صدور تصویب نامه برای حل مشکلات دستگاه‌های اجرایی در زمینه امور گمرکی

صدور تصویب نامه حل مسائل دستگاه‌های اجرایی در زمینه امور گمرکی

 حل مشکلات دستگاه‌های اجرایی در زمینه امور گمرکی

 

متن مصوبه

 

به گزارش« پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت »  ثبت سفارش ( با اعتبار حداکثر یک ماه برای ترخیص ) برای واردات کالا ( به استثنای خودرو ) که تا قبل از تاریخ تصویب این تصویب‌ نامه دارای قبض انبار اماکن گمرکی ، مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی باشند بدون انتقال ارز و از محل ارز متقاضی بلامانع است.

همچنین بر اساس این تصویب نامه، ترخیص کالا هایی که تاریخ صدور ثبت سفارش آنها قبل از 1 /5 /1397 می‌باشد ، بدون رعایت سقف ارزشی واردات موضوع تبصره ( 3 ) اصلاحی بند ( 2 ) ماده ( 10 ) آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات واردات و صادرات موضوع تصویب‌نامه شماره 49751/ت55549هـ  مورخ  21 /4 /1397 بلامانع است.

این مصوبه در جلسه 18 /6 /1397 هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به منظور حل مشکلات دستگاه‌های اجرایی در زمینه امور گمرکی به تصویب رسیده است.

هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی این تصویب نامه را مورد توجه قرار داده اند. جهت ثبت سفارش برای واردات کالا که تا قبل از تاریخ تصویب این تصویب‌نامه دارای قبض انبار اماکن گمرکی ، مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی باشند بدون انتقال ارز و از محل ارز متقاضی بلامانع است.

 

 

درباره گمرک ایران بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات گمرک جمهوری اسلامی ایران به لینک زیر مراجعه نمایید :

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها