فهرست کالاهای قابل عرضه در فروشگاه‌های گمرکی

فهرست کالاهای قابل عرضه در فروشگاه‌های گمرکی 1398/09/09

فهرست کالاهای قابل عرضه در فروشگاه‌های گمرکی: گمرک ایران با صدور بخشنامه‌ای ، فهرسـت کالاهای قابـل عرضه در فروشگاه‌هـای آزاد مستقر در مبادی گـمرکی را اعلام و عنوان کرده است که مطابق فـهرست اعلامی ، عرضه کالاهایی از جمله تلویزیون ، یخچال ، موبایل ، کالای اساسی و دارو در این فروشگاه‌ها مجاز نیست .

گمرک ایران در راستای تعیین وضعیت چگونگی فعالیت در فروشـگاه‌هـای آزاد بخشنامه‌ای را در زمینه کالاهای مجاز برای واردات و عرضه اعلام کرده است .

در این راستا ، علی وکیلی ، مدیرکل مرکز واردات و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فهرسـت کالاهای قابل عرضـه در فروشـگاه‌هـای آزاد مستقر در مبادی گمرکی را به کلیه گمرکات اجرایی ارسال کرد .

این مرکز اعلام کرده است که کلیه کالاها به استثنای کالاهای حجیم ( از جمله تلویزیون ، یخچال فریزر ، ماشین لباسشویی و ظرفشویی ، اجاق گاز ، مایکروویو ، پنکه ، موبایل ، جاروبرقی ، فرتوکار ) ، کالاهای اساسی مانند برنج و شکر ، دارو ، انواع میوه تازه و خشک و گل شاخه بریده امکان عرضه در فروشگاه‌های آزاد مستقر در مبادی گمرکی را دارند . 

همچنین خروج این کالاها از فروشگاه‌ها به‌صورت تجمیعی مجاز نیست و مدت زمان برخورداری از امتیاز گذرنامه ۲۴ ساعت از زمان صدور است .

در ضمن درخصوص منشأ ارز کالاهای مورد عرضه در فروشگاه آزاد ، ضروری است که واردکنندگان کالا در فروشگاه‌های مذکور هماهنگی لازم را با بانک مرکزی به عمل آورند .

 

 

برای دانلود فایل PDF فـهرست کالاهای قابل عرضـه در فروشگاه‌هـای گمرکـی کلیک کنید

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها