.

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر رمز عبور موقت برای شماره شما ارسال می‌شود.

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر رمز عبور موقت را وارد کرده و وارد کارتابل خود در سامانه همتا شوید

نحوه «افزودن دستگاه» در سامانه همتا

مرحله سوم :

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر پس از ورود به کارتابل خود در سامانه همتا ، در بخش مدیریت دستگاه‌ ها، گزینه افزودن دستگاه را انتخاب کنید.

نحوه «افزودن دستگاه» در سامانه همتا

مرحله چهارم :

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر در مرحله بعدی لازم است تا شناسه ( IMEI ) دستگاه خود را وارد نموده و گزینه ثبت را انتخاب کنید. 

 

نکته :

شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه ( شکاف برای قرار گیری سیم‌کارت ) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #۰۶#*، قابل‌رؤیت است.

 

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر برای انجام کلیه فرآیندها در سامانه همتا ، باید ۱۵ رقم ابتدایی این شناسه ( IMEI ) ، بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و …) استفاده شود.

نحوه «افزودن دستگاه» در سامانه همتا

مرحله پنجم :

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر درصورتی‌ که دستگاه شما دوسیم کارته باشد، پس از وارد کردن اولین شناسه ( IMEI )، سامانه به‌صورت خودکار، موضوع را تشخیص داده و پیغامی مبنی بر « وارد کردن شناسه ( IMEI ) دوم دستگاه » را برای شما نمایش می‌ دهد و شما باید شناسه ( IMEI ) دوم دستگاهتان را هم وارد نمایید.

نحوه «افزودن دستگاه» در سامانه همتا

مرحله ششم :

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر چنانچه شناسه ( IMEI )‌های اظهار شده، با سیم‌ کارتی که در حال حاضر در کارتابل آن هستید، پیش از شروع طرح رجیستری ، در شبکه اپراتوری داخل کشور، سابقه فعالیت داشته باشند، فرآیند به‌ صورت موفقیت‌ آمیز انجام خواهد شد.

نحوه «افزودن دستگاه» در سامانه همتا

مرحله هفتم :

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر در ادامه، می‌توانید با انتخاب گزینه « مدیریت دستگاه‌ها » از منوی سمت راست، شناسه ( IMEI )‌های اضافه شده به کارتابل را به همراه نشان تجاری و مدل دستگاه مشاهده نمایید.

نحوه «افزودن دستگاه» در سامانه همتا

 

نحوه «افزودن دستگاه» در سامانه همتا

افزودن دستگاه از طریق کد دستوری #۷۷۷۷*

مرحله اول :

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر در ابتدا با سیم‌ کارتی که پیش از شروع طرح رجیستری روی دستگاهتان بوده، کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره‌ گیری نموده و دکمه تماس، را انتخاب کنید.

نحوه «افزودن دستگاه» در سامانه همتا

مرحله دوم :

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر در ادامه عدد مربوط به گزینه « افزودن دستگاه » یعنی عدد ۴ را وارد نمایید.

نحوه «افزودن دستگاه» در سامانه همتا

مرحله سوم :

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر در مرحله بعدی لازم است تا شناسه (IMEI) دستگاه خود را وارد نموده و گزینه ارسال را انتخاب کنید.

 

نکته :

شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه ( شکاف برای قرار گیری سیم‌کارت ) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #۰۶#*، قابل‌رؤیت است.

 

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر برای انجام کلیه فرآیندها در سامانه همتا ، باید ۱۵ رقم ابتدایی این شناسه (IMEI)، بدون هرگونه علامت اضافی ( ممیز، خط تیره و … ) استفاده شود.

نحوه «افزودن دستگاه» در سامانه همتا

مرحله چهارم :

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر درصورتی‌ که دستگاه شما دوسیم کارته باشد، پس از وارد کردن اولین شناسه ( IMEI )، سامانه به‌ صورت خودکار، موضوع را تشخیص داده و پیغامی مبنی بر « وارد کردن شناسه ( IMEI ) دوم دستگاه » را برای شما نمایش می‌دهد و شما باید شناسه (IMEI) دوم دستگاهتان را هم وارد نمایید.

مشکل در تشخیص تعداد اسلات ( محل قرارگیری سیم کارت ) در همتا

در صورتی‌ که دستگاه شما دو اسلات ( دارای دو شکاف برای قرار دادن سیم‌ کارت) است اما پیغام مربوطه نمایش داده نمی‌ شود و شما نمی‌توانید شناسه ( IMEI ) دوم دستگاهتان را به همتا اظهار کنید یا اینکه دستگاه شما تک اسلات است اما سامانه از شما، شناسه (IMEI) دوم را می خواهد، با مرکز پاسخ‌ گویی سامانه همتا با شماره ۰۹۶۳۶۶ تماس حاصل نموده و مشکل را مطرح کنید.

نحوه «افزودن دستگاه» در سامانه همتا

مرحله پنجم :

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر سپس لازم است تا با وارد کردن عدد ۱ صحت اطلاعات وارد شده را تائید کنید.

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر در صورتی‌ که دستگاه تک سیم‌ کارت باشد، یک شناسه ( IMEI ) و درصورتی‌ که دستگاه دوسیم کارته باشد، هر دو شناسه ( IMEI ) در این مرحله نمایش داده می‌شوند.

نحوه «افزودن دستگاه» در سامانه همتا

مرحله ششم :

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر چنانچه شناسه (IMEI) های اظهار شده، با سیم‌ کارتی که با آن #۷۷۷۷* را شماره‌گیری کرده بودید، پیش از شروع طرح رجیستری ، در شبکه اپراتوری داخل کشور، سابقه فعالیت داشته باشند، فرآیند به‌ صورت موفقیت‌ آمیز انجام خواهد شد.

نحوه «افزودن دستگاه» در سامانه همتا

دستگاه دوسیم کارته با شناسه (IMEI) های یکسان

دستگاه‌ های استاندارد و معتبر، به تعداد شکاف برای قرار دادن سیم کارت، شناسه ( IMEI ) دارند که بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌ گیری #۰۶#*، قابل‌ رؤیت است.

چنانچه دستگاه دوسیم کارته‌ای دارید که پیش از شروع طرح با سیم کارت خود از آن استفاده می‌ نموده‌اید اما شناسه ( IMEI )‌ های درج شده بر روی جعبه، پشت باتری یا نمایش داده شده با شماره‌گیری #۰۶#*، یکسان هستند، با مرکز پاسخ گویی سامانه همتا با شماره ۰۹۶۳۶۶ تماس گرفته و موضوع را مطرح نمایید.

پیامک هشدار انتقال مالکیت برای دستگاه‌های دوسیم کارته

دقت داشته باشید در سامانه همتا هر دستگاه، فارغ از تعداد اسلات‌ های آن، تحت مالکیت تنها یک سیم کارت قرار دارد.

بنابراین، درصورتی‌ که دستگاه شما دوسیم کارته ( دارای دو شکاف برای قرار دادن سیم‌کارت ) است باید توجه داشته باشید که پس از انجام موفقیت‌ آمیز فرآیند « افزودن دستگاه » ، هر دو شناسه (IMEI) دستگاه شما تحت مالکیت یک سیم‌ کارت قرار می‌گیرد.

لذا زمانی که در اسلات دوم سیم‌ کارتی غیر از سیم‌ کارت مالک دستگاه در سامانه همتا ، قرار دهید، پیامک هشدار انتقال مالکیت دریافت خواهید کرد.

همان‌ طور که در این پیامک ذکر شده، از آن جایی که قرارگیری این سیم‌ کارت جدید در دستگاه، به علت خرید و فروش نبوده، بلکه مالک دستگاه یکی از سیم‌ کارت‌های خود را درون دستگاه قرار داده، بنابراین نیاز به اقدام خاصی نیست.

پیام انتقال مالکیت با مهلت قطع برای سیمکارت دوم

در صورتی که دستگاه دو سیم‌ کارته‌ای ( دارای دو شکاف برای قرار دادن سیم کارت ) دارید و پس از انجام فرایند افزودن دستگاه، برای سیم‌ کارت دوم دستگاه پیام هشدار انتقال مالکیت با ذکر مهلت قطع دریافت کردید، آموزش تعریف سیم‌ کارت بهره‌ بردار را پس از افزودن دستگاه ملاحظه نمائید.

 

نویسنده:محسن پورقاسمی
محسن پورقاسمی مشاور بازاریابی و استراتژی بین المللی و دبیر اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی در خصوص رفع تعهد و مشاوره استراتژی و بازاریابی آماده راهنمایی و مشاوره تجار به صورت رایگان می باشد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رفع تعهد ارزی محصولات دانش‌بنیان برداشته شد به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت رفع تعهد ارزی محصولات.دانش‌بنیان برداشته شد....
تاریخ انتشار : 2 ساعت قبل
مجاز شدن صادرات هگزان توسط شرکت شیمیایی فرشید شهرضا مطابق با تصریح نامه های مذکور صادرات هگزان با کد تعرفه...
تاریخ انتشار : 1 روز قبل
الزام استفاده از شناسه‌کالا در ثبت سفارش واردات ۶۸ ردیف تعرفه 📣 قابل توجه بازرگانان محترم سامانه جامع تجارت؛ ⏪...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
ثبت درخواست گواهی بازرسی (IC) در سامانه جامع تجارتسامانه جامع تجارت:🔹از این پس ثبت درخواست‌های اخذ گواهی بازرسی (IC) بایستی...
تاریخ انتشار : 3 روز قبل
قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور ابلاغ شد قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور ابلاغ شد محمد مخبر سرپرست ریاست...
تاریخ انتشار : 4 روز قبل
نحوه فعال‌سازی گوشی‌های تلفن همراه مسافرانی که موفق به ثبت نهایی نشدند  
تاریخ انتشار : 4 روز قبل

تماس با ما

عراق

افغانستان

امارات متحد عربی

عمان

قطر

روسیه

اتحادیه اورسیا

ترکیه

سوریه

چین

ژاپن

هند

پاکستان

ایتالیا

فرانسه

آلمان

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

تماس با ما