ممنوعیت صادرات کالاهای اساسی کشاورزی

ممنوعیت صادرات کالاهای اساسی کشاورزی

ممنوعیت صادرات کالاهای اساسی کشاورزی
 
پیرو بخشنامه های مربوط به فهرست اقلام صادراتی مشمول ممنوعیت ، عوارض و مجوز صادراتی ( منتهی به بخشنامه شماره 69/97/272200 مورخ 97/03/08 ) به پیوست تصویر نامه شماره 70932 مورخ 97/04/11 مشاور محترم وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی وزارت امور اقتصادی و دارائی به انضمام نامه شماره 020/6326 مورخ 97/04/06 وزیر محترم وزرت جهاد کشاورزی مبنی بر ممنوعیت صادرات کالاهای اساسی و ضروری بخش کشاورزی ( مطابق فهرست مندرج در آن نامه ) ارسال و اعلام می دارد :
تا اطلاع ثانوی صادرات هیجده ردیف کالای موضوع فهرست پیوستی ( مطابق کدهای طبقه بندی تعیین شده ) ممنوع می باشد .
 
 

وزارت جهاد کشاورزی

برای مشاهده قانون و
مقررات صادرات و واردات
در خصوص وزارت جهاد کشاورزی
به لینک زیر مراجعه کنید

ضمناً مطابق بخش اخیر نامه اشاره شده وزارت جهاد کشاورزی ، صادرات اقلام موصوف که از محل ورود موقت مواد اولیه ( جهت پردازش موضوع ماده 51 قانون امور گمرکی ) تولید و صادرات میگردد مشمول محدودیت موضوع این بخشنامه نمی باشد . لیکن در خصوص این گونه کالاها ( از محل ورود موقت) لازم است موارد ذیل مدنظر قرار گیرد :

  1. صادرات اقلام یاد شده از محل پروانه های ورود موقت ( که مجوزهای ورود موقت آن ها بر اساس بخشنامه شماره 360/95/203848 مورخ 95/11/06 به صورت متمرکز و صرفاً از طریق این دفتر صادر می گردد ) پس از ترخیص کالا ورود موقت و اعلام مقدار کالای ترخیص شده و مقدار و نوع کالای قابل صدور ( با توجه به کیل مصرف ) از سوی گمرک ورود موقت کننده ، صرفاً از طریق یکی از گمرکات مجاز به صادرات با رعایت سایر مقررات صادرات و واردات و تشریفات امکان پذیر خواهد بود.
  2. در زمان انجام تشریفات صادرات اقلام موصوف از محل ورود موقت مواد اولیه ، لازم است مهلت اعتبار پروانه ورود موقت ( که بایستی بعد از انجام تشریفات ترخیص یا تمدید ، توسط گمرک ورود موقت کننده به صورت پیام بر روی اظهارنامه ورود موقت درج شده باشد ) و نیز سقف مجاز به صادرات در هر مرحله صادرات و درج پیام بر روی اظهارنامه ورود موقت ( مبنی بر میزان کالای صادر شده ، شماره ثبت اظهارنامه صادراتی و … ) کنترل گردد.

برای مشاهده قانون و
مقررات صادرات و واردات
در خصوص گمرک 
به لینک زیر مراجعه کنید

گمرک

مقررات صادرات و واردات گمرک
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها