مقالات صادرات

مقالات واردات

بخشنامه درخصوص تعیین تکلیف اظهارنامه های صادراتی در جریان ۱۴۰۱/۰۶/۳۰

بخشنامه درخصوص تعیین تکلیف اظهارنامه های صادراتی در جریان ۱۴۰۱/۰۶/۳۰

پیرو بخشنامه های منتهی به شماره 98/1366954 مورخ 1398/10/22 در ارتباط با «تعیین تکلیف اظهارنامه های صادراتی در جریان»، با توجه به اهمیت موضوع، ضمن تأکید بر اجرای دقیق بخشنامه های مربوطه، با عنایت به نامه محرمانه مشاور محترم رئیس کل و سرپرست دفتر مرکزی حراست و امور انتظامی در ارتباط با «اظهارنامه های صادراتی باز» در برخی از گمرکات اجرایی، شایسته است ترتیبی اتخاذ نمایند:

در ادامه می خوانید ..

  1. در انجام تشریفات گمرکی کالاهای صادراتی اظهارشده دقت گردد کلیه مراحل تشریفات صدور کالا تا اتمام مراحل درب خروج و اعلام وصول بیجک ها و اعلام وصول نهایی پروانه ( حسب مورد ) انجام و پیگیری شود.
  2. در راستای جلوگیری از تخلفات احتمالی، در زمان انجام تشریفات صدور کالا به تاریخ کوتاژ اظهارنامه صادراتی کالای اظهاری و نرخ برابری ارز دقت گردد.
  3. وفق بند 2 بخشنامه صدرالاشاره و در اجرای بند 2 صورتجلسه دومین کمیته راهبری.انتخاب مسیر اظهارنامه در تاریخ 1401/06/01 اطلاعات صاحبان کالا (نام صادرکننده/ شناسه ملی) که اظهارنامه های صادراتی رها شده در مسیر قرمز دارند به این دفتر ارسال تا متعاقباً اقدام لازم جهت هدایت اظهارنامه های بعدی ایشان به مسیرقرمز صورت پذیرد. بدیهی است مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه برعهده بالاترین مقام اجرایی آن گمرک خواهد بود.
سازمان : گمرک جمهوری اسلامی ایران تاریخ : ۱۴۰۱/۰۶/۳۰                      شماره : ۱۴۰۱/۹۳۳۲۴۱
 

بخشنامه درخصوص تعیین تکلیف اظهارنامه های صادراتی در جریان ۱۴۰۱/۰۶/۳۰  

دانلود فایل بخشنامه

 

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *