راه‌اندازی خط کانتینری بندرعباس – بندر سلطان قابوس

راه‌اندازی خط کانتینری بندرعباس – بندر سلطان قابوس

رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت از راه‌اندازی خط کانتینری بندرعباس به بندر سلطان‌قابوس در مسقط خبر داد و گفت:

این خط که برای نخستین بار راه‌اندازی شده است از روز شنبه برای حمل میوه‌ و تره‌بار به قیمت رقابتی شروع به‌کار خواهد کرد.

وی در این ارتباط توضیح داد:

کرونا با وجود ایجاد مشکلاتی برای تجارت خارجی کشورمان داشته، نتوانسته مانع از تجارت هوشمندانه ایران شود، اقتصاد ایران، بحران کرونا را نیز پشت سر خواهد گذاشت،

همچنان‌که در سال‌های گذشته اقتصاد و تجارت همواره با تحریم‌های روبه‌رو بوده است. اما توانسته است مسیر خود را پیدا کند و از بحران فعلی نیز عبور خواهد کرد.

همزمان با شیوع کرونا، از طریق سفارتخانه‌ها و رایزن‌هایی که در کشورهای همسایه داشتیم، رصد روزانه مرزها صورت می‌گرفت و از طریق اپلیکیشن «راهنمای تاجر» و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام شد.

کرونا علاوه بر تهدیدی که برای اقتصاد و تجارت خارجی ایجاد کرد، یک فرصت ویژه و درخشان برای توسعه صادرات در بخش‌های دیگر از جمله صادرات خدمات به‌وجود آورد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:

شکی نیست که شیوع ویروس کرونا و تحریم، روی برنامه‌ریزی‌های ما تاثیر می‌گذارد اما نباید اجازه داد توسعه تولید و صادرات تاثیر جدی ببیند و باید از فضای به‌وجود آمده در کشورهای اطراف و بازارهای همسایه در راستای اهداف صادراتی استفاده کرد.

 

جهت اطلاع از آخرین اطلاعیه ها، بخشنامه ها و مقررات وزارت صنعت، معدن و تجارت و همینطور سازمان توسعه تجارت، در سایت ixport وارد لینک های زیر شوید

وزارت صنعت، معدن و تجارت

سازمان توسعه تجارت

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها