بلامانع بودن ترانزیت مواد اولیه وارداتی مشمول گروه کالایی 4 با ارائه ثبت سفارش معتبر

بلامانع بودن ترانزیت مواد اولیه وارداتی مشمول گروه کالایی 4 با ارائه ثبت سفارش معتبر

بلامانع بودن ترانزیت مواد اولیه وارداتی مشمول گروه کالایی 4 با ارائه ثبت سفارش معتبر جهت‌ تولید و صادرات به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی رأسا به نام واحد تولیدی و منطبق بر پروانه بهره برداری : به پیوست تصویر نامه شماره ۶۰/۲۶۸۱۵۲ مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۷ دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت ، معدن و تجارت ارسال و اعلام می دارد، با توجه به اینکه امکان ثبت سفارش مواد اولیه خارجی مشمول گروه ۴ توسط شرکت های تولیدی مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جهت تولید یا پردازش در محدوده منطقه مربوطه به شرط صادرات ۱۰۰ درصد کالای تولید شده به خارج از کشور در وزارت صمت فراهم گردیده است.

لذا در صورت ارائه ثبت سفارش معتبر برای مواد اولیه مذکور ( از نوع ثبت سفارش ورود به منطقه )، ترانزیت و ورود کالاهای یاد شده به مقصد منطقه آزاد و یا ویژه اقتصادی مندرج در ثبت سفارش راسا توسط واحد تولیدی و منطبق با پروانه بهره برداری مربوطه با رعایت سایر مقررات بلامانع می باشد.

ضمنا با توجه به اینکه ورود مواد اولیه موصوف همچنین محصولات تولید شده از آن به سرزمین اصلی و توزیع آن در سطح منطقه امکان پذیر نمی باشد و صرفا امکان صادرات به خارج کشور را دارد. لذا گمرکات مستقر ( همجوار ) در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از ورود مواد اولیه مشمول گروه ۴ و یا محصولات تولیدی به دست آمده از آن ها تحت هر عنوان به سرزمین اصلی ممانعت به عمل آورند.

 

سازمان : گمرک ایران
تاریخ : ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
شماره : ۲۳۰/۹۸/۱۳۱۸۱۳۳

بلامانع بودن ترانزیت مواد اولیه وارداتی

 

درباره وزارت صمت بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت و معدن و تجارت به لینک زیر مراجعه نمایید :

 

درباره گمرک ایران بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات گمرک جمهوری اسلامی ایران به لینک زیر مراجعه نمایید :

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها