الزام دستگاه های اجرایی به ثبت واردات

الزام دستگاه های اجرایی به ثبت واردات

الزام دولت به ثبت واردات

براساس مکاتبات و جلسات صورت گرفته و با موافقت وزارت صمت و گمرک ایران، الزام ثبت سفارش برای ورود و انتقال کالا از مرزهای زمینی برداشته شده است، جرا که به نوعی مغایر مصوبه هیئت دولت در رابطه با واردات کالا بوده و تا پیش از این در مرزهای غیرزمینی نیز مورد توجه قرار نمی گرفت. با این دستور ورود کالا ها به گمرک  از تمامی مرزها، نیاز به ارائه ثبت سفارش نخواهند داشت.

 امروز (سه شنبه 10 دی 97) مجلس شورای اسلامی. و در جریان بررسی طرح حداکثر. استفاده از توان تولیدی. و خدماتی کشور و. حمایت از کالای ایرانی، با ماده 6 این طرح با 191 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 227 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس ماده 6 طرح مذکور؛ کلیه دستگاه‌های موضوع ماده (2) این قانون قبل از واردات کالا یا تهیه خدمات از خارج کشور، مکلفند نسبت به ثبت سفارش کالا یا خدمت مربوط طبق قانون مقررات صادرات و واردات (و آیین‌نامه اجرائی آن) اقدام نمایند.

الزام دولت به ثبت واردات

ب- دستگاه‌های موضوع ماده (2) این قانون مکلفند اسامی پیمانکاران طرح‌های(پروژه‌های) خود را (بلافاصله پس از تعیین) به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نمایند.

ج- وزارت صنعت، معدن و تجارت. موظف است. از ثبت سفارش. کالاها و خدمات اشخاص. حقیقی و حقوقی که احکام . این قانون را رعایت نکرده‌اند، جلوگیری نماید.

الزام دولت به ثبت واردات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها