اصلاح رویه ای در دستورالعمل استانی شدن مجوز ارزی

دستورالعمل استانی شدن مجوز ارزی

دستورالعمل استانی شدن مجوز ارزی و اصلاح رویه در آن

فرشاد مقیمی در نشست بررسی نحوه تایید ثبت سفارش و تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی که با حضور رئیس سازمان وزارت صنعت ، معدن و تجارت تهران و مدیران معاونت امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، نماینده اتاق بازرگانی و سرپرست مرکز تجارت الکترونیک وزارت صنعت ، معدن و تجارت برگزار شد.

گفت : این تصمیم در راستای تسهیل ورود مواد اولیه مورد نیاز به کشور و توسعه ظرفیت تولید صنایع اتخاذ شده است.

برای مشاهده مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت ، معدن و تجارت به لینک زیر مراجعه نمایید .

در این نشست ضمن تشریح چالش‌ها و مشکلات ثبت سفارش کالا بر تسریع در تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی تاکید و مقرر شد ثبت سفارشات واحدهای تولیدی حداکثر ظرف یک هفته تایید شود.

همچنین وضعیت زیر ساخت‌های الکترونیکی سامانه جامع تجارت الکترونیک مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا ابتدای هفته آینده اصلاحات مورد نیاز در این بخش جهت تسهیل امور صاحبان صنایع انجام شود.

سامانه جامع تجارت ایران

برای مشاهده راهنمای
سامانه جامع تجارت
به لینک زیر مراجعه نمایید .

سامانه جامع تجارتلازم به ذکر است، با اصلاحات زیر ساختی در سامانه جامع الکترونیک ، ثبت سفارش واحدهای تولیدی دارای کارت بازرگانی استان تهران که واحدهای تولیدی آن‌ها در دیگر استان‌ها مستقر هستند ، به همان استان ارجاع می شود.

کارت-بازرگانی

برای مشاهده مقاله در خصوص کارت بازرگانی به لینک زیر مراجعه نمایید .

راهنمای تجارت خارجیهمچنین مقرر شد هرگونه هماهنگی با معاونت امور صنایع برای تسریع در امور واحدهای تولیدی و بازرگانی معمول انجام شود.

در راستای تسریع در امور واحدهای تولید و بازرگانی نیز مقررشد هر گونه تفویض اختیار و اصلاح دستور العمل که برای این موضوع لازم است با هماهنگی معاونت امور صنایع به استان‌ها واگذار شود.

ارتقاء زیر ساخت های الکترونیکی استان تهران نیز از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.

در پایان نیز مقررشد؛ جهت تسریع در امور بخش خصوصی ، نماینده اتاق بازرگانی در کمیته راهبری و نظارت بر اجرای دستور العمل بررسی درخواست های ثبت سفارش در استان ها به منظور بررسی و اصلاح دستورالعمل مربوطه حضور یابد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها