مقالات صادرات

مقالات واردات

آیین نامه اجرایی بند (ث) ماده۳۰ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور

آیین نامه اجرایی بند (ث) ماده۳۰ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور

آیین نامه اجرایی بند (ث) ماده۳۰ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور : براساس بند (ث) ماده (30) قانون احکام دائمی برنامه ­های توسعه کشور “اجازه داده می ‌شود با تأیید و تشخیص سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، کامیون ‌های مورد نیاز که استانداردهای روز را دارا بوده و عمر کمتر از سه ‌سال داشته باشند مشروط به وجود خدمات پس از فروش موضوع قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مصوب 1386/03/23 وارد شود.

دولت مجاز است در این رابطه تخفیفات و تسهیلات گمرکی را اعمال کند. استفاده از این تخفیفات، منوط به خروج یک کامیون فرسوده با عمر بیش از بیست و پنج سال به ازای هر کامیون وارداتی است. آیین­‌نامه نحوه اجرای این بند توسط وزارتخانه­ های راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می ‌شود و حداکثر ظرف مدت شش ‌ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیئت وزیران می ‌رسد.”

در این راستا سازمان برنامه و بودجه کشور در اجرای تکلیف مقرر در بند فوق، متن پیشنهادی آیین نامه بند یادشده را که با مشارکت دستگاه ­های اجرایی ذیربط تهیه شد و به تصویب ستاد تدوین آیین نامه ها، دستورالعمل ها و اسناد راهبردی قانون برنامه ششم توسعه و قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور نیز رسیده است جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

سازمان : وزارت صنعت، معدن و تجارت
تاریخ : ۱۳۹۷/۷/۲۲
شماره : ۶۰/۱۹۳۵۷۴

آیین نامه اجرایی

شرایط و ضوابط تبصره ذیل ماده ۲ آیین نامه اجرایی بند (ث) ماده۳۰ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور

 

جهت مشاهده آخرین ضوابط و بخشنامه های وزارت امور اقتصادی و دارایی و هیئت وزیران وارد لینک های زیر شوید

وزارت امور اقتصادی و دارایی

هیئت وزیران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *