روال جدید تایید خدمات پس از فروش شناسه کالاهای سرمایه ای و مصرفی بادوام

روال جدید تایید خدمات پس از فروش شناسه کالاهای سرمایه ای و مصرفی بادوام

روال جدید تایید خدمات پس از فروش شناسه کالاهای سرمایه ای و مصرفی بادوام :  به اطلاع کاربران محترم می‌رساند ، فرآیند تایید خودکار خدمات پس از فروش برای شناسه‌ کالاهای سرمایه‌ای و مصرفی بادوام بر مبنای شناسنامه‌های گارانتی صادره توسط سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولید کنندگان از امروز ( شنبه مورخ 98/11/19 ) عملیاتی شده است.

 به اطلاع کاربران محترم می‌ رساند ، فرآیند تایید خودکار خدمات پس از فروش برای شناسه‌ کالاهای سرمایه‌ای و مصرفی بادوام بر مبنای شناسنامه‌های گارانتی صادره توسط سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولید کنندگان از امروز ( شنبه مورخ 98/11/19 ) عملیاتی شده است.

 

جهت ثبت نام / ورود به سامانه جامع تجارت کلیک کنید.

برای مشاهده اطلاعات تماس با مرکز پشتیبانی سامانه جامع تجارت کلیک کنید.

 

در فرآیند جدید، در صورت تایید درخواست ارائه خدمات پس از فروش ( گارانتی ) واردکننده توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ، شناسه‌های کالایی دارای طبقه کالا و نامتجاری متناظر با گارانتی ، توسط سامانه جامع تجارت برای شخص حقیقی/حقوقی واردکننده تایید می‌گردد.

متقاضیان ثبت‌سفارش کالاهای مشمول خدمات پس از فروش ( نمایندگی ) از این پس برای تایید شناسه‌ های کالا نیازی به مراجعه به دفتر امور خدمات بازرگانی و مرکز اصناف و بازرگانان ایران نخواهند داشت.

تاییدیه خدمات پس از فروش برای شناسه‌ های کالایی جدید نیز به صورت.خودکار برای واردکنندگان دارای شناسنامه گارانتی معتبر ، صادر خواهد شد.

واردکنندگان کالاهای مشمول خدمات.پس از فروش ( از قبیل تلفن همراه، تبلت، کولر.گازی و … ) تنها در صورت دارا بودن شناسنامه گارانتی تایید شده توسط سازمان حمایت.مصرف‌ کنندگان و تولید کنندگان ، امکان ثبت شناسه‌های کالای مربوطه را در پرونده ثبت‌سفارش خود در سامانه جامع تجارت خواهد داشت.

برای اخذ شناسنامه گارانتی ، واردکنندگان می‌بایست با ” نقش تجارت داخلی” ( با نوع فعالیت واردکننده ) از بخش ” عملیات گارانتی کالا ” درخواست خود را به صورت الکترونیکی به سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولید کنندگان ارسال نمایند و نیازی به مراجعه حضوری به این سازمان نمی‌باشد.

لازم به ذکر است که همچنان برای محصولات.خودرویی ، ” دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه ” و برای ماشین‌ آلات کشاورزی ، ” مرکز ساخت داخل ، صنایع ماشین سازی و تجهیزات ” مسئولیت ارزیابی خدمات پس از فروش و تایید شناسه‌های کالا را بر عهده خواهد داشت.

 

مطالب بیشتر در خصوص سامانه

 

جهت مشاهده و ثبت نام در دوره های آموزشی صادرات و واردات و ترخیص کالا کلیک کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

3 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها