مقالات صادرات

مقالات واردات

نمونه تعهدنامه واردکنندگان کالاهای اساسی با نرخ ارز رسمی

نمونه.تعهدنامه واردکنندگان کالاهای اساسی با نرخ ارز رسمی

حسب بند 1 دهمین جلسه کارگروه.نظارت و تخصیص ارز مقرر شد. جهت اخذ تعهدات از واردکنندگان کالاهای اساسی. برای عرضه کالاهای وارد شده خود. با قیمت های مصوب در شبکه. توزیع تحت نظارت به جای اینکه.در زمان ثبت سفارش به ازای هر پرونده .تعهد محضری اخذ شود، تعهدنامه معتبر.سالانه از هر شرکت یکبار در سال اخذ گردد. لذا واردکنندگان می بایست تعهدنامه مذکور را بر روی کلیه پرونده های ثبت سفارش خود بارگذاری نماید. متن تعهدنامه به شرح ذیل می باشد:

نمونه تعهدنامه

این شرکت (متعهد) اقرار و تعهد مینماید.در مورد کلیه محموله های ثبت سفارش های سال جاری که ارز رسمی. دریافت نموده یا خواهد نمود و از تاریخ این تعهد. ترخیص می شوند: اولاً کلیه محموله های ثبت سفارش شده را با توجه. به تامین ارز رسمی (نرخ اعلام شده توسط. بانک مرکزی) برابر مقررات و بدون تعلل وارد نماید.

ثانیاً کلیه مقررات واردات. عرضه نحوه و شبکه توزیع ، شیوه قیمت گذاری و نحوه فروش را که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی اعلام می شود را رعایت نماید. ثالثاً متعهد می شود هر گاه و به هر نحو برای وزارت صنعت و معدن و تجارت عدم انجام تمام یا بخشی از تعهدات.فوق احراز شود، مکلف به پرداخت مابه التفاوت.نرخ رسمی زمان دریافت و نرخ بازار ارز.درموعد پرداخت حسب.اعلام متعهد له به صورت یکجا و دفعتاً واحده به حساب وزارت صنعت، معدن و تجارت یا حساب معرفی شده از طرف آن وزارت می باشد.

این تعهد مانع اجرای سایر قوانین و مقررات جزایی و تعزیراتی در صورت بروز تخلف متعهد نمی باشد.

قابلیت بازگردانی درخواست مجوز ثبت سفارش

قابل توجه کاربران محترم تجارت خارجی؛ جهت سهولت در انجام روال ثبت سفارش، امکان بازگردانی درخواست مجوزهای ثبت سفارش از کارتابل سازمانه ای مجوز دهنده، فراهم شده است .

در صورتی که وضعیت پرونده “منتظر مجوز” باشد کلیدی تحت عنوان “ارسال درخواست رد مجوزها ” در بخش “مدیریت پرونده ثبت سفارش” توسط کاربر قابل انتخاب است. متقاضیانی که به هر دلیلی، درخواست رد مجوزهای پرونده خود را دارند با انتخاب کلید مذکور درخواست رد مجوز را ثبت مینمایند . در صورتی که سازمان (های) مجوزدهنده تا زمان ارسال درخواست رد مجوزها اقدامی بر روی پرونده مربوطه انجام نداده باشد، درخواست مجوزهای صادره به آن سازمان به صورت سیستمی رد میگردد. اما در صورتی که سازمان مجوزدهنده، نظر اولیه یا نهایی خود را بر روی مجوز ثبت کرده باشد، رد درخواست مجوز مربوطه امکانپذیر نیست .

نویسنده:محسن پورقاسمی
محسن پورقاسمی مشاور بازاریابی و استراتژی بین المللی و دبیر اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی در خصوص رفع تعهد و مشاوره استراتژی و بازاریابی آماده راهنمایی و مشاوره تجار به صورت رایگان می باشد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عدم شمول مالیات علی الحساب واردات شمش طلا تا اطلاع ثانوی پیرو بخشنامه ١٤٠٢/٩٧١٧٦٢مورخ ١٤٠٢/٧/١٨ با موضوع عدم.دریافت دو درصد...
تاریخ انتشار : 10 ساعت قبل
الزام استفاده از شناسه‌کالا هنگام ثبت‌سفارش 📣 قابل توجه بازرگانان محترم؛ ⏪ به اطلاع کاربران محترم می‌رساند، درج شناسه‌کالا جهت...
تاریخ انتشار : 10 ساعت قبل
ممنوعیت فروش طلا توسط صادرکنندگان پتروشیمی در مرکز مبادله ممنوعیت فروش طلا توسط صادرکنندگان پتروشیمی در مرکز مبادله دستور بانک مرکزی مبنی...
تاریخ انتشار : 1 روز قبل
آخرین مهلت رفع تعهد ارزی سال 1402 🔴 یادآوری مهم آخرین مهلت رفع تعهد ارزی سال 1402 تا پایان تیرماه...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
فهرست 750 قلم کالای اولویت واردات اعلام شد ⏪ به اطلاع کاربران محترم می‌رساند بر اساس مصوبات جدید وزارت صنعت،...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
تعیین سود بازرگانی ۹۶درصد برای آیفون به شرط لغو منع واردات ♦️ ممنوعیت واردات آیفون در آستانه لغو 🔹«محمد مخبر»،...
تاریخ انتشار : 3 روز قبل

تماس با ما

عراق

افغانستان

امارات متحد عربی

عمان

قطر

روسیه

اتحادیه اورسیا

ترکیه

سوریه

چین

ژاپن

هند

پاکستان

ایتالیا

فرانسه

آلمان

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

تماس با ما