مقالات صادرات

مقالات واردات

قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور

قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور ابلاغ شد

قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور ابلاغ شد

محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری ، بخش دوم قانون بودجه کل کشور سال ۱۴۰۳ شامل.پیوست‌ها و جداول را ۱۲ خرداد.امسال به سازمان.برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

این قانون در جلسه.علنی دوشنبه ۳۱ اردیبهشت امسال مجلس شورای اسلامی تصویب و ۷ خرداد سال.جاری به ریاست.جمهوری ارسال شد.

قانون بودجه.کل.کشور شامل ۳ پیوست است که بخش.نخست این قانون و پیوست شماره یک آن شامل ماده.واحده و منابع و مصارف بودجه در ۲۱ اسفند.سال گذشته به تصویب.مجلس رسید و شهید رئیسی در ۲۷ اسفند سال قبل آن را برای اجرا.ابلاغ کرد.

پیوست‌های شماره ۲ و ۳ شامل «اعتبار طرح های تملک.دارایی‌های.سرمایه ای» و «بودجه شرکت‌های.دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت» نیز پس از تصویب در ۳۱ اردیبهشت.امسال در مجلس در ۱۲ خرداد از سوی.سرپرست.ریاست.جمهوری ابلاغ شد.

بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور از حیث.منابع و مصارف.بیش از ۶۴۵۸ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. به طور کلی بودجه سالانه از دو بخش منابع بودجه عمومی دولت و بودجه شرکت‌های دولتی، موسسات.انتفاعی وابسته به دولت و بانک‌ها.تشکیل می‌شود که امسال سهم این بخش به ترتیب.نزدیک به ۴۴ و ۵۸ درصد برآورد شده است. منابع.بودجه عمومی شامل.درآمدها، واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای، واگذاری.دارایی‌های مالی و درآمدهای.اختصاصی دولت است.

البته منابع و مصارف سال جاری در لایحه.بودجه ۶۳۴۷ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی.شده بود. بنابراین.آنچه در قانون در نظر گرفته شده، حدود ۱۱۱ هزار میلیارد.تومان بیش‌تر از پیش‌بینی.اولیه دولت است.

از جمله مهم‌ترین.نکاتی که در لایحه بودجه دیده شده بود می‌توان به افزایش درآمدهای مالیاتی و کاهش.درآمدهای نفتی است. بر این اساس پیش‌بینی درآمدهای مالیاتی در سال.جاری.نسبت به سال.قبل ۵۶ درصد افزایش و درآمدهای.نفتی ۳.۵ درصد کاهش.یافته است. از طرف.دیگر در سال.جاری در بخش بودجه عمرانی کشور ۴۰۰ هزار میلیارد تومان.پیش‌بینی شده که این عدد در حدود یک‌پانزدهم منابع.عمومی.کل کشور است.

 

قانون بودجه سال 1403 کل کشور ابلاغ شد

 

دانلود فایل بخش اول و دوم قانون بودجه سال ۱۴۰۳

نویسنده:عطیه ناصری
کارشناس ارشد بازرگانی خارجی / مدیر روابط عمومی اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی خراسان رضوی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رفع تعهد ارزی محصولات دانش‌بنیان برداشته شد به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت رفع تعهد ارزی محصولات.دانش‌بنیان برداشته شد....
تاریخ انتشار : 3 ساعت قبل
مجاز شدن صادرات هگزان توسط شرکت شیمیایی فرشید شهرضا مطابق با تصریح نامه های مذکور صادرات هگزان با کد تعرفه...
تاریخ انتشار : 1 روز قبل
الزام استفاده از شناسه‌کالا در ثبت سفارش واردات ۶۸ ردیف تعرفه 📣 قابل توجه بازرگانان محترم سامانه جامع تجارت؛ ⏪...
تاریخ انتشار : 2 روز قبل
ثبت درخواست گواهی بازرسی (IC) در سامانه جامع تجارتسامانه جامع تجارت:🔹از این پس ثبت درخواست‌های اخذ گواهی بازرسی (IC) بایستی...
تاریخ انتشار : 3 روز قبل
قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور ابلاغ شد قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور ابلاغ شد محمد مخبر سرپرست ریاست...
تاریخ انتشار : 4 روز قبل
نحوه فعال‌سازی گوشی‌های تلفن همراه مسافرانی که موفق به ثبت نهایی نشدند  
تاریخ انتشار : 4 روز قبل

تماس با ما

عراق

افغانستان

امارات متحد عربی

عمان

قطر

روسیه

اتحادیه اورسیا

ترکیه

سوریه

چین

ژاپن

هند

پاکستان

ایتالیا

فرانسه

آلمان

قوانین و مقررات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید  سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

تماس با ما