پرداخت ۸۰٪ علی‌الحساب مالیات بر ارزش افزوده صادرات صادرکنندگان

پرداخت ۸۰٪ علی‌الحساب مالیات بر ارزش افزوده صادرات صادرکنندگان

پرداخت ۸۰% علی‌الحساب مالیات بر ارزش افزوده صادرات صادرکنندگان 

پیرو دستورالعمل شماره ۲۰۰/۹/۵۰۳ مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ و نامه شماره ۲۳۰/۴۲۳۲/د مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ و با عنایت به بارگذاری درصد رفع تعهد ارزی نه ماهه سال ۱۳۹۸ صادر کنندگان در سامانه ویرایش و استخراج اطلاعات مودیان مالیاتی مقرر می دارد :

حسب اطلاعات واصله برخی از ادارات امور مالیاتی با طرح موضوعاتی غیر مرتبط از استرداد به موقع مالیات و عوارض ارزش افزوده خودداری می نمایند که این امر علاوه بر خسارت موضوع تبصره (۶) ماده (۱۷) قانون مالیات بر ارزش افزوده چالش هایی را برای سازمان و صادرکنندگان به همراه خواهد داشت.

لذا به منظور. استرداد به .موقع مالیات .و عوارض ارزش افزوده. به صادرکنندگان. اجرای بند (۳) بخشنامه. شماره ۲۰۰/۹۵/۶۳ مورخ ۱۳۹۵/۰۹/۳۰ مبنی بر. «ادارات امور مالیاتی. می بایست .در تنظیم. گزارش» نسبت. به اظهارنظر در .خصوص مالیات. و عوارض. ارزش افزوده. پرداختی بابت. نهاده های کالاهای. صادراتی. و صحت.و.اصالت صورتحساب.و اسناد و..مدارک.مرتبط اطمینان. حاصل نموده. و در موعد. قانونی، مالیات.بر ارزش افزوده. را استرداد نمایند.

.در صورتی که ادارات امور مالیاتی ظرف مدت یک ماه نسبت به استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده اقدام ننمایند. چنانچه پرونده مالیات بر ارزش افزوده آخرین سال رسیدگی شده صادرکنندگان کالا، فاقد هرگونه اعتبار غیرواقعی باشد. د ر صورت درخواست استرداد و ارائه اسناد و مدارک موضوع بند (۴) دستورالعمل، معادل ۸۰ درصد مالیات و عوارض ارزش افزوده مندرج در صورتحساب ارائه شده به طور علی الحساب استرداد خواهد شد و مابقی موکول به انجام بررسی های لازم و رسیدگی به دوره مالیاتی مربوط خواهد بود.

بدیهی است در صورت اطمینان از عدم صحت و اصالت مدارک، هیچگونه استردادی به صادرکنندگان کالا صورت نخواهد پذیرفت. به همین جهت می بایست نسبت به استرداد موقت معادل ۸۰ درصد مالیات و عوارض ارزش افزوده مندرج در صورتحساب ارائه شده و به طور علی الحساب اقدام نمایند، مجددا مورد تاکید می باشد.

همچنین به منظور تسریع در استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده به صادرکنندگان طبق نامه شماره ۲۶۰/۱۲۵/د مورخ ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ کل مبلغ مالیات و عوارض ارزش افزوده استرداد شده به.صادرکنندگان کالا، اعم از مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداختی بابت خرید کالا از مودیان  مشمول آن استان و یا سایر استان ها انجام شود . و  پس از انجام بررسی های لازم و تایید آن توسط دفتر حسابداری، وصول و استرداد مالیاتی، از محل منابع متمرکز به حساب اداره کل امور مالیاتی متقاضی منظور خواهد شد.

مدیران کل محترم امور.مالیاتی مسئول حسن اجرای مقررات مذکور می باشند.

 

پرداخت ۸۰٪ علی‌الحساب مالیات

 
پرداخت ۸۰٪ علی‌الحساب مالیات بر ارزش افزوده صادرات صادرکنندگان
 
 
 

 

 

بخشنامه های مرتبط

تعیین میزان تخفیف در سود بازرگانی کالاهای وارداتی از بنادر کشور تصویب نامه هیأت وزیران درخصوص الحاق متنی به عنوان...
تاریخ انتشار : 8 ساعت قبل
لغو ممنوعیت صادرات کاغذ تیشو، ام دی اف خام، مداد و دفترچه مشق و کاغذ کپی ابلاغ رفع ممنوعیت صادرات...
تاریخ انتشار : 9 ساعت قبل
شرایط اعتبار کالاهای اظهار شده به گمرک با ثبت سفارش منقضی ابلاغ مصوبه هیات وزیران در خصوص اعلام شرایط.اعتبار کالاهای...
تاریخ انتشار : 1 روز قبل
فهرست جدید ردیف تعرفه های مشمول %۱۰ کرایه حمل از صادرات و واردات مایعات نفتی و گازی پیرو بخشنامه شماره...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
ایجاد امکان اظهار کالاهای فاقد تخصیص ارز نامه رئیس اتحادیه ملی کارگزاران گمرکی و رئیس کمیسیون گمرک اتاق ایران به...
تاریخ انتشار : 4 روز قبل
لغو ممنوعیت صادرات کره، حبوبات و برخی از محصولات کشاورزی به پیوست تصویر نامه شماره ۲۰۷۸۹۳ مورخ ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ معاونت توسعه...
تاریخ انتشار : 5 روز قبل
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.