دستورالعمل اجرایی نحوه استفاده از تسهیلات وارداتی از محل حساب ذخیره ارزی

دستورالعمل اجرایی نحوه استفاده از تسهیلات وارداتی از محل حساب ذخیره ارزی

تسهیلات از محل صندوق ذخیره ارزی

پیوست شماره ۳-۱۰ قانون تسهیلات از محل صندوق ذخیره ارزی بخش چهارم مقررات ارزی واردات تسهیلات از محل صندوق ذخیره ارزی: پیرو بخشنامه شماره ۱۲۰۷ / ۶۰ مورخ ۲۵ / ۱۲ / ۷۹ ، اداره سیاست ها و مقررات ارزی این بانک در رابطه با ضوابط اعطای تسهیلات ارزی موضوع ماده( ۶۰ ) اصلاحی قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، بدین وسیله دستورالعمل اجرائی بندهای(۳) ،( ۹ ) و ( ۱۰ ) بخشنامه فوق به منظور تسهیل عملیات اجرائی و همچنین نحوه

پوشش وجوه اعتبارات اسنادی آن بانک را در چارچوب قرارداد عاملیت جهت ملاحظه و اقدام به شرح ذیل اعلام میدارد:
۱ ) حساب ارزی به شماره ۶۰۰۱۷۷ USD VOST6 این بانک نزد بانک سپه شعبه لندن به منظور پوشش وجوه اعتبارات اسنادی صادره آن بانک اختصاص یافته است، بنابراین کلیه عملیات مربوط به پوشش اعتبارات اسنادی افتتاح شده در چارچوب تسهیلات ارزی مطروحه و همچنین بازپرداخت اصل و سود متعلقه و سایر تعهدات ارزی مندرج در قرارداد درحساب مذکور متمرکز خواهد گردید.
۲)  آن بانک میبایست در زمان گشایش اعتباراسنادی، بانک سپه شعبه لندن را به عنوان بانک پوشش دهنده اعتبار معرفی و نسبت به موارد ذیل اقدام نماید:
۲- ۱ )  همزمان با افتتاح اعتبار اسنادی و مخابره متن کامل اعتبار به بانک معامله کننده میباید تقاضای پوشش اعتبار اسنادی از محل حساب مورد اشاره در فوق به بانک سپه شعبه لندن ارسال گردد.
۲ -۲ )  رونوشت پیام صادره آن بانک خطاب به بانک سپه شعبه لندن به منظور درخواست پوشش اعتباراسنادی به اداره عملیات ارزی این بانک ارسال گردد.
۲- ۳)  اداره عملیات ارزی این بانک بلافاصله پس از دریافت رونوشت پیام موضوع بند ( ۲ – ۲) فوق و طی پیام جداگانهای مراتب تأیید پوشش وجه اعتبار ازمحل حساب را به بانک سپه شعبه لندن اعلام خواهدنمود. ( ازآنجائیکه اعطای تسهیلات ارزی علاوه بر دلارآمریکا به سایر ارزهای مندرج در بند ( ۳ ) بخشنامه شماره ۱۲۰۷ / ۶۰ مورخ ۲۵ / ۱۲ / ۷۹ اداره سیاستها و مقررات ارزی این بانک امکانپذیر خواهد بود، بنابراین توجه آن مدیریت را به این نکته معطوف میدارد که به منظور اعطای تسهیلات ارزی به متقاضیان واجد شرایط آن بانک و کنترل سقف کلی تسهیلات در چارچوب قرارداد عاملیت ضروری است معادل دلاری قراردادهای منعقده به سایر ارزها با نرخ اختتامیه برابری ارزها در بازار لندن مندرج در صفحه FXBENCH ساعت ۱۶:۰۰ سیستم رویترز محاسبه گردد و درصورت تعطیلی بازار لندن صفحه FXXZ (نرخهای خاتمه بازارنیویورک) همان روز پیشنهاد میشود.
۴ ) به منظور تسریع در شناسایی و تفکیک اعتبارات اسنادی صادره تحت تسهیلات اعطایی موردبحث با سایر اعتبارات اسنادی و انجام هماهنگیهای لازم، اداره عملیات ارزی این بانک در هر مورد شماره شناسایی خود را دراختیار آن بانک قرار خواهد داد.
۵ ) بدیهی است کلیه اعتبارات اسنادی گشایش یافته توسط آن بانک به تاریخ قبل از صدور این دستورالعمل مشمول شرایط قید شده فوق خواهد گردید بنابراین ضروری است تا نسبت به اصلاح شرایط پوشش اعتبارات اسنادی مذکور اقدام لازم به عمل آید.

اصلاح عوارض صادراتی انواع کالاهای خام و نیمه خام معدنی مصوبه هیات وزیران درخصوص اصلاح ماخذ عوارض صادراتی برخی کالاهای...
تاریخ انتشار : 23 ساعت قبل
  به فرایند آزادسازی مالکیت کالا از فروشنده به خریدار ریلیز کردن گفته می‌شود. به معنای ساده‌تر ریلیز در بازرگانی...
تاریخ انتشار : 1 روز قبل
الزام استفاده از شناسه‌کالا هنگام ثبت‌سفارش در تعرفه‌های اسباب‌بازی 📣 قابل توجه بازرگانان محترم؛ ⏪ به اطلاع کاربران محترم می‌رساند،...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
رفع ابهام درخصوص درج تاریخ قبض انبار در مجوز ثبت سفارش کشنده های وارداتی ابلاغ نامه دفتر مقررات صادرات و...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
تصویبنامه درخصوص الحاق متنی به آیین نامه اجرایی تبصره (۶) بند (ح) ماده (۲) مکرر قانون مبارزه با قاچاق کالا...
تاریخ انتشار : 3 روز قبل
آیین نامه اجرایی موضوع تبصره (۴) ماده (۵) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هیئت وزیران در جلسه ۱۴۰۲/۱۱/۲۵...
تاریخ انتشار : 3 روز قبل
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره

همکاری و پرس جو

آدرس

تماس با ما

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.