سبد خرید

مقالات صادرات

مقالات واردات

واردات خودرو در سال ۹۹ هم ممنوع است

واردات خودرو در سال ۹۹ هم ممنوع است

واردات خودرو در سال ۹۹ هم ممنوع است : دولت در بودجه 99 درآمدی از طریق واردات خودرو برای خود در نظر نگرفته است.

روز گذشته لایحه بودجه سال ۹۹ به مجلس ارائه شد و با توجه به آمار و ارقام ارائه شده می‌توان به نتایجی درباره وضعیت واردات خودرو در سال آینده دست پیدا کرد. یکی از مواردی که در لایحه بودجه 1399 اعلام می‌شود میزان درآمد پیش‌بینی شده حاصل از دریافت عوارض گمرکی است.

مهدی دادفر ، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درباره این باره گفت : در این بودجه ، درآمد ذکر شده برای عوارض گمرکی خودرو ۳۰ میلیارد تومان اعلام شده است ، این در حالی است که در بودجه ۹۸ رقم آن ۱۰۰ میلیارد تومان بود.

به نظر می‌رسد که ۳۰ میلیارد تومان اعلام شده تنها به عوارض گمرکی خودروهایی مربوط می‌ شود که از قبل در گمرک مانده‌اند و ارتباطی با واردات خودروهای جدید ندارد. وی ادامه داد : دولت برای واردات خودرو در سال ۹۹ درآمدی پیش‌بینی نکرده است و با توجه به این قضیه به نظر می‌رسد که سال آینده واردات خودرو نداشته باشیم. با این اوصاف وضعیت واردکنندگان خودرو مشخص نیست.

دولت می‌توانست از طریق واردات خودرو درآمدی را کسب کند که از این منبع صرف نظر کرده است. با توجه به این موارد مذاکره‌ای نیز نمی‌توان برای انجام واردات در سال ۹۹ انجام داد.بر این اساس میزان درآمد حاصل از دریافت عوارض گمرکی خودرو در سال ۹۷ رقم ۲۵۰ میلیارد تومان بود که با ۶۰ درصد افت به ۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ رسید. با توجه به لایحه بودجه ۹۹ ، این رقم نیز دوباره با ۷۰ درصد کاهش به ۳۰ میلیارد تومان رسیده است.

 

 
 

 

 

0 پاسخ

    1. باسلام واحترام
      در حال حاضر امکان واردات خودروی شخصی ایرانیان ساکن خارج از کشور امکان پذیر نیست
      به علت محدودیتهای مختلف استاندارد و ارزی این مورد ممنوع شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *