واردات جو نیازمند مجوز وزارت جهاد کشاورزی شد

واردات جو نیازمند مجوز وزارت جهاد کشاورزی شد

 

واردات جو نیازمند مجوز وزارت جهاد کشاورزی شد : هرگونه ترخیص جو وارداتی از گمرک منوط به ارائه تاییدیه از سوی معاونت صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.

 

متن بخشنامه :

به پیوست تصویر نامه شماره ۰۲۰/۲۵۲۹۸ مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ وزارت جهاد کشاورزی موضوع تبصره « ۲ » بند « ۱ » مصوبه شماره ۶۴۰۱۵ / ت ۵۶۸۷۳ ه مورخ ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ هیئت وزیران ( متن بخشنامه در انتهای صفحه ) در خصوص مسئولیت وزارت مذکور جهت تنظیم بازار نهاده های دامی مبنی بر هرگونه ترخیص جو وارداتی از گمرک منوط به ارائه تاییدیه از سوی معاونت صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی آن وزارت بوده و بدون اخذ موافقت از آن معاونت مذکور ترخیص نهاده فوق مجاز نمی باشد، ارسال می گردد.

خواهشمند است دستور فرمایید وفق نامه فوق و با رعایت کامل مقررات اقدام لازم معمول نمایید.

متن مصوبه

سازمان : گمرک ایران
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
شماره : ۸۱/۹۹/۶۳۲۰۷۴

واردات جو

جهت مشاهده آخرین ضوابط و اطلاعیه های مربوط به صادرات و واردات جو ، وارد شوید…

 

مصوبه شماره ۶۴۰۱۵ / ت ۵۶۸۷۳ ه مورخ ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ هیئت وزیران :

هیئت وزیران در جلسه 20/5/1398 به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در اجرای مصوبات سی و پنجمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ 22/4/1398 تصویب کرد.

1- تصویبنامه شماره 77256/ت50478هـ مورخ 8/7/1393 لغو و وظایف و اختیارات وزیر و وزارت صمت در شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و شرکت‌های زیرمجموعه آن مجدداً برقرار می‌شود.

تبصره ۱ )

در اجرای قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی -مصوب 1368- و اصلاحات بعدی آن، شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران مکلف است به عنوان مباشر خرید تضمینی محصولات کشاورزی شامل گندم، دانه‌های روغنی، برنج و خرید توافقی شکر، مطابق مصوبات شورای اقتصاد و دستورالعمل‌های مربوط اقدام کند.

تبصره ۲ )

مسئولیت ذخایر راهبردی کالاهای نهایی شامل گندم، برنج، روغن، شکر، گوشت قرمز و گوشت مرغ و همچنین تنظیم بازار این کالاها به وزارت صنعت، معدن و تجارت منتقل می‌شود و در مورد نهاده‌های دامی شامل ذرت، انواع کنجاله و جو بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است.

2- شرکت پشتیبانی امور دام کشور در اجرای سیاست‌ها و مصوبات کارگروه تنظیم بازار، همکاری و هماهنگی لازم را انجام دهد.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به ابلاغ و تخصیص منابع و ردیف‌های اعتباری و متفرقه امور مرتبط به بند (الف) ماده (1) قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی -مصوب 1391- به وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام کند.

4- سازمان اداری و استخدامی کشور نسبت به انجام اصلاحات ساختاری لازم برای تقویت بخش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با پیشنهاد آن وزارتخانه و متناسب با مفاد این تصویب‌نامه اقدام نماید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها