مقالات صادرات

مقالات واردات

درخواست بانک مرکزی از واردکنندگان برای استفاده از گواهی تخصیص ارز از محل صادرات

صدور گواهی تخصیص ارز از محل صادرات

گواهی تخصیص ارز از محل صادرات : در این بخش درخواست بانک مرکزی را از واردکنندگان برای استفاده از گواهی تخصیص ارز ازمحل صادرات ، مشاهده می نمایید.

بانک مرکزی ج.ا.ا در راستای اجرای بسته سیاستی جدید بازگشت ارز حاصل از صادرات و مدیریت منابع و مصارف ارزی با هدف تامین نیاز کالایی کشور و کاهش کالاهای رسوب کرده در گمرک‌، با هماهنگی کامل وزارت خانه های مرتبط در روزهای گذشته اقدام به صدور گواهی تخصیص ارز از محل صادرات با اعتبار محدود نموده است.

از این منابع با اولویت ترخیص کالا های موجود در گمرک استفاده نموده و به همراه کوتاژ صادراتی ، ارز و کلیه اسناد و مدارک و تراکنش‌های مالی مرتبط را از صادرکنندگان بدون هیچ گونه پرداخت خارج از عرف درخواست نمایند.

به منظور جلوگیری از تبعات و ریسک های قابل توجه به واردکنندگان توصیه می‌شود از پذیرش پروانه‌های صادرات ، بدون تبادل ارزی و ریالی، با هدف تامین ارز مورد نیاز برای ماه‌های آتی جداً خودداری گردد.

در پایان یادآور می‌شود با توجه به بسته سیاستی مذکور مقرر است کلیه تبادلات ارزی / تجاری کشور به بازار ثانویه در بستر سامانه نیما هدایت گردد. در ادامه می توانید مقاله ” راهنمای خرید ارز از سامانه نیما ” را مشاهده کنید.

 

جهت ثبت نام / ورود به سامانه جامع تجارت کلیک کنید.

برای مشاهده اطلاعات تماس با مرکز پشتیبانی سامانه جامع تجارت کلیک کنید.

 

راهنمای بازگردانی ارز حاصل از صادرات :

 

در این بخش از سایت راهنمای بازگردانی ارز حاصل از صادرات قابل مشاهده و دانلود می باشد. 

راهنمای بازگردانی ارز حاصل از صادرات

 

تعهدنامه بازگشت ارز حاصل از صادرات :

 

در این بخش از سایت تعهدنامه بازگشت ارز حاصل از صادرات قابل مشاهده و دانلود می باشد. 

تعهدنامه بازگشت ارز حاصل از صادرات

 

 

مطالب بیشتر در خصوص سامانه

 

جهت مشاهده و ثبت نام در دوره های آموزشی صادرات و واردات و ترخیص کالا کلیک کنید.

 

0 پاسخ

 1. با سلام.اولویت کالایی شرکت ما 2 هست و به دلیل اشکال در پرتال بانک مرکزی نتونستیم در مهلت مقرر کوتاژهای صادراتی غیر رو در سامانه ثبت کنیم و در نتیجه الان بلاتکلیف موندیم و بانک هم کد رهگیری به ما نمیده.چه باید بکنیم؟
  مشکل الان دریافت کد رهگیری از بانک هست نه استفاده از کوتاژ

  1. باسلام و احترام
   زمان استفاده از کوتاژ صارداتی غیر تمام شده است و امکان استفاده از آن وجود ندارد. و در حال حاضر در سامانه جامع تجارت تنها برای تولیدکنندگان و انهم صاردات خود این امکان در نظر گرفته شده است.
   در حال حاضر تنها می تواند در صف تخصیص ارز بانکی قرار گیرید.
   در صورت نیاز شما می بایست از بخش مشاوران ارزی ما استفاده نمایید . یکی از این مشاوران مشاوره رایگان نیز ارائه می نماید. لینک ایشان در این بخش ارائه شده است
   محسن پورقاسمی ( مشاور رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان )

 2. با سلام.اولویت کالایی شرکت ما 2 هست و به دلیل اشکال در پرتال بانک مرکزی نتونستیم در مهلت مقرر کوتاژهای صادراتی غیر رو در سامانه ثبت کنیم و در نتیجه الان بلاتکلیف موندیم و بانک هم کد رهگیری به ما نمیده.چه باید بکنیم؟
  در حال حاضر مشکل دریافت کد رهگیری از بانک هست نه استفاده از کوتاژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *