تکلیف گمرک در سامانه جامع تجارت

تکلیف گمرک در سامانه جامع تجارت ۱۴۰۰/۱۲/۲۴

تکلیف گمرک ایران در راه اندازی سامانه جامع تجارت و مصوبات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

به پیوست تصویر نامه شماره 1400/1779380 مورخ 1400/12/22 دفتر فناوری. اطلاعات و امنیت. فضای مجازی ، در خصوص. تکلیف گمرک ایران. در راه اندازی. سامانه جامع تجارت. و مصوبات ستاد مرکزی. مبارزه با قاچاق کالا. و ارز ارسال می گردد.

با عنایت به اینکه بر اساس. نامه فوق الاشاره ، امکان اظهار کالا. در سامانه جامع گمرکی. با انتخاب نوع پرداخت در. باکس ٢٨ جهت رویه های. ( ملوانی ، پیله وری ، مبادلات مرزی و پایاپای مرزی ) و همچنین. درج شماره ٨ رقمی معتبر ثبت. آماری در فیلد کد ثبت .سفارش ( باکس ٣٢ اظهارنامه ) فراهم. گردیده

لذا خواهشمند است .دستور فرمائید بر اساس مصوبات و بخشنامه های ابلاغی مرتبط با رویه های مذکور و همچنین با رعایت کامل مقررات و انجام کلیه کنترل های لازم ، نسبت به پیگیری اظهار کالاهای وارده از محل رویه های اعلام شده اقدام نمائید . ضمناً در فرآیند انجام تشریفات گمرکی و در مرحله درب خروج دقت لازم شود تا از ترخیص و خروج کالاهایی که فاقد ثبت آماری می باشند، جلوگیری بعمل آید و از پذیرش ثبت آماری دستی صادره توسط سازمان صمت استانها جداً خودداری نمایند. در صورت وجود هرگونه مشکل احتمالی مقرراتی مراتب را به این دفتر منعکس و موارد مرتبط به اظهار سیستمی را از دفترفناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی پیگیری فرمایند.

سازمان : گمرک جمهوری اسلامی ایران
تاریخ : ۱۴۰۰/۱۲/۲۴
شماره : ۱۴۰۰/۱۷۹۳۱۵۰

 

تکلیف گمرک ایران در راه اندازی سامانه جامع تجارت و مصوبات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

درباره گمرک ایران بیشتر بدانیم :

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات گمرک جمهوری اسلامی ایران به لینک زیر مراجعه نمایید :

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها