ممنوعیت صادرات کالاهای مکشوفه قاچاق فروخته شده

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

ممنوعیت صادرات کالاهای مکشوفه قاچاق

ممنوعیت کالاهای صادراتی شامل کالاهای مکشوفه قاچاق فروخته شده جهت صادرات نیز می گردد.

متن بخشنامه :

پیرو بخشنامه ی شماره ۹۷/۳۷۱۲۱۸ مورخ ۱۳۹۷/۰۴/۰۴ در خصوص ابلاغ دستورالعمل اصلاحی نحوه صـادرات اقلام مکـشوفه قـاچاق ( موضوع تبصره ۲ ماده ۷ آیین نامه اجرایی مواد ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز )، به پیوست تصویر نامه ی شماره ۱۲۴۴۰۸۸ مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ این دفتر به انضمام تصویر جوابیه شماره ۹۹/۳۴۱۷۵ /ص مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ مدیر کل دفتر قوانین و مقررات مبارزه با قاچاق کالا و ارز ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارسال و اعلام می دارد : ممنـوعیت کـالاهای صـادراتی شامل کالاهای مکـشوفه قـاچاق فروخته شده جهت صـادرات ( موضوع بخشنامه صدرالاشاره ) نیز می گردد. لذا دستور فرمایید، ضمن اقدام لازم طبق مفاد نامه مذکور و با رعایت کلیه ضوابط و مقررات مربوطه ، مراتب را به کلیه واحدها نیز ابلاغ و بر حسن اجرای امر نظارت مستمر معمول دارند.

 

سازمان : گمرک ایران
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۰۶
شماره : ۲۲۶/۹۹/۱۳۵۰۴۱۴

ممنوعیت صادرات کالاهای مکشوفه قاچاق

 
 

 

درباره سازمان گمرک ایران بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران به لینک زیر مراجعه نمایید :

 

ماده ۷ـ فروش کالاهای قاچاق مکشوفه به شرط صادرات مطابق قوانین و مقررات مربوط و با اخذ تضمین معتبر وجه نقد، ضمانت‏نامه‏ های بانکی و وثیقه ملکی مبنی بر عدم فروش و توزیع و عرضه در داخل کشور این کالاها در قالب شرط ضمن عقد به شرح زیر انجام می‏شود:

الف ـ در خصوص کالاهای مجاز دو برابر ارزش کالا.

ب ـ در خصوص کالاهای مجاز مشروط سه برابر ارزش کالا.

پ ـ در خصوص کالاهای یارانه‌ای چهار برابر ارزش کالا.

ت ـ در خصوص کالاهای ممنوعه از چهار تا ده برابر ارزش کالا .

تبصره ۱ـ در صورت عدم انجام تعهد فوق در موعد مقرر، وثایق سپرده شده به نفع دولت ضبط می‏شود. در این صورت کالا مطابق مقررات این آیین‏ نامه مجدداً در فرایند فروش به شرط صادرات قرار می‏گیرد.

تبصره ۲ـ کالاهای موضوع این ماده پس از فروش، با نظارت سازمان و توسط خریدار مستقیماً به گمرک معرفی و جهت صادرات منتقل می‏ گردد. جزییات چگونگی اجرای این تبصره به موجب دستورالعملی است که توسط سازمان با همکاری گمرک تهیه و به تصویب ستاد خواهد رسید.

تبصره ۳ـ تضامین سپرده شده توسط خریداران کالا، پس از ارایه رسید قبض انبار مبنی بر تحویل کالا به انبارهای گمرکی یا مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و استعلام صحت اسناد ارایه شده از مراجع صادرکننده آنها، به صاحب آن مسترد خواهد شد.

تبصره ۴ـ درج عبارت «فروش به شرط صادرات» در اسناد فروش صادره از سوی سازمان درخصوص کالاهای موضوع این ماده الزامی است.

تبصره ۵ ـ صادرات کالاهای موضوع این ماده لزوماً باید به خارج از کشور باشد و مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی به عنوان مقصد صادراتی محسوب نمی‏گردند.

 

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + نه =