شرایط بخشودگی سود تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال اعلام شد

شرایط بخشودگی سود تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال اعلام شد

بخشودگی سود تسهیلات : بانک مرکزی اعلام کرد: متقاضیان می‌توانند در صورت قرار گرفتن در چارچوب موارد و شرایط قابل پذیرش ابلاغی بانک مرکزی ، از بخشش سود تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال در صورت پرداخت یکجای بدهی خود بهره مند شوند .

بانک مرکزی درباره «بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر یک میلیارد ریال سررسید شده تا سال ۱۳۹۷» اعلام کرد: براساس اجرای بند «ل» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور ، موضوع بخشودگی سودتسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال که از سال ۱۳۹۵ تاکنون در حال انجام است .

با توجه به آمار اخذ شده در سال ۱۳۹۵ ، کلیه مطالبات کمتر از یک میلیارد ریال سیستم بانکی ، شامل بیش از ۲۶ میلیون پرونده با مانده اصل بدهی بیش از ۲۴۷۸ هزار میلیارد ریال و سود متعلقه به میزان بیش از ۴۳۸ هزار میلیارد ریال بود .

همچنین با توجه به محدودیت منابع در نظر گرفته شده در مفاد تبصره (۳۵) قانون اصلاح بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور و جدول پیوست آن ، بانک مرکزی ناگزیر شد موارد قابل پذیرش را محدود کند که به تدریج و در صورت وجود منابع ، گستره مشمولین بخشش سود تسهیلات زیر یک میلیارد ریال افزایش یابد .

علاوه براین متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بانک های عامل تعیین شده چنانچه در چارچوب موارد و شرایط قابل پذیرش ابلاغی بانک مرکزی قرار گیرند ، از بخشش سود تسهیلات در صورت پرداخت یکجای بدهی خود بهره مند شوند .

بانک های ملی ایران ، سپه ، کشاورزی ، صادرات ایران ، تجارت ، ملت ، رفاه کارگران ، توسعه صادرات ، مسکن ، توسعه تعاون ، صنعت و معدن و پست بانک در لیست بانک های اجرایی این اطلاعیه قرار دارند .

 

فایل PDF شرایط بخشودگی سود تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها