اقدامات لازم در هنگام خرید گوشی آکبند یا نو

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

خرید گوشی آکبند

اقدامات لازم در هنگام خرید گوشی آکبند یا نو

اقدامات لازم در هنگام خرید گوشی آکبند یا نو : مجموعه اقدامات و بررسی های لازم از نظر همتا و طرح رجیستری در هنگام خرید گوشی نو یا آکبند  شامل بررسی استعلام اصالت، یکسان بودن شناسه ( IMEI ) روی جعبه و دستگاه، فعال‌ سازی دستگاه برای سیم‌ کارت خریدار، دریافت فاکتور معتبر دارای شناسه ( IMEI ) دستگاه و مهر فروشگاه می باشد.

 

جهت ثبت نام / ورود به سامانه همتا کلیک کنید.

برای مشاهده اطلاعات تماس با مرکز پشتیبانی سامانه همتا کلیک کنید.

 

ضرورت بررسی دستگاه قبل از خرید ( نو یا دست‌ دوم )

با اجرای طرح رجیستری، تنها دستگاه‌ هایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده‌ و یا پیش از شروع طرح رجیستری روشن بوده‌اند، می‌توانند بدون هرگونه محدودیت زمانی، از شبکه‌ های اپراتوری استفاده نمایند. در غیر این‌ صورت دستگاه پس از اولین اتصال به شبکه، پیامک هشدار دریافت نموده و پس از مدت‌ زمان کوتاهی، قطع می‌شود.

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر مرحله اول : استعلام اصالت

با اجرای طرح رجیستری یکی از اقداماتی که باید قبل از خرید دستگاه سیم کارت خور توسط شخص خریدار انجام شود، استعلام اصالت دستگاه است. استعلام اصالت دستگاه از طریق شناسه (IMEI) درج‌ شده روی جعبه انجام می‌پذیرد.

در پاسخ استعلام اصالت، حتماً به قانونی بودن، تطابق مشخصات پاسخ استعلام اصالت ( مدل و برند ذکر شده در پاسخ ) با مشخصات ظاهری دستگاه، شرکت وارد کننده، نوع واردات، نوع ارز و روشن شدن دستگاه در گذشته توجه نمایید.

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر مرحله دوم : بررسی یکسان بودن شناسه (IMEI) روی جعبه و دستگاه

در صورت تصمیم قطعی برای خرید، دستگاه را روشن نموده و #۰۶#* را روی آن شماره‌ گیری نموده و تطابق شناسه ( IMEI ) نمایش داده‌ شده با شناسه (IMEI) درج‌ شده روی جعبه را کنترل کنید. در صورت عدم تطابق این دو شناسه ( IMEI ) ، از خرید دستگاه صرف‌ نظر نمایید.

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر مرحله سوم :  فعال‌ سازی دستگاه برای سیم‌ کارت خریدار

در این مرحله، باید دستگاه را در حضور فروشنده، به کمک کد فعال‌ سازی چاپ‌ شده روی کارت گارانتی یا جعبه، از طریق سامانه همتا فعال‌ سازی نمایید. درصورتی‌که کد فعال‌سازی به شما ارائه نشد یا فرآیند فعال‌ سازی دستگاه برای سیم‌ کارت شما با موفقیت انجام نشد، از خرید دستگاه صرف‌ نظر کنید.

برای راهنمایی بیشتر در این زمینه ، آموزش فعال سازی دستگاه را ملاحظه نمائید.

اخذ شناسه کالا برای گروه لوازم التحریر مرحله چهارم : دریافت فاکتور معتبر دارای شناسه ( IMEI ) دستگاه و مهر فروشگاه

پس از فعال‌ سازی موفق دستگاه برای سیم‌ کارت خود، حتماً از فروشنده، فاکتور معتبری دریافت نمایید که شناسه (IMEI) دستگاه در آن ذکرشده و دارای مهر فروشگاه است. هرگونه مشکلات احتمالی در آینده، به کمک ارائه این فاکتور معتبر، قابل پیگیری در مراجع قضایی خواهد بود.

 

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 2 =