سبد خرید

مقالات صادرات

مقالات واردات

مکلف شدن شرکت های فولادی به ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع تجارت

مکلف شدن شرکت های فولادی به ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع تجارت

 

مکلف شدن شرکت های فولادی به ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع تجارت : به گفته سرپرست دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت، تمامی شرکت های تولید کننده بیلت، بلوم و اسلب مکلف به ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع تجارت و انبارها شدند.

 

در راستای اجرای بند ۱۱ مصوبات دستور دوم نود و هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار تمامی شرکت های تولید کننده بیلت، بلوم و اسلب مکلف هستند از اول شهریور ماه امسال اطلاعات موجودی اولیه، تولید، فروش، مصرف و ورود و خروج انبار کالاهای خود را صرفاً مطابق برنامه زمان بندی و ترتیبات لازم در سامانه‌های جامع تجارت ( www.ntsw.ir ) و سامانه جامع انبارها ( www.nwms.ir ) ثبت نمایند.

از این پس از عملکرد شرکت‌ ها بر اساس اطلاعات ثبت شده در این سامانه ها ارزیابی شده و هر گونه مغایرت در اطلاعات ثبتی با واقعیت یا تأخیر در ثبت اطلاعات می‌تواند منجر به وقوع تخلف عرضه خارج از شبکه، احتکار، عدم اعلام موجودی و یا سایر تخلفات شود.

ثبت موجودی اولیه فقط برای یک بار برای هر محصول مجاز بوده و موجودی کالا پس از این مرحله صرفاً بر اساس فرآیندهای تولید، فروش و.. تغییر خواهد کرد و موجودی اولیه تاریخ اول مرداد ماه باید حداکثر تا تاریخ ششم شهریور ماه در سامانه ثبت شود.

شرکت‌ها همچنین مکلف هستند تولید هفتگی خود (شنبه تا جمعه) را نهایتاً تا یکشنبه هفته بعد در سامانه ثبت کنند و اطلاعات تولید مرداد ماه نیز در نهایت تا دهم شهریور ماه در قالب 4 سند برای هر هفته از مرداد ماه، در سامانه جامع تجارت ثبت گردد.

شرکت ها همچنین باید سایر رویه های ورود و خروج کالا از موجودی خود از جمله صادرات، مصرف، اسقاط و..در مرداد ماه 1399 را در نهایت تا 10 شهریور ماه در سامانه جامع تجارت ثبت نمایند.

جهت مشاهده آخرین اطلاعیه ها در رابطه با ساماندهی محصولات فولادی ، وارد شوید…

 

 

 

درباره وزارت صمت بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت و معدن و تجارت به لینک زیر مراجعه نمایید :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *