سبد خرید

مقالات صادرات

مقالات واردات

ایران در محاصره کشورهای پر ریسک صادراتی

ایران در محاصره کشورهای پر ریسک صادراتی

ایران در محاصره کشورهای پر ریسک صادراتی : رتبه ریسک اعتباری کشور ۶ است که کشوری پر ریسک محسوب می‌شود و رتبه ریسک اعتباری امارات ۲ است و بهترین رتبه را در ریسک اعتبار صادراتی در اختیار دارد.

 عربستان نیز با همین رتبه، از دیگر کشورهای کم‌ ریسک برای صادرات است. قطر در ریسک اعتبار صادراتی رتبه ۳ را به خود اختصاص داده است.

قطر در ریسک اعتبار صادراتی رتبه ۳ را به خود اختصاص داده که این کشور هم از جمله کشورهای کم ریسک برای صادرات است.

اما تعریف ارائه شده از رتبه های ریسک اعتبار صادراتی نشان می دهد که از رتبه ۴ تا ۷، ریسک اعتبار صادرات رو به افزایش می رود.

آخرین آمار منتشر شده حکایت از آن دارد که عمان و روسیه دارای ریسک اعتبار صادراتی ۴ هستند.

به عبارتی صادرات کالا به این دو کشور ریسک متوسط دارد. پس از آن بحرین ، اردن ، ترکیه ، جمهوری آذربایجان و ازبکستان دارای رتبه ۵ هستند و ریسک رو به بالا را تجربه می کنند.

 

اما کشور های پرریسک برای صادرات براساس این گزارش ، ایران ، گرجستان ، ترکمنستان و ارمنستان هستند که رتبه ۶ را به خود اختصاص داده اند. هفت کشور در بین کشورهای همسایه ایران ، دارای رتبه اعتباری ۷ برای صادرات هستند. سوریه ، لبنان ، یمن ، عراق ، افغانستان ، تاجیکستان و پاکستان دارای رتبه اعتبار صادراتی ۷ هستند که بالاترین ریسک اعتبار صادراتی را به خود اختصاص داده اند.

نکته ای که در این میان جالب به نظر می رسد ، تمرکز ایران برای صادرات کالا به کشورهای همسایه است.

کشورهایی که عمدتا صادرات کالا به آنها ریسک بالایی دارد.

البته رتبه ریسک اعتبار صادراتی ایران هم بهتر از آنها نیست .

نگاهی به آمارهای دولت ها از ابتدای دولت هفتم تا انتهای دولت یازدهم نشان می دهد بهترین رتبه ریسک ایران در انتهای دولت هفتم ( رتبه ۴ ) ثبت شده شده است.

بدترین رتبه ریسک اعتبار صادراتی نیز در انتهای دولت دهم ( رتبه ۷ ) رقم خورده است.

 

آموزش صفر تا صد فرایند صادرات کالا

سایت ixport در حوضه صادرات ، مقالات جامعی را در خصوص تجارت و بازرگانی بین المللی ، در بخش راهنمای جامع صادرات ارائه کرده است. این بخش شما را با مفاهیم و فرایند صادرات آشنا می کند.
بخش آموزش صادرات شامل : پکیج آموزش جامع صادرات و طرح کسب و کار صادرات ( Business Plan ) و همچنین گالری فیلم های آموزش صادرات می باشد.
بخش تحلیل بازارهای صادراتی کشورها نیز شما را برای ورود به بازار کشورهای مختلف آماده می سازد ، ما در این بخش ، به تفکیک ، به بررسی کشورها پرداخته ایم.

 

 


مقالات مرتبط

 
صادرات به روسیه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *