انواع هزینه های حمل و نقل دریایی و تفاوت آن ها

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

انواع هزینه های حمل و نقل دریایی و تفاوت آن ها

انواع هزینه های حمل و نقل دریایی : به عنوان يک صادركننده همواره با صورتحساب هايی از طرف كشتيرانی ها مواجه هستيم و لازم است تفاوت بين اين ٣ نوع هزينه را به طور شفاف توضيح دهیم.

  • DEMURRAGE

هزینه ای که اجاره کننده کانتینر / کشتی باید بابت تاخیر در تخلیه و بارگیری به صاحب کانتینر / کشتی بپردازد كه به صورت روزانه محاسبه می گردد.

  • DETENTION

در مسير صادرات ، اين هزينه از زمانی كه كانتينر خالی از CY CONTAINER YARD برداشته می شود آغاز و تا زمانيكه به ترمينال بندری پر و آماده صادرات تحويل می گردد محاسبه می شود. هزينه ای كه به زمان خارج از بندر اشاره دارد. اگر گیرنده کانتینر را بیشتر از روزهای مجاز FREE TIME نگه دارد، اين هزينه توسط شركت های حمل و نقل بابت هر روز تأخير اعمال می گردد.

  • STORAGE

هزینه ای است که توسط مقامات بندری از خط كشتيرانی دریافت می شود. ( از آنجا که حساب کاربری را با آن درگاه دارند ) اگر کانتینر در روزهای مشخص که توسط بندر اعلام می شود از بندر خارج نشود هزينه Storage اعمال می شود كه در صورتی كه كانتينر در اختيار صادركننده باشد و تأخير در تحويل داشته باشد، صادركننده بابت اين تاخير بايد هزينه STORAGE بابت هر روز تأخير نيز پرداخت نمايد.

 

برای مثال :

از كشتيرانی كانتينری را رزرو نموده ايم و ۱۰ روز فرصت داریم کانتینر خالی را دریافت کنیم و full-stuff شده کانتینر را تحویل بندر دهیم، هر روز تاخیر بیش از زمان اعلام شده در رساندن کانتینر به بندر شامل حق توقف detention خواهد بود.

حال اگر کانتینر full-stuff شده تحویل بندر داده شده ولی به هر دلیلی قادر به ارسال آن نباشیم و یا نخواهیم ارسال کنیم به ازای هر روز ماندن کانتینر های حامل بار در ترمینال باید حق معطلی DEMURRAGE بپردازيم.

 

پکیج آموزش صادرات و واردات و ترخیص کالا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =