صادرکنندگان ممتاز و نمونه کشوری معرفی شدند
صادرکنندگان ممتاز و نمونه کشوری معرفی شدند : در بیست و سومین سالروز ملی صادرات که روز دوشنبه در سالن اجلاس سران برگزار شد ، پس از سخنرانی مهمانان از هشت صادرکننده ممتاز توسط معاون اول ریاست جمهوری تقدیر شده و تندیس بلورین به آنها اهدا شد .
اسامی این صادرکنندگان به شرح زیر است :
مدال آوران افتخار در صادرات فنی و مهندسی :
۱- گروه رقابتی ، فنی ، مهندسی ، سد و نیروگاه شرکت فرآب
۲- گروه رقابتی صنعت شیرینی و شکلات شرکت صنعتی داداش برادر ( شونیز )
شرکت های ممتاز صادراتی :
۱- شرکت سهند
۲- شرکت شکوه بناب ( صادرات خشکبار غیر از پسته )
۳- مجتمع صنایع لاستیک یزد ( لاستیک )
۴- شرکت ایران دوستان ( صنعت گردشگری )
۵- شرکت پاکنام ( شوینده )
۶- شرکت برفاب ( لوازمخانگی انرژیبر )
۷- شرکت مپنا ( خدمات فنی و مهندسی )
۸- گروه صنعتی اترک شیمی شرق ( رنگ و رزین و چسب )
۹- شرکت سیمان سامان غرب ( سیمان و کلینکر )
۱۰- شرکت مهاب قدس ( خدمات فنی و مهندسی )
۱۱- شرکت زعفران قائن ( زعفران )
۱۲- شرکت علی خسروی ( پوشاک )
۱۳- شرکت فولاد خوزستان ( شمش فولاد )
۱۴- شرکت پلیمر آریا ساسول ( پایه پتروشیمی پلیمری )
۱۵- شرکت تونل و سد آریانا ( خدمات فنی و مهندسی )
۱۶- شرکت صنایع هفت الماس ( تخته نوردشده فولادی )
۱۷- شرکت تولیدی کوشش رادیاتور
۱۸- شرکت نفت بهران ( پایه نفتی – روغن )
۱۹- شرکت زرین غزال
۲۰- شرکت گلستان صباح ( فرآوردههای لبنی )
۲۱- شرکت مظروف یزد ( لوازم خانگی انرژیبر )
۲۲- شرکت آریا ژن پارمد ( داروهای شیمیایی )
۲۳- شرکت تمدن فرش کاشان ( فرش ماشینی )
۲۴- کاشی و سنگ پرسپولیس یزد ( کاشی و سرامیک )
۲۵- شرکت گیاهان معطر پرند ( گیاهان دارویی )
۲۶- شرکت پتروشیمی زاگرس ( پایه پتروشیمی شیمیایی )
۲۷- شرکت صنایع هواپیمایی ایران ( دانش بنیان )
۲۸- شرکت آتراکران انرژی ( پایه نفتی – قیر )
۲۹- شرکت سهند جام تبریز ( مصالح ساختمانی )
۳۰- شرکت توسعه کشاورزی آرین ( میوه و ترهبار )
۳۱- شرکت پارس تابلو ( خدمات فنی و مهندسی )
۳۲- شرکت صنعتی دوده فام ( سایر محصولات شیمیایی )
۳۳- شرکت افلاک الکتریک خراسان ( سیم و کابل )
۳۴- شرکت شیمیایی بهداشت ( محصولات شوینده )
۳۵- گروه صنایع کاغذی پارس ( محصولات سلولزی )
۳۶- شرکت آذرشهد ( شیرینی و شکلات )
۳۷- گروه صنعتی نگین نادری ( آرد ، نان و ماکارونی )
۳۸- شرکت ریختهگری تراکتورسازی ایران ( تجهیزات صنعتی )
۳۹- شرکت تولیدی مهر اصل ( مصنوعات فلزی )
۴۰- مجتمع صنعتی سپاهان باطری ( تابلو و تجهیزات برق و الکترونیک )
۴۱- شرکت ستاره یاران زمین ( ترانزیت )
۴۲- شرکت پردیسان سیر خاوران ( گردشگری )
شرکتهای دانشبنیان :
۱- شرکت عالی فرد ( صنایع تبدیلی )
۲- شرکت نانودارو پژوهان فردیس ( دانشبنیان )
۳- شرکت زیست دارو دانش ( دانشبنیان )
۴- شرکت پیشتاز طب زمان ( دانشبنیان )
۵- شرکت فراپل جم ( دانشبنیان )
۶- شرکت کشت و صنعت رعنا ( دانشبنیان )