سبد خرید

مقالات صادرات

مقالات واردات

پرداخت ۸۰٪ علی‌الحساب مالیات بر ارزش افزوده صادرات صادرکنندگان

پرداخت ۸۰٪ علی‌الحساب مالیات بر ارزش افزوده صادرات صادرکنندگان

پرداخت 80% علی‌الحساب مالیات بر ارزش افزوده صادرات صادرکنندگان :

پیرو دستورالعمل شماره 200/9/503 مورخ 1399/02/09 و نامه شماره 230/4232/د مورخ 1399/02/10 و با عنایت به بارگذاری درصد رفع تعهد ارزی نه ماهه سال 1398 صادر کنندگان در سامانه ویرایش و استخراج اطلاعات مودیان مالیاتی مقرر می دارد :

حسب اطلاعات واصله برخی از ادارات امور مالیاتی با طرح موضوعاتی غیر مرتبط از استرداد به موقع مالیات و عوارض ارزش افزوده خودداری می نمایند که این امر علاوه بر خسارت موضوع تبصره (6) ماده (17) قانون مالیات بر ارزش افزوده چالش هایی را برای سازمان و صادرکنندگان به همراه خواهد داشت.

لذا به منظور. استرداد به .موقع مالیات .و عوارض ارزش افزوده. به صادرکنندگان. اجرای بند (3) بخشنامه. شماره 200/95/63 مورخ 1395/09/30 مبنی بر. «ادارات امور مالیاتی. می بایست .در تنظیم. گزارش» نسبت. به اظهارنظر در .خصوص مالیات. و عوارض. ارزش افزوده. پرداختی بابت. نهاده های کالاهای. صادراتی. و صحت. و اصالت صورتحساب. و اسناد و مدارک. مرتبط اطمینان. حاصل نموده. و در موعد. قانونی، مالیات. بر ارزش افزوده. را استرداد نمایند.

.در صورتی که ادارات امور مالیاتی ظرف مدت یک ماه نسبت به استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده اقدام ننمایند. چنانچه پرونده مالیات بر ارزش افزوده آخرین سال رسیدگی شده صادرکنندگان کالا، فاقد هرگونه اعتبار غیرواقعی باشد. د ر صورت درخواست استرداد و ارائه اسناد و مدارک موضوع بند (4) دستورالعمل، معادل 80 درصد مالیات و عوارض ارزش افزوده مندرج در صورتحساب ارائه شده به طور علی الحساب استرداد خواهد شد و مابقی موکول به انجام بررسی های لازم و رسیدگی به دوره مالیاتی مربوط خواهد بود.

در.ادامه می خوانید …

بدیهی است در صورت اطمینان از عدم صحت و اصالت مدارک، هیچگونه استردادی به صادرکنندگان کالا صورت نخواهد پذیرفت. به همین جهت می بایست نسبت به استرداد موقت معادل 80 درصد مالیات و عوارض ارزش افزوده مندرج در صورتحساب ارائه شده و به طور علی الحساب اقدام نمایند، مجددا مورد تاکید می باشد.

همچنین به منظور تسریع در استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده به صادرکنندگان طبق نامه شماره 260/125/ د مورخ 1397/01/21 کل مبلغ مالیات و عوارض ارزش افزوده استرداد شده به.صادرکنندگان کالا، اعم از مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداختی بابت خرید کالا از مودیان  مشمول آن استان و یا سایر استان ها انجام شود . و  پس از انجام بررسی های لازم و تایید آن توسط دفتر حسابداری، وصول و استرداد مالیاتی، از محل منابع متمرکز به حساب اداره کل امور مالیاتی متقاضی منظور خواهد شد.

مدیران کل محترم امور.مالیاتی مسئول حسن اجرای مقررات مذکور می باشند.

سازمان : امور مالیاتی کشور
تاریخ : ۱۳۹۹/۳/۱۰

پرداخت ۸۰٪ علی‌الحساب مالیات

 

جهت مشاهده آخرین ضوابط و بخشنامه های سازمان امور مالیاتی در سایت ixport ، وارد لینک زیر شوید

سازمان امور مالیاتی

 

بخشنامه های مرتبط

 

نحوه بازگشت ارز.حاصل از صادرات[av_font_icon icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’15px’ position=’right’ animation=” color=’#4169E1′ av_uid=’av-69tebe’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_font_icon]

اطلاعیه کنفدراسیون صادرات درباره بازگشت ارز.صادراتی[av_font_icon icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’15px’ position=’right’ animation=” color=’#4169E1′ av_uid=’av-69tebe’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_font_icon]

 نحو ه بازگشت ارز حاصل.از صادرات در سال ۹۹[av_font_icon icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’15px’ position=’right’ animation=” color=’#4169E1′ av_uid=’av-69tebe’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_font_icon]

معافیت مالیاتی.درآمدهای حاصل از.صادرات کالا[av_font_icon icon=’ue812′ font=’entypo-fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’15px’ position=’right’ animation=” color=’#4169E1′ av_uid=’av-3l8gka’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_font_icon]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *