مقالات صادرات

مقالات واردات

واردات مواد اولیه بدون انتقال ارز تا 300 میلیون‌ریال ابلاغ شد

واردات مواد اولیه بدون انتقال ارز تا 300 میلیون‌ریال

واردات مواد اولیه بدون انتقال ارز تا 300 میلیون‌ریال ابلاغ شد.

 

 

متن مصوبه

سازمان : هیئت وزیران
تاریخ : 1397/10/25
شماره : 141735/ت56167هـ
 
موضوع : مجاز بودن ثبت سفارش و واردات مواد اولیه ، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید به صورت بدون انتقال ارز جهت تسهیل در فرآیند تولید داخلی تا پایان 1398

تصويبنامه مصوب جلسه مورخ 97/10/19 هيأت وزیران درخصوص ” مجاز بودن ثبت سفارش و واردات مواد اولیه ، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید به صورت بدون انتقال ارز جهت تسهیل در فرآیند تولید داخلی تا پایان 1398 “، طي نامه شماره 141735 در تاریخ 97/10/25 توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ گردید.

اسحاق جهانگیری تصویب نامه هیات وزیران در خصوص مجاز بودن ثبت سفارش و واردات مواد اولیه ، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید به صورت بدون انتقال ارز جهت تسهیل در فرآیند تولید داخلی تا پایان ۱۳۹۸ را برای اجرا ابلاغ کرد.

در این تصویبنامه که در تاریخ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۷ برای اجرا ابلاغ شده، آمده است:

هیات وزیران در جلسه ۱۹ دی ماه به پیشنهاد وزارت صنعت ، معدن و تجارت به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون جمهوری اسلامی ثبت سفارش و واردات مواد اولیه ، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید تا سقف ۳۰۰ میلیون دلار به صورت بدون انتقال ارز برای تسهیل در فرایند تولید داخلی تا پایان سال ۱۳۹۸ را تصویب کرده است.

 

اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران :
 

اصل صد و سی و هشت قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران :

علاوه بر مواردی که هیئت وزیران یا وزیری مامور تدوین آیین نامه‌های اجرایی قوانین می‌شود ، هیئت وزیران حق دارد برای انجام وظایف اداری و تامین اجرای قوانین و تنظیم سازمان های اداری به وضع تصویب‌ نامه و آیین‌ نامه بپردازد.

هر یک از وزیران نیز در حدود وظایف خویش و مصوبات هیات وزیران حق وضع آیین‌ نامه و صدور بخشنامه را دارد ولی مفاد این مقررات نباید با متن و روح قوانین مخالف باشد.

دولت می‌ تواند تصویب برخی از امور مربوط به وظایف خود را به کمیسیونهای متشکل از چند وزیر واگذار نماید. مصوبات این کمیسیونها در محدوده قوانین پس از تایید رییس جمهور لازم‌ الاجرا است.

تصویب‌ نامه‌ها و آیین‌ نامه‌ های دولت و مصوبات کمیسیون های مذکور در این اصل ‏، ضمن ابلاغ برای اجرا به اطلاع رئیس مجلس شورای اسلامی می رسد تا در صورتی که آنها را بر خلاف قوانین بیابد با ذکر دلیل برای تجدیدنظر به هیات وزیران بفرستند.

 

بر این اساس ، ثبت سفارش و واردات مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید به صورت بدون انتقال ارز جهت تسهیل در فرآیند تولید داخلی تا پایان ۱۳۹۸ با تایید وزارت صنعت ، معدن و تجارت و اعلام منشا ارز به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت ترخیص کالا مجاز است.

متن این مقرره ( نسخه ابلاغی ) را از طریق لینک زیر مشاهده نمایید.

 

 

درباره وزارت صمت بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت و معدن و تجارت به لینک زیر مراجعه نمایید :

 

درباره بانک مرکزی بیشتر بدانیم :
 

برای مشاهده آخرین اخبار مقررات صادرات و واردات بانک مرکزی به لینک زیر مراجعه نمایید :

 


مقالات مرتبط

 
 
 
 
 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *