عوارض صادراتی تخم مرغ برای شهریور حذف شد

عوارض صادراتی تخم مرغ برای شهریور حذف شد

عوارض صادراتی تخم مرغ برای شهریور حذف شد : ستاد تنظیم بازار در راستای حمایت از تولیدکنندگان عوارض صادراتی تخم‌مرغ‌ برای شهریور ماه را مشروط به تعهد اتحادیه مرکزی مرغداران برای جلوگیری از هرگونه کمبود احتمالی و نیز ثبات و رعایت قیمت‌های مصوب درب مرغداری و مصرف کننده در سطح بازار، از ابتدای شهریور ماه حذف کرد.

سازمان : وزارت صنعت، معدن و تجارت
تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۱
شماره : ۶۰/۱۳۵۸۱۳

متن بخشنامه :

پیرو نامه وزارت صمت مورخ ۱۳۹۹/۵/۲۶ در خصوص بررسی مشکلات صادرات تخم مرغ ناشی از کاهش نرخ صادراتی به دلیل رقابت شدید در بازار کشورهای همسایه و دمپینگ قیمت تجار ترکیه که منجر به کند شدن روند بازار و کاهش نرخ داخلی تخم مرغ شده، در تاریخ ۱۳۹۹/۵/۲۹ جلسه کمیته رصد و پایش تنظیم بازار تخم مرغ با حضور مسئولان مربوطه برگزار شد.

۱ ) در این جلسه مقرر شده که سازمان توسعه تجارت در کشورهای مقصد صادراتی از جمله عراق ( صادرات به عراق )، افغانستان ( صادرات به افغانستان )، عمان ( صادرات کالا به عمان )و قطر با برگزاری.نشست با سازمان‌های متناظر و انعقاد تفاهم نامه، شرایط بازار.منطقه، وضعیت نیاز، قیمت‌های صادراتی، فروش داخلی کشورهای مربوطه.را شناسایی و بازار جدید صادراتی ایجاد.کند.

۲ ) از آنجایی که تجار کشور ترکیه با استفاده از.خطوط مواصلاتی کشور ایران، اقدام به صادرات تخم مرغ از مسیر ایران به کشور عراق و دمپینگ قیمتی می‌کنند، مقرر شد سازمان توسعه تجارت با.برگزاری جلسات مشترک با وزارت راه و شهرسازی و گمرک جمهوری اسلامی موضوع ترانزیت و حداکثر کردن منفعت کشور در این مقوله را بررسی و.در قالب گزارش جامعی از مقادیر و ارزش صادرات ایران به سایر کشورها از مسیر ترکیه ( صادرات به ترکیه ) و بالعکس را به دبیرخانه تنظیم بازار ارائه کنند.

۳ ) با توجه به افزایش قیمت مکمل غذایی خوراک دام و طیور از سوی یکی از شرکت‌ها نیز مقرر شد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با قید فوریت قیمت‌های خوراک طیور اعلامی در سامانه مذکور را بررسی کند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف برخورد قانونی صورت گیرد.

۴ ) در این ابلاغیه به تأثیر بسیار مثبت میزان عوارض صادراتی تخم مرغ در مرداد ماه در کنترل افزایش قیمت تخم‌مرغ در داخل و گزارش تشکل‌ها و واحدهای تولیدی و صادراتی از کاهش قیمت صادراتی تخم مرغ ناشی از دمپینگ تجار ترکیه اشاره شده و گفته شده اتحادیه مرکزی مرغداران متعهد شده قبل از شروع نیمه دوم سال و افزایش مصرف میزان، عوارض صادراتی موثر برای کنترل نرخ داخلی و اولویت داشتن مصرف کننده کشور بر سایر کشورها را با برآورد دقیق هزینه‌ها و قیمت‌های صادراتی ارائه کند.

برنامه‌ ریزی برای صادرات ماهانه 8500 تن تخم مرغ

در این میان تبصره مدیریت تنظیم بازار و صادرات تخم مرغ پیرو درخواست کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از ابتدای شهریور ماه مطابق تفاهم نامه تنظیم شده بین وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت و اتحادیه مرکزی مرغداران، به این اتحادیه واگذار شد.

برای ایجاد وحدت رویه و.جلوگیری از تشتت آرا بخش خصوصی، مقرر شد.اتحادیه مرکزی مرغداران به عنوان نهاد متولی امر، ضمن برنامه ریزی صادرات در سقف.هشت تا ۱۰ درصد مازاد تولید ماهانه اعلامی (تولید ماهانه ۸۵ هزار تن و مازاد تولید.حداکثر ۸۵۰۰ تن) هرگونه اختلاف نظر میان آن مجموعه را با شفاف سازی روند.صادرات برطرف کند.

در این ابلاغیه یک تبصره هم مبنی بر اینکه صادرات تخم‌مرغ با اولویت واحدهای تولیدی.داخل و با مدنظر قرار دادن میزان مشارکت آن‌ها در تنظیم بازار و سهم‌شان در تولید، مستقیماً.توسط واحد تولیدی و یا با انتخاب مباشر توسط سایر تولیدکنندگان توانمند خواهد بود، در نظر گرفته شده است.

 

 

بروزترین اخبار در خصوص صادرات و واردات محصولات
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات در خصوص محصولات ذیل به لینک های مرتبط مراجعه نمایید :


تخم مرغ
 

جدیدترین اخبار مقررات صادرات و واردات در خصوص صادرات و واردات تخم مرغ

مرغ
 

جدیدترین اخبار مقررات صادرات و واردات در خصوص صادرات و واردات مرغ

 

درباره وزارت جهاد کشاورزی بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات وزارت جهاد کشاورزی به لینک زیر مراجعه نمایید :

 

درباره وزارت صمت بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت و معدن و تجارت به لینک زیر مراجعه نمایید :

 

درباره گمرک ایران بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات گمرک جمهوری اسلامی ایران به لینک زیر مراجعه نمایید :

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها