مقالات صادرات

مقالات واردات

ابلاغ نسخه اصلاح شده دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز و اوراق بهادار بی نام همراه مسافر

ابلاغ نسخه اصلاح شده دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز / اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام همراه مسافر

ابلاغ نسخه اصلاح شده دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز / اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام همراه مسافر دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز / اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام همراه مسافر

ابلاغ نسخه اصلاح شده دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز / اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام همراه مسافر خروج ارز / اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام توسط رانندگان بخش حمل و نقل بین المللی به مقصد کشورهای همسایه دارای مرز مشترک تا سقف 2000 یورو و برای سایر کشورها تا سقف 5000 یورو مجاز است.

ابلاغ نسخه اصلاح شده دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز / اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام همراه مسافر امکان خروج ارز با اظهارنامه های غیر الکترونیکی امکان پذیر نمی باشد.

ابلاغ نسخه اصلاح شده دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز / اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام همراه مسافر گمرکات مستقر در مبادی ورودی و خروجی کشور ملزم به هماهنگی لازم با بانک ملی و مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی می باشند.

متن بخشنامه :

پیرو بخشنامه های شماره های ۳۵۳/۹۷/۱۴۵۶۰۷۷ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ و۱۳۷/۹۷/۵۰۰۲۸۲ مورخ ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ و ۱۶۷/۹۷/۵۹۴۰۷۸ مورخ ۱۳۹۷/۰۵/۲۰ و ۲۹۴/۱۱۳۲۷۳۵ مورخ ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ در خصوص شرایط ورود ارز به کشور ، با توجه تصمیمات متخذه در هفتمین نشست کارگروه پایش وضعیت حمل و نقل کشور، به پیوست تصویر نامه شماره ۹۹/۳۰۰۴۱۴ مورخ ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ بانک مرکزی منضم به ( دستورالعمل اجرایی ضوابـط ناظـر بر ارز / اسنـاد بانکی و اوراق بهادار بی نام همراه مسافر ) ارسال می گردد.

با توجه به مفاد دستورالعمل مورد اشاره کلیه گمرکات مسقر در مبادی ورودی و خروجی و فرودگاه های کشور منضم به هماهنگی های لازم با بانک ملی ایران مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی می باشند. خواهشمند است دستور فرمایید با رعایت کلیه مقررات اقدام لازم معمول نمایند.

 

سازمان : گمرک ایران
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
شماره : ۹۹/۱۵۹۰۹۴۸
ابلاغ نسخه اصلاح شده دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز / اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام همراه مسافر
 
درباره بانک مرکزی بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات بانک مرکزی به لینک زیر مراجعه نمایید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *